Krém pre dieťa s atopickým ekzémom

terina25
4. jún 2012

Ahojte mamičky.Mám 3 ročnú dcéru u ktorej sa objavil atopický ekzém v oblasti lakťa ľavej ruky.Kožná nám predpísala nejakú robenú mastičku-názov neviem a potom protopic.ten som ale nedávala,keďže má samé negatívne účinky.mastila som jej to potom infadonalom,ale od toho sa jej vyhodili zase iné vyrážky 😖 takže som prestala mastiť a zmyzlo jej to samé.Odpozorovala som,že pravdepodobne to bude mať buď od čokolády alebo jahod.Robili jej teraz testy na alergo,ale výsledky ešte nie sú.Takže som čokoládu vysadila a ani jahody nepapá a chvalabohu už ekzém nemá.-klop klop.

Ale kožu na ruke má takú suchú.Chcem sa spýtať,či deti s atop.ekzémom niečím natierate,ak aj nemajú momentálne ekzém.Ja som jej kúpila teraz linolu,ale je tam napísané,že sa smie používať max.4 týždne.

takže natierate deti niečím alebo nie?a ak áno,tak čím?poraďte mi nejakú dobrú masť príp.mlieko,ktoré sa može užívať dlhodobo,nie len napr.mesiac.a cenovo aby to nebolo tiež drahé max.10 eur.pretože nechcem zase kúpiť nejaký drahý krém od ktorého sa mi zase vyhádže.

ďakujem za všetky odpovede.

gangulienka
4. jún 2012

Ahoj ja mam mladsiu dcerku s atopickym exemom...mne poradila pediatricka cervenu Indulonu, prislo mi to divne ale kedze je naozaj vyborny odbornik, skusila som a odvtedy nepouzivam nic ine. Dokonca aj ked ma exem suchy pouzivam len tu indulonu a krasne to prejde. Osvedcila sa mi aj konopna kozmetika zn. Robatko ale je drahsia tahsie zohnatelna takze ta indulona vedie 🙂

xlucia
4. jún 2012

@terina25 my pouzivame eucerin 3% telove mlieko. nemozem vynachvalit. starsi je tazky atopik. na udrziavanie posprchovani je vynikajuce. kupis v lekarni. stoji cca 10e. ale kup len 3% , nie silnejsie, tiesu velmi tuhe, zle sa natieraju.
indulona mu kozu zaparovala.

terina25
autor
4. jún 2012

@gangulienka
@xlucia ďakujem za odpovede. 😉 ja som skúšala zase modrú indulonu.o nej som sa dočítala tu na MK.ale ja sa už aj bojím čosi dávať,aby sa jej to znova neobjavilo 😒 a ako často natierate deti?každý deň,alebo len po kúpaní?natierate celé telo alebo len tam,kde má tú kožu takú suchú?

moja dcéra nemala až taký hrozný ten ekzém.mala to len na 1 ruke,ale dosť dlho sa to hojilo.vyše mesiaca 😠 jej zatiaľ zistili alergiu na peľ.može to byť aj od toho?vaše deti to z čoho majú?z potravín alebo z iného?

gangulienka
4. jún 2012

ja natieram po kupani uplne celu, ak to neurobim dva tri dni koza zostane velmi sucha a zase sa robi exem...modra indulona je taka husta tazka ta cervena je uplne lahucka jemna nemala by zaparovat

rebecca2006
4. jún 2012

ja mám výborné skúsnosti s ovseným kúpeľom- kupujem v lekárni- 6 sáčkov v balení. Ak si všimnej, že ekzé, sa ozýva alebo je suchá koža, tak šup do kúpeľa a hne´d je to lepšie Inak s tými krémami je to tak že si každý musí nájsť svoj, čo mu vyhovuje- a tiež by sa mali striedať, lebo po určitom čase vznikne tolerancia voči účinným látkam. Ja sa hlavne starám, aby nemal pesušenú kožu, nenatieram denne, lebo syn neznáááša krémovanie, ale aspoň obdeň niečím premasťujúcim- dobre nám robí Lipikar lait, suprová je A- derma, EXcipial. Linola je dosť tuhá aj dosť mastná, tu používam fakt len na suché telo. Na zapálené lolžiská z nekortikoidných aj Dermalex- ale ten dávam fakt len v akútno štádiu, Všetky tie maste ú dosť drahé, hm, čo narobíme...

