Koľko oblečenia a aké pre bábätko v marci?

miirkka1
24. jan 2020

Ahojte maminy, prosim vas kolko oblecenia potrebuje babatko velkost 56 a 62? Kolko napr. bodikov, kosielok atd? Kupila som babatku, ked som zistila, ze som tehotna vela legin, ale teraz vlastne uvazujem, ze je to asi uplne neprakticke a pre babo nepohodlne. Alebo ste to vyuzili?Ci mam rychlo pokupit polodupacky

patka06
24. jan 2020

týchto maličkých vecí minimum, mali sme asi 7 ks body s dlhým rukávom, klasické dupačky tiež cca 7 ks, overaly bavlnené 4 normálne a 4 ks na pyžamko, 2 overaly také hrubšie na von, 4 prechodné čiapočky, klasické pančuchy asi 3 ks to si tak rýchlo spomínam

zdenulkam
24. jan 2020

ja som nosila synov, tak hlavne kuklu body,leginy,podkolienky.. svetrik a zvrchu som dala bundu..

eriksonka1234
24. jan 2020

@miirkka1 ono to záleží aj od toho aké veľké sa narodí, môj 2,5kg syn nosil na začiatku cca 2 týždne aj v 50, a 56 sme mali dosť veľa a aj sme ich využili. Cca 10ks dupaciek určite, leginky tiež využijete ak máte body, ale mne sa osvedčili overaly, je to pohodlnejšie pre dieťa. V marci určite treba aj hrubší overal alebo kombinézu.

ukulela
24. jan 2020

@miirkka1 starsi nosil 56 asi dva tyzdne a niektore veci hned 62. nebol valibuk, no lepsie mu sedeli. 3800 g a 52 centi, myslim 🙂 mladsi - o pol kila menej a musela som po narodeni kupovat 52, lebo aj v 56 plaval.
ak mas leginy, tak nakup body s dlhym rukavom - mne sa osvedcili tieto mensie na preklad - nejdu cez hlavu, ale sa obliekaju ako svetrik a zapinaku cez prsia. inac ja som mala radsej poldipacky -take tie so spodkom - ako leginy/teplaky s otvorenou nozkou - lebo ponozky si zuvyknu deti zosulat a potom hola noha ... kym boli malusikovia, tak vsade v pyzamku/overale - zapinanom od vtchu po spodok aj medzi nohy. aj k lekarke, aj na vychadzku ... na to bude svetrikúbubdu a teplaky, alebo fleesovy hrubsi overal. ziadne riflicky, bundicky, kosielky, pre mna komlikovane a pre dieta nepohodlne. dobre je mat prehlad, kde co kupis - a ake maju strihy. ak ti bude chybat, zbehnes/posles muza.

floretine
24. jan 2020

Skús pozrieť oblečenie v lindexe - áno síce trošku drahšie, ale majú dvojvelkosti, čiže vylamovacie rastúce rukávy, manžety na nohaviciach a páse a body s dvomi radmi patentiek na zapínanie v rozkroku, takže keď sa bábo natiahne do dĺžky, tak to body stále bude sedieť. Navyše sú aj trošku elastickejšie a tie materiály vyzerajú aj po x praniach pekne. Ja mám inak 7 týždňové bábo a stále nosíme 50ku, tá je síce len tak tak už ale pekne sme vynosili vecičky. Ja som ale vedela, že nemá byť po kom veľké bábo, takže som kupovala 50ky. Z 56 si vyvliekala nohy a v body plávala.

saskia_98
24. jan 2020

Mne boli praktickejsie teplaky a body ako polodupacky. A kolko ks, ti nepoviem lebo ja som mala plne skrine oblecenia a niektore drobec ani oblecene nemal kedze rastie mega rýchlo (Velky po tatovi je). Cize vela ti netreba. 🙂 tak 10 ks z kazdeho mas dost 🙂

dexy
5. feb 2020

@miirkka1 ja som pri dcere nakupovala ako blazon🙂 a kazdy mi tvrdil,ze nemam kupovat 50 tky,ze rovno 56tky,lebo to nevynosi a rychlo vyrastie...🤷🏻‍♀️Dcerka sa narodila na termin ale s vahou 2400g a 46 cm!takze vsetko jej bolo velke ..🤦🏻‍♀️Kupovala som jej potom v kik pre tinny baby oblecko...a tentokrat pre syna nemam nic..rodim v marci a nekupila som nic,pockam do porodu..a ked uvidim,ake je babatko velke a ake je pocasie,vyslem manzela do obchodu 🙂 ved budem tyzden v porodnici,tak bude mat cas zakladnu vybavu kupit aj oprat 🙂tolko moja skusenost 🙂

saskia_98
5. feb 2020

@dexy a v nemocnici v com bude ? Ja som mala uz v nemocke vlastne oblecenie pre drobca.

dexy
5. feb 2020

@saskia_98 mne pre dceru dali a predpokladam,ze mi daju aj teraz 🙂 myslim,ze toto je najmensi problem..a keby som sa rozhodla,stale mam cas nakupit 🙂

saskia_98
5. feb 2020

@dexy ved jasne ja sa len pytam 🙂

pralinka86
5. feb 2020

Naj sú overaly, rychlo oblecene, prebalene a na zipsy su uplne top 😁 body také zavinovacie, nie cez hlavu a dupačky ci polodupacky, tie s nohou, netreba ponozky. Super veci ma aj Tchibo, next, lidl. Tchibo aj next posiela rychlo objednavky. Zase aj ked mas viac veci, menej casto peries a neoplatí sa nové velmi, respektíve pozeraj akcie, rychlo z toho vyrastie.. a staci od 56, ked aj bude menšie babo, ohnes rukav tolko ☺️

semila001
16. jún 2020

Značky oblečenia sa mi osvedčili F&F ,lindex a Zara

mysicka1221
14. jún 2021

@saskia_98 ani my sme nenosili do pôrodnice, tam nám dali

dominka63
14. jún 2021

@miirkka1 určite overal svetrik body naj Lindex koli tomu číslu polodupacky a overalikybavlnene ale kusy neviem mala som veľa pri oboch 😁😁😁🙈

saskia_98
15. jún 2021

@mysicka1221 aj u nas davali ale ja mam rada svoje. Ja som v tomto svojska, neobleciem dietatu oblecko po druhom. A ani ja take nenosim. 😁