Ktorý monitor dychu odporúčate?

sarinka91
26. aug 2014

Ahojte maminky, ktory monitor dychu odporucate ? Rozmyslame nad Babysense II, Angelcare alebo Nanny..chceme aby mal 2 podlozky a nevyvolaval zbytocne poplachy..dakujem za vase odporucania. 🙂

julka82
27. aug 2014

@sarinka91 presne tieto tri moznosti som par dni zvazovala, citala recenzie, riesila s kockami na mk a dospela som k zaveru ze angelcare s pestunkou ( 2 podlozky 🙂)

zuzulik51
27. aug 2014

My sme mali a zapla som ho raz. Aj tak som sa na malu pozerala a sledovala ci dycha. Ja by som za tie peňiaze skor kupila video vysielacku kvalitnu a tak sledovala dieta. 🙂

slavaf
27. aug 2014

Ja som vďaka monitoru dychu kľudne spala a nemám pocit, že by som kvôli tomu, že ho mám bola nejako vynervovaná, skôr naopak. A nie je pravda, že sa matka zobudí na každý šuchot bábätka ( a tu hovoríme o dýchaní...). Väčšinou áno, ale sú noci, keď človek minimálne na polhodinku zaspí tak tvrdo, že o sebe ani nevie, pretože je jednoducho vyčerpaný. Takže monitor bol aj mojou voľbou a nemusela som sa stresovať. A čo sa týka západu. Mám kamarátku Nórku - dvojmesačné bábo jej zomrelo na SIDS. Určite nemalo postieľku plnú blbostí a ani nebolo v prehriatej izbe - tam sa to nenosí. Možno by bola tiež radšej, keby o možnosti nejakého monitora vedela... Ale to človek ohodnotí takto, až keď sa nedajbože niečo stane.... Myslím, že keď sú mamičky schopné si kupovať ultramoderné kočíky za fakt nehorázne peniaze a kopec iných blbostí, jeden monitor im určite nemôže byť na škodu. Ale to je každého voľba a priorita...

julka82
27. aug 2014

@adkat13 netlacia tie plienkove babatko? Lebo take nieco som sa docitala 🙂

sarinka2012
27. aug 2014

@julka82 My sme ho mali a neviem si ho vynachvaliť ,použivali sme ho až do 8 mesiaca ked si ho už dcerka objavila a vytahovala 🙂 inak bol super,vobec jej neprekazal a bola stale monitorovana,lahko sa prenasa a ked som si nad ranom zobrala do postele mohla som vklude zaspať pretože som vedela ze je stale snimana

eikenella
27. aug 2014

@evita123 my sme teraz kupili Baby senze V, neviem, ci ho budeme potrebovat, ale ak by sa nieco stalo v noci v buducnosti, by som si neodpustila, ze som ho chcela kupit a nekupila. A este nieco, vela mamiciek hovori, ze mali falosne poplachy. Otazne je, ci sa jedna naozaj o falosne poplachy, len ten hluk tiez moze babo prebudit z hlbokeho spanku, a ked dobehnu rodicia, uz len vidia, ze babo dycha. Tak ale bodaj by ho clovek nikdy nepotreboval. a radsej kupim monitoring dychu ako super znackovy kocik za 700 ecok 🙂

lullu86
27. aug 2014

Angel Care je super, ja som bola spokojna...mali sme s 2 podlozkami,kupila som ho tu na MK a necham si ho aj k druhemu. A pouzivame ho dodnes, ale bez monitora uz len vysielacky. Radsej kupim toto ako nejake ine hluposti ako napr. hracky. Myslim, ze toto je vec, do ktorej sa oplati investovat...Lepsie ako pitom lutovat....Plany poplach nebol ani jeden, len vtedy, ked som sa pozabudla 🙂

anica23k
27. aug 2014

Ahojte, my sme mali monitor nanny a boli sme spokojný. Dá sa bezplatne zapožičať cez zp union ak sú v nej obaja rodičia a dieta poistený.Mali sme to tak pri prvom a chcem si ho zapožičať aj pri druhom ...