ceresna11
4. jún 2012

mám 4-ročnú dcéru, ktorá má od svojich štyroch mesiacov atopický ekzém. Masti s kortikoidmi som jej odmietla dať, bola som za jedným lekárom na kysuciach a ten mi poradil toto: do vody na kúpanie pridať 1 polievkovú lyžicu sódy bicarbony a okrem toho mi kázal v lekárni kúpiť mastičku z radu SkinCap. Tou mastičkou som jej suché ložiská natierala v tenkej vrstve a môžem povedať, že jej ťažkosti veľmi rýchlo ustúpili. Ale tiež mi ten lekár povedal, že všetky ekzémy súvisia s trávením. Dal mi také u neho robené kvapky a tie tiež urobili svoje. Dnes má dcérka 4 roky a ťažkosti s ekzémom žiadne. Len v prípade, že sa jej nabúra imunita (alebo príde nejaká črevná pliaga), tak sa niekde objaví maličké suché ložisko. Inak v pohodičke.

lenka311
4. jún 2012

@terina25 jednoznačne modrá indulona 😎 😎 😎

kaselka
4. jún 2012

Ahoj, moja malá má AE od 3 m, teraz dlhodobo bez problémov. U nás najlepšie zaberá A-Derma Exomega, alebo Bioderma Atoderm PP, tak napr. modrá indulona u nás zázrak nespravila. Čo sa týka ceny týchto krémov sú možno trocha vyššie, no zato sú účinné i keď každá koža atopika je iná a čo sedí jednému, nemusí druhému. Výhodou je to, že v lekárni väčšinou mávajú vzorky, tak sa Ti nestane, že kúpiš niečo, čo budeš nakoniec používať Ty, alebo niekto iný z rodiny. Krém Skin Cup neodporúčam, údajne je veľmi účinný, ale vraj obsahuje kortikoidy. Jedna mamička čo tu dlho radila v téme https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/alergia-na-mliecnu-bielkovinu-kravskeho-mlieka/ (inak nakukni aj sem nájdeš tam tiež veľa rád) vraj dávala robiť jeho rozbor.... To, že si odsledovala čo jej robí problém v strave je super, pretože bez eliminácie týchto problémových potravín zo stravy by výsledky určite boli len prechodné. Moja malá má alergiu na bielkovinu kravského mlieka. Osobne si neviem vynachváliť používanie biolampy, jej a diéte vďačím za to, že ekzém sa dostal úplne pod kontrolu i keď to trvalo dlho. Ak má malá peľovú alergiu môže ísť aj o tzv. skríženú alergiu peľ - potraviny... Skús si o tom prečítať niečo aj tu - výborný portál pre alergikov http://www.proalergiky.cz/alergie/atopicky-ekzem Držím palce 😉

minaz
4. jún 2012

@terina25 ahoj, u nás tiež jednoznačne zaúčinkovala modrá indulona. 🙂 malinká mala AE asi od polovice druhého mesiaca na líčkach, nôžkach, rúčkach a aj na chrbátiku. používala som najskôr holtov krém - ten zozačiatku zaberal, ale neskôr už nie, ďalej excipial - od toho sa to malinkej viac zapálilo, afloderm máme na akútne stavy, keď to má veľmi červené a nakoniec mi detská doktorka odporučila modrú indulonu a po cca dvoch - troch mesiacoch používania máme už len na jednej rúčke, ale aj to je už na dobrej ceste. v tomto teple sa jej síce vytvoril aj v lakťovej jamke, ale ten už tiež mizne. 🙂

xenicka13
5. jún 2012

@terina25 telove mlieko exipial lipolotio je naj 🙂

jankaja
5. jún 2012

na suché miesta Excipial krém. Exipial Lipolotio by sa myslím tiež nemalo užívať dlhodobo. Dlhodobo sa môže Excipial Hydrolotio, ale to je zasa na mierne suchú pokožku.

sidus
5. jún 2012

Malému Excipial zase nerobil dobre, ešte viac mu kožu rozdráždil. Nám sa najviac osvedčila Bioderma - na sprchovanie ABC Derm pre deti - je to aj na vlásky a telové mlieko Atoderm PP Antirecidive.

