Kedy kupovať dovolenku?

gumkac19
18. mar 2015

Ahojte všetci, taká možno trošku otrepaná otázka.. ale kedy mám kupovať dovolenku?? Ešte som na nijakej nebola.. toho roku chcem isť prvý krát niekde k moru, letecky.. ale neviem, je lepšie ju kupovať už teraz?alebo radšej čakať na last minute??? termín by som chcela koncom júna začiatkom júla. ďakujem za všetky rady 🙂

sissy27
18. mar 2015

@gumkac19 kedy len chceš 🙂 teraz máš first minute zľavy, väčší výber, ale zas pre niekoho je to veľmi skoro, všeličo sa môže stať do termínu, potom na last minute máš lepšie ceny, ale zase už ten výber je slabší (nie, žeby úplne nebolo z čoho vyberať, ale ak má niekto viac požiadaviek, tak už je ťažšie vybrať)... niekto si vie dovolenku zariadiť zo dňa na deň, niekto sa musí prispôsobiť kolegom alebo zamestnávateľ určí - môže sa stať, že práve v tom termíne už na last minute nebude nič vhodné...
takže je to na tebe 🙂

mizu89
18. mar 2015

@gumkac19 my ked sme boli naposledy na dovolenke tak sme vybrali v pondelok a vo stvrtok sme leteli.bolo to rovno v auguste ked je vsetko drahe.ak ti to je jedno kde chces ist tak aj last minute je dobry ak si vyberava tak potom first minute.ale zase pri first minute ako pise
@sissy27 tak nevies co sa ti moze schomolit do odletu... 🙂

horana
18. mar 2015

First moment uz je davno prec, to sa vybera tak do konca predosleho roku najlepsie ceny, potom (doteraz) sice este akoze formalne niekde je first, ale zlavy uz su skor symbolicke. To uz rovno cakat na last, ak je moznost vycestovat akcne, ale uz len z toho co zostane.

0silvia0
18. mar 2015

@gumkac19 first minute je preferovaná pri rodinách s minimálne 2 deťmi a pri preferencii rodinných izieb, nakoľko ich počet je obmedzený. Ak ste mladí, flexibilní, bezdetní, kľudne aj last minute

adinam
18. mar 2015

@gumkac19,teraz sa už moc neoplatí,ako píše @horana,ak chcete ísť prelom jún-júl,počkaj na LM. 😉

gumkac19
autor
18. mar 2015

vďaka baby, a ako je to s tým LM? lebo niekde čítam, že si ho kúpim napr. v pondelok a piatok idem :-P ale na iných stránkach zase, že aj 2-3 týždne vopred.. tak už som z toho jeleň 😀 určite záleží asi od ponuky dovoleniek, mne v podstate o destináciu až tak nejde.. keďže som v nijakom z letovísk ešte nebola..

janka279
18. mar 2015

@gumkac19 zavisi. LM za lepsiu cenu moze byt dostupny uz aj tie 2-3 tyzdne pred dovolenkou. Ale najvacsie zlavy su tych par dni pred odletom. Akurat treba ratat, ze LM su nevypredane mirsta v hoteloch. A niekedy vyber uz moze byt horsi. Proste stane sa, ze k dispozicii uz budu iba zle hotely. Ale nie je to pravidlo.

gumkac19
autor
18. mar 2015

Dakujem 🙂
este taka otazocka, tie co ste boli uz v roznych letoviskach.. ktoru krajinu by ste odporucili? 🙂 resp. oblast.. ja sa naozaj nevyznam :/ ked by som kupovala dovolenku uz teraz uvazovala som o tunisku/turecku, ale v podstate sla by som aj do bulharska.. vobec nemam s tymto skusenosti, precitala som uz snad tolko clankov o dovolenkach 😀 ze uz mi ide hlava prasknut 😀

ajana1
18. mar 2015

rozhodni sa kam chcete ist a pozri letenky a hotel vo vlastnej rezii. Vacsinou to vychadza lacnejsie ked ides pocas hlavnej sezony

janka279
18. mar 2015

@gumkac19 to tiez zavisi od toho, co od dovolenky ocakavas a kolko si ochotna investovat, na kolko dni a pod. Ci mas rada rusne letoviska, alebo skor romanticke, alebo take, kde da da aj nieco zazit, vidiet. Ja osobne by som sa teraz trochu bala ist do Tunisu, Egypta kvoli IS, unosom, utokom, ale mozno som len trochu viac paranoidna.
Bulharsko je ok, ale opat podla toho, co ocakavas. Turecko si mnohe baby chvalia. Mne sa pacia aj grecke ostrovy.

lajlilinka
18. mar 2015

Ja som chodila stále do arabských krajín, Tunis, Egypt, Turecko...ale po minuloročnom Taliansku - Kalabrii, sme si povedali, že zlatá Európa 😁
Mám rada arabsku kultúru, ale už sme mali toho naozaj dosť...teda Arabov 😬
Aj preto je to relativne cenovo dostupnejsie...za dva týždne tam sme v Taliansku mali iba týždeň...

ajana1
18. mar 2015

inak len tak pre zaujimavost akurat dnes v Tunisku zabili minimalne 7 turistov v muzeu takze mozno je predsa len lepsie sa tym arabskym krajinam vyhnut

unilevel
18. mar 2015

ahoj ..ja som bola v bulharsku, taliansku, chorvatsku turecku a egypte ...co sa tyka pobytov pri mori ... vsade bolo krasne , vzdy zalezi od toho s kym ides a ako si chces dovolenku uzit ...... ja si dokonale vychutnam aj dovolenku v slovenskom raji ...... a le to co som videla pod morom v egypte je nezabudnutelne , cista nadhera , vsade okolo teba mnozstvo farebnych ryb, raje , krytnacky korale ...no proste krasa ...na to nezabudnem do konca ziavota 🙂 , hotel v egypte sme vybrali s ohladom na stravu ten s 5 hviezdami , vsetko bolo super ..... planujeme aj tento rok egypt ...no ale ja sa trosku obavam tych nepokojov .... trosku viac sa obavam ☹ ☹