Koľko vás vyšla výbavička pre bábätko?

jenn177
25. jan 2023

Ahojte babule, ja len že koľko vás približne vyšla komplet výbavička pre miminko? ❤️ Dnes sme boli pozriet kočíka a vybrali sme Cybex priam taak už len ten je celkom nákladný, som zvedavá na ostatné veci že koľko približne vyjdú.

cimage
25. jan 2023

To mas ako s kocikom. Da sa kupit za 300€ a za 1000€, tak isto aj postielka je za 50€ a za 700€. Takze kazdeho vyjde vybava inak 🤷🏻‍♀️.

jenn177
autor
25. jan 2023

@cimage hej presne , mňa len tak zo zaujímavosti lebo čakám prvé a nech nenakúpim zbytočne veľa za blbosti

zuzudrnda
25. jan 2023

@jenn177 podľa preferencií. Ak nevadia veci z druhej ruky,tak do 300-400 eur Max.

evaachesa
25. jan 2023

Pokup veci z druhej ruky a ušetriš veľa. Tiež som kupovala nový kočík, no teraz keď som múdrejšia a skúsenejšia, už by som kúpila bazarovy. Škoda že mne to nikto neporadil. 😃💁

ropucha6
25. jan 2023

@jenn177 tak najdrahsi bol kocik…a potom, ked som po dvoch mesiacoch kupila druhy 🙂 ale celkom dost, furt sme nieco dokupovali.

nafka0483
25. jan 2023

Nas asi 200€ 😁 Vela veci sme dostali od pribuznych a kamosov so starsimi detmi (koliska, postielka, vanicka, perinky, oblecenie), kocik cez bazar a minimum veci som kupila novych (prebalovacia podlozka, odsavacka, neskor ohrievacka ma flase a flase...)

wazowski
25. jan 2023

@jenn177 ak chces nove, tak celkom dost. my mame tiez novy kocik (3v1), aj nabytok. zvysok planujem dokupovat postupne, podla potreby, nech nekupim zbytocne vela blbosti 🙈 ale ked uz sme sa dali na to mat babatko a sme si aj odkladali peniazky, tak nech je to podla nasich predstav.

tiezjedna
25. jan 2023

My sme mali všetko nové, 10 rokov dozadu cca 2800 €

zuzi0911
25. jan 2023

Úprimne neviem...lebo som kupovala postupne...každý mesiac z poradne som niečo kúpila.. (ak by som ratala cca oblecenie tak +-100e aj s fusakom ) plienky ,drogeria,prach ci mne do porodnice (+-50e)...jedine postielka komplet bola 190e ,a kočík ešte ideme kúpiť...
Inak všetko už máme okrem toho kočíka...

merrysa
25. jan 2023

@jenn177 my sme kupovali kocik z 2.ruky (nie najhorsia znacka Jane za 130e trojkombinacia), posluzil nam jedna radosť, po 4 mesiacoch sme kupovali ajtak sportiak, tiez z 2.ruky za 150. Postielka ikea 40e, taktiež bazarik. Dovolim si povedat, ze len za tieto 3 usetrene polozky sme mohli kúpiť celu výbavu...ale niekomu by ani to nestacilo, ked sa chysta kupovať predrazene značkové oblecko, rozne handmade doplnky a podobne veci...

lauriik
25. jan 2023

Ja som kupovala vsetko nove a stalo to okolo 3000€. Ale potom som to dobre predala a vela penazi sa mi vratilo. Cybex priam predas za dobru cenu aj po 2r pouzivania ak ho neponicis. Ja som mala napriklad este drahy nosic (sestrice) a hupatko (babybjorn) a predala som to mozno o 30€ lacnejsie ako som nakupila. Ale neda sa generalizovat kolko mines. Fakt kazda vec sa da kupit na bazare brztalne lacno alebo znackova nechutne draha.

jaskolka
25. jan 2023

Pri synovi to bol cca do tých 600 eur, lebo sme v podstate potrebovali všetko. Takže kočík, postieľka, vanička, toto bolo nové, ale nie extra drahé. Ostatné veci- oblečenie - skoro vserko sme dostali alebo z druhej ruky, pár kúskov pre radosť nových. Kresielko, kolotoč, hracia deka, ohradka, kozmetika, hračky pre bábätko to všetko sne podostsvali na krstiny, alebo neskor od príbuzných a známych. Dojcila som, takže mlieko, ohrievače ani fľaše sme nepotrebovali.
No a dcéra v podstate všetko "zdedila". Aj oblečenie prvé mesiace nosila len to po synovi.

eni0307
25. jan 2023

My sme tiež mali všetko nové a vyšla cca. 3000 €
Postieľka, kočík, vanička na kúpanie, stojan na vaničku, oblečenie, monitor dychu, kamera, hojdacie lehátko, výbavička do postieľky (matrac, mantinel, obliečky, paplón a vankúš), lieky pre bábätká, plienky (látkové, jednorazové), vankúš na dojčenie, ergonomický nosič, prebalovacia komóda, hojdacie kreslo na dojčenie, elektrická odsávačka mlieka, poporodny vankúš, sterilizátor fliaš, atď.

kaca222
25. jan 2023

Číslo vôbec neviem. Ale k tomu Cybexu, ak by si chcela ušetriť, kúp použitý. Na FB sú skupiny, my sme na bazosi kúpili trojkombináciu Priamu za 1000€, dokonca ešte v záruke

lilope
25. jan 2023

@jenn177 Všetko kupujem z druhej ruky okrem oblečenia- z toho takmer všetko dostanem od rodiny, takže z toho som kúpila len minimum. Najväčšie položky sú aj tak väčšie veci ako postieľka, pult, kočík, autosedačka, lehátko/stolička atď. Takmer všetky potrebné veci už mám a zatiaľ to vychádza na 450€, už len drobnosti, takže celkovo sa do 500€ zmestím.

zuzana9393
26. jan 2023

No mna to nevyslo asi nic. Vela veci sme mali po prvom synovi, strasne vela veci mi dali sesternice, ktore boli radi, ze sa ich zbavili. Kocik zaplatili babky a dali kazda po 500€. A z tych sme minuly minimum. Kedze pri kazdej navsteve kazdy nieco donesie, maly to ani nestiha nosot, vela krat odkladam nove veci, ktore ani nemal oblecene. Takze ono sa to neda porovnat. Mne nevadia pouzivane veci a vela veci dostavame. Tebe mozu vadit pouzivane a mozno nemas od koho dostat.

zorkahorka
27. jan 2023

Kup si z bazaru. Tie kociky s hlbokou vaničkou sa pouzivaju cca 8 mesiacov, nebyvaju vobec znicene. Rovnako ani postielky.monitor dychu ti pozicia nemocnica alebo aj poisťovňa. Sterilizator vies nahradit - vyvaris v obycajnom hrnci, pripadne len preplachnes horucou vodou. Paplon do postielky este nepotrebujes, az od cca roka, ak byvas v byte, nepotrbuje kameru, stacia obycajne vysielačky, pripadne nechas pootvorene dvere...