terina25
autor
5. jún 2012

ale ten excipial čo ja viem,tak to sa nemože dlhodobo používať.či može?pretože sestra používala a kožná jej povedala,že to nemože dlhodobo užívať 😒

nela82
5. jún 2012

@terina25 moj starsi syn sa narodil s atopickym ekzemom...Vyskusali sme vela masti od koznej-no kazda jedna mast vydrzala kratko..par potreti a zdalo sa,ze ze je to ok..no po par dnoch sa to opät vracalo ☹ Nakoniec sme navstivili alergologiua vysledok bol-silny potravinovy,pelova a nepelovy alergik.. ☹ Tym,ze som ho kojila-vsetko prijimal cez mliecko.. ☹ Ked sme nasadili liecbu-po pravidelnem uzivani liekov sa vsetko krasne stratilo a konecne sme sa v noci vyspali...Ekzem sa stratil uplne 🙂 Mal ho na lickach a nozkach-bolotohrozne..boli obdobie ked to mal mokvave..zoskrabana,kedze sa mu v tom nedalo zabranit.. ☹ Vysadili sme citrusove plody,cokolady nejedol 2-3 roky vobec..dlho nevedel co su sladkosti.Tym,ze on ma alergiu na velmi vela beznych potravin-postupne jedava vsetko a nerobi mu to ziadne vedlajsie ucinky..

terina25
autor
5. jún 2012

@nela82 tak to je super,že sa to u syna lepší.držím palce,aby to tak pokračovalo.Moja dcéra bola kojená len 4 mesiace- bohužiaľ 😖 alebo možno chválabohu?kto vie...nemala žiadne problémy,až na časté laryngitídy.neskor aj syn sa k nej pridal 😠 tak sme boli na alergo - min.rok a synovi zistili alergiu na vajce +kravské mlieko.dcéra mala výsledky v poriadku.tak som sa potešila,že aspoň ona je o.k.lenže tento rok sa odrazu ,,objavil,,atopický ekzém.boli sme na kožnom,dala nám 2 maste.tiež bolo trochu dobre,potom opäť to isté.a keďže sme šli so synom na kontrolu na alergo,tak sme dali aj dcére urobiť testy .hneď nám bolo povedané,že má alergiu na peľ resp.obaja ju majú.ostatné výsledky ešte nevieme,pretože stále nemáme výsledky - už tretí týždeň. ja som si myslela,že ten ekzém má od čokolády,tak som ju vysadila.ale....teraz ju jedla a nič sa jej neurobilo od nej.takže čokoláda to nebude-a nemusím mať ani výsledky testov.takže ešte to možu byť jahody,kt.práve vtedy jedla,ako sa jej ten ekzém spravil.lebo jahody neje každý deň.akurát vtedy som jedla kompot jahodový a pýtala aj ona,tak som jej dala. 😠

ešte sa ťa spýtam k tým liekom čo spomínaš.Dcére predpísala aerius 5 ml.lenže moja dcéra nemá žiadne príznaky alergie.keby nemala ten ekzém,tak ani nevieme,že alergiu má.pretože nebola skoro rok chorá -boli sme pri mori.a čo jej robili min.rok testy,tak bola v poriadku.keby nebolo toho ekzému,tak ju asi ani testovať nedávame a nevieme,že je alergická.aj keď,dalo sa to predpokladať,pretože manžel je alergik 😒 preto sa pýtam...mám jej dávať ten liek,keď nemá žiadne problémy?vylieči sa ním resp.zabráni to prepuknutiu alergie?pretože som čítala prípady,keď tiež ľudia ani netušili ,že majú alergiu a po testoch im zistili,že ju majú.nasadili im lieky a až po užívaní liekov im tá alergia prepukla.má vobec význam dávať liek,ak jej tá alergia ešte neprepukla?pretože alergia - peľová,na prach... tá sa nedá vyliečiť,len tlmiť liekmi.a keď sa u nej vobec neprejavila alergia,tak nemá liek čo tlmiť.

sonkab
5. jún 2012

@terina25 nam dala kozna na premastovanie Lipobase. Ale teraz pouzivame bambucke maslo s oslim mliekom a pokozka je krasne jemnucka

nela82
5. jún 2012

@terina25 moj syn uz bude mat 9 rokov-tvar ma cistu bez jedinej stopy po ekzeme 🙂 No on maval aj caste hnacky..teda lepsie povedane-takmer same hnacky..Testy mu robili az ked mal 2roky-do vtedy sme to riesili len u koznej-nikde inde nas neposielali 🙄 Vraj obycajny detsky ekzem,ktory do roka zmizne 🙄 No nestalo sa...Po vsetkych tych testoch nas poslali na gastro-vysetrenie-odlezali sme si v nemocnici 3 dni.Tam mu zobrali krv,lebo mali podozrenie ci nebudie celiatik-no nastastie nic take sa nepotvrdilo 🙂
Co sa tyka liekov-vtedy mu dr.predpisal zaditen-polku rano a plku vecer.No tie lieky uz tusim ani nie su..potom nam to zmenil na alerid-tiez polku rano a polku vecer.Este k tomu kvôli tym hnackam kvapky hylak forte.No tie uz dlhsiu dobu neuziva,cize ostal len alerid.
Tazko povedat ci davat lieky,alebo nedavat...no priznakmi alergie je aj samotny ekzem-u nas sa to teda pri pravidelnom uzivani ekzem stratil...a aj tie hnacky.
Je pravdou,ze aj mne nieco vyslo na tych testoch-no ja neberiem nic 😅 nemam ziadne priznaky,ziaden ekzem...nadchu..nic-zatial to riesim tak,ze neberiem lieky-ci je to spravne-netusim-asi nie 😅
No v skratke ak to zhrniem...keby sa synovi nenasadili lieky...kto vie do kedy by sme sa trapili ☹
Teraz sme tento rok zase objednaní na opakovane testy po rokoch..tak som sama zvedava-vraj sa moze nieco aj stratit-no väcsinou sa nieco este nove ukaze.. 😒
Ja som syna kojila 9mesiacov,potom to bol nutrilon do jeho 3rokoch.
Mladsieho syna kojim stale a to bude mat uz 2 rocky 😅 No ked sa narodilmaval troska take alergicke priznaky...maval takmer stale upchaty nos...vtedy som sa radila s dr.a porovnavala som to aj so starsim synom-hlavne co sa tyka kojenia...takbolo mi povedane,ze aj ked dieta ma alergiu-vzdy je lepsie varianta prave to kojenie nez UM po pripade kravske mlieka..No nastastie tie sopliky sa casom stratili a nastastie ziaden ekzem/zatial/mladsi syn nema a ani ine alergicke priznaky 😉

terina25
autor
5. jún 2012

@nela82 moja dcéra nemala našťastie žiadne hnačky ani nič podobné.naozaj len normálne choroby-hlavne v zime.a tie laryngitídy.ale ináč - klop klop.a ten AE sa u nás objavil až teraz - to má 3 roky.mala ho asi mesiac a teraz tiež už vyše mesiaca ho nemá .povedala by som že ako prišlo,tak aj odišlo.manžel je alergik na peľ,prach,seno,slama -neviem,čo všetko ešte.a keď príde teplo,tak kýcha,soplí,má plný nos.ale na deťoch vobec nevidieť,žeby boli alergici.keby nerobili tie testy,tak ani netušíme,že sú.Manžel bral zodac a aj vakcíny.a zaujímavé je,že keď si raz nevzal zodac,tak ho strašne svrbelo telo,ale strašne...a tak sa rozhodol ho vysadiť.a čo sa stalo?nič ho nesvrbí 😉 a aj alergia je omnoho slabšia ako predtým.neberie ani vakcíny,ani žiadne lieky.je síce pravda,že sme často chodili k moru,ale teraz za posledné 3 roky sme boli len raz - min.rok aj s deťmi.takže neviem,čím sa to u neho tak napravilo,či tým morom alebo tým,že prestal brať lieky.aj on sám mi hovorí,že tie lieky mu veľmi nepomohli.tak teraz neviem 😒

maca_p
5. jún 2012

na mojom som vyskusala toto, bez pozitivnych ucinkov:
bioderma - okamzite sme utekali po alergickej reakcii na cipok rektodelt
lipikar
kyselina mliecna, excipial lipolatio - priserne + vsetko kde je urea
exomega - ten este ako tak...
ovsenne kupele
bio bambucke maslo s oslim mliekom
modra indulona
pripravky od fytoterapeuta p. Dedika - absolutna katastrofa
ichtymol
kalciova mast
momentalne je na atb pre silny zapal koze a numularne loziska + prikladam rivanolove zabaly...
dlhodobo aerius
je toho viac, len si momentalne nespominam...
nema preukazane ziadne potr. alergie, testy na celiakiu su negativne.
zaver: pacient uplne zdravy, len ma priserny atopicky exem...

celkom dobre zabralo liecenie v travnici, len tu uz zatvorili...
z radu kortiko - fucidin, fucikort, triamcinolon, imazol, belogent

kate001
5. jún 2012

moja 3-rocna dcerka ma tiez atopicky ekzem zhruba posledne dva roky. Prejavuje sa hlavne za kolenami a sem tam sa jej vyhodi nejaky fliacik na stehnach ...takze nie je to velmi silne. Zacina nam to vacsinou na jesen, pokracuje zimou a konci jarou. Boli sme s tym aj u doktora na Sardinii aj na Slovensku. Mala si ten exzem za kolenom zvykne skrabat a tak si tam zanesie infekciu, cize jej to potieram nejakou mastou s antibiotikmi a pridam dalsi krem s obsahom idrocortisone. Ked jej to prejde tak jej tieto kremy viacej nedavam. Predpisal nam ich doktor na Sardinii a schvalila nam ich aj nasa doktorka na Slovensku. Umyvam ju BioNike Tridermbaby (ja si to ale nosim z Talianska, neviem ci to dostat u nas) a povodne nam tal.doktor predpisal krem na telo Topialyse Sensitive s omega 3 a 6 (bol vynikajuci, akurat ze sa dlho vstrebaval). Na Slovensku ale pouzivam od A-Dermy alebo Babe Pediatric emollient cream. Vsetky by mali obsahovat omega 3 alebo len 6. Doktorka na kazala ju natierat kazdy den 2-3x. Par dni som tak aj robila, a videla som aj zlepsenie na pokozke, ale nakoniec sme skoncili 1x za den po sprchovani. Doktorka mi povedala ze na zimu sa to zhorsuje aj kvoli zvysenemu obliekaniu. Ja jej nedavam ziadne puncosky, pouzivame vsetko len 100 perc. bavlnu. Aj ked existuju tie cvernove puncosky, radsej jej v zime obleciem pod oteplovacky leginy. My sme pocas jari a leta uz na Sardinii tak neviem ci aj to jej pomaha. A oblecenie jej periem v orechoch, nepouzivam ziadnu avivaz.
Aj nam bolo povedane ze vo veku okolo 3 rokov to zvykne same prejst tak cakam...

lujza123
6. jún 2012

@terina25 dcerka mala taky mierny exem od narodenia az doteraz. na líčkach, rukách a ku koncu sa jej to vyhodilo aj na nohách....zmizlo až po používani tejto kozmetiky http://www.cannaderm.cz/cs/produkt/atopos_osetr... je dost drahá pokial kupuješ aj sprcháč, krém a olej a moc nevonia ale velmi pomohlo...

lujza123
6. jún 2012

@terina25 a ešte to bamucké maslo, modra indulona.....pripadne inú prirodnú kozmetiku, čo najmenej chemikálii a umelých vôní, nepoužívať aviváž, prať v detskom prášku a veľký pozor na textil - hlavne od číňanov. Kupovať bavlnené veci, hlavne tie spodné čo sú priamo na tele, radšej menej oblečenia ale kvalitné, také čo nepúštajú farbu. Mne sa malá neskutočne vyhádzala na nohách po tom čo jej babka obliekla pančušky od čínanov.

euffra
7. jún 2012

moj maly ma ekzem hadam od narodenia, nastastie len lahsiu formu. na loziska pouzivam holtov krem a premastujem cele telo konopným olejom. je super, doporucujem vsetkym.

najaaa
7. jún 2012

Ahoj ja mám atopicky ekzém od narodenia...mne najviac vyhovuje modrá indulona ale tiež je super mlieko excipial u lipolotio
http://ekzem.heureka.sk/excipial-u-lipolotio-20...
mliečko je aj na predpis doplatok tam je okolo 0,80€ no pozor,nedávaj ho na zhoršený ekzém vtedy štípe,mliečko nie je na vyliečenie ekzemu ale na premastenie suchej atopickej pokožky.

slza52
7. jún 2012

Ja som mala podobné problémy ale potom mi pomohli výrobky od jednej nemenovanej firmy čistý výťažok s ALOE VERA a je to fakt zázrak dovtedy som chodila len po kožných lekárok a vybrala množstvo antibiotík a nič nepomáhalo a ked tak na chvíľu.Táto firma má aj kozmetiku pre deti s takýmito problémami ak má niekto záujem sú to čisto prírobné produkty.Napíšte ked máte záujem poviem viac.

slza52
7. jún 2012

@terina25 Ja by som ti doporučovala Aloe vera je to čistý prírodný produkt a je isté že nebude mať negatívny vplyv viem zohnať a mám s tým vlastné skúsenosti.

pjana
20. jún 2012

Ahojte, moja mala ma pravdepodobne atopicky exem. Pisem pravdepodobne preto, lebo cez vianoce sa jej vyhodili fliacky na hrudniku a brusku pravdpodobne z pultika na autosedacke, pretoze cestou velmi plakala a bola cela spotena. Neprestavalo jej to a pediater jej predpisal Holtov krem, po ktorom sa jej to iba zhorsovalo a tak nas dal na kozne. Doktor jej na to dal nejaku zarabanu masticku, po ktorej jej to za kratko preslo. Povedal, ze to ma nieco podobne, ako mavaju babetka, take supinky, atopicky exem vobec nespominal. O tri mesiace na to sa jej to znova objavilo a to uz sme boli prestahovany v inom meste a tak sme patrili k inemu pediatrovi a aj koznej. Kozna ako to zbadala hned povedala, ze je to atopicky exem. Neviem ako je to mozne, ked ten doktor tvrdil nieco uplne ine. A okrem toho sa vobec neskriabe. Neni exem to, ze dieta sa velmi skriabe? Predpisala jej na to kupanie v Balneum Hermal plus, zarabanu masticku jednu taku hnedu, ktora dost smrdi a druhu s kortikoidmi, jedna sa dava rano a druha vecer. Este jej predpisala zarabanu masticku na premastovanie. Vobec som nemala pocit, ze jej to pomaha, kedze tie flaky sa jej rozliezli nielen po hrudi, chrbatiku, ale aj ruckach a nozkach v zahyboch. Trosku mala aj na cele. Isla som k nej opat, ze sa to zhrosilo a ona, ze to bude z jedla. Myslim, ze je to velmi lahko povedat, ale tazsie zistit. Nemam pocit, ze je to z jedla, bo som jej nedala ziadnu novu potravinu. Skor mam pocit, ze je to vyslovene z toho, ze je jej teplo a poti sa. V zime sa bude skor dat odsledovat, co je z jedla, ale teraz v lete, sa mi to zda nemozne, kedze je stale teplo. Dnes som jej kupila cervenu indulonu a chcem ju vyskusat namiesto tych vsetkych kremikov, co mame od koznej. Uvazujem, ze by som vyskusala vymenit koznu, kedze tato sa mi nepozdava. Mam pocit, ze tam musim zostat pol roka a potom mozem zmenit? ci je to mozne aj hned? Este som rozmyslala, ze nasa nova pediatricka jej predpisala kvapky fenistil a az potom nas odoslala na kozne. Ja som jej ich vsak uz prestala davat. Mate niekto skusenost, ze by mohli zabrat aj fenistil kvapky?

xlucia
20. jún 2012

@pjana ked uz tak sa dava modra indulona, urcite nie cervene. kup je skin cap krem a eucerin telove mlieko 3% urea a budete v pohode.
oboje kupis v lekarni

trnka77
20. jún 2012

@pjana ahoj,akokeby si písala o nás 🙂
teraz v lete žiaľ bude mať tých suchých miest viac ,len jej to premasťuj krémom excipial u lipolotio
ja som kortikoidy odmietla a od jedného kožného som odišla po prvej návšteve a od druhého asi po troch...je na tebe ku komu pôjdeš,máš právo na konzultácie od rôznych lekárov