petraza
27. aug 2014

Ja som ho mala pri prvom dieťatku požičaný z nemocnice, finančne sme to ani nepocítili, lebo to stálo naozaj len pár eur. A určite si ho zadovážim aj pri druhom.

ppastelka
27. aug 2014

dnes je bohuzial taka doba ze sa spoliehame na elektroniku namiesto materskej intiuciie a citenia. pritom prave pritomnost matky je najvacsia prevencia SIDS, lebo ak je mamka s babatkom, srdcova frekvencia dietatka sa prisposobuje tej mamkinej 🙂 tymto neodsudzujem ani neutocim na tych, ktori ho maju, ale NAJLEPSI MONITOR DYCHU JE RODIC 🙂

adkat13
27. aug 2014

@julka82 podľa mňa netlačí. dcérka ho nikdy nemala otlačený. ani po celej noci.

adkat13
27. aug 2014

@ppastelka neodsudzujem tvoj názor, ale je to trošku od veci písať do diskusie, kde sa budúca mamina pýta, pre ktorú značku sa má rozhodnúť. ja som prvé tri mesiace bola s dcérkou takmer nonstop, cez deň spinkala na mne, ale v noci keď som aj ja spala, tak som bola za ten monitor dychu vďačná. napriek tomu, že spinkala vedľa mňa, myslím si, že by som sa nezobudila, keby prestala dýchať. no a keď už bola staršia, tak spávala cez deň aj sama, s dieťatkom sa predsa nedá byť nonstop až do roka...

adkat13
27. aug 2014

@mandarinkadarinka v prípade, že spí bábätko na brušku, snuza sa pripína na chrbátik...

adkat13
27. aug 2014

@bubelko poznám prípad, kedy na SIDS umrelo zdravé bábo v deň svojich 1. narodenín... takže asi sa to netýka len nedonosených, alebo chorých novorodencov...

niki101988
27. aug 2014

@ajana1 Myslíš si, že dobré veci sú len zo Západu?
Nezoženieš to možno u Vás neviem kde žiješ ale mamička sa pýtala na druh ktorý by jej kto odporučil a nie aby zakopal jej prevenciu pd čiernu zem.
Je dosť žien ktoré o dieťa takto prišli a táto hlúposť podľa Teba by im pomohla aspoň trochu
Veľa žien by sa bez AP podložky ani nevyspalo lebo by len civelo na dieťa či dýcha a dieťa potrebuje aj vyspatú maminku

anitra11
27. aug 2014

aj my sme sa pridali akože k tým, čo "zbytočne" vyhodili peniaze, mali sme pre našu malú monitor Nany a neľutujeme, aj v prípade druhého dieťatko budem používať, .... vôbec to nepovažujem za zbytočné...

mandarinkadarinka
27. aug 2014

@adkat13 ;) vidíš, to som ani nevedela.... Ale ta snuza mne nejako nazapasovala do postieľky, tak som mala podlozkovy monitor a snuzu som používala v kočíku, ked maly dlho spal v záhrade a ja som bola vo vnútri

ppastelka
27. aug 2014

@adkat13 otazka bola, ktory monitor dychu odporcucate. naozaj neviem co je od veci napisat, ze ten rodicovsky 🙂 aj ked chapem ze tu sa ocakava konkretna znacka. ja nikoho neodhovaram od kupy ani nepisem proti nic proti monitorom, (aj ked ich naozaj neuznavam) pointou celej mojej spravy bolo to, ze dneska mamky zabudaju vyuzivat alebo sa boja naplno doverovat materskym instinktom, ktore su uzasne spolahlive a silne 🙂

adkat13
27. aug 2014

@ppastelka nič v zlom, ale fakt by ma zaujímalo, ako to u vás prvý rok fungovalo. to si si naozaj bola istá, že keď bábo v noci prestane dýchať, zobudíš sa? a cez deň si bola s ním vždy, keď spalo?

ppastelka
27. aug 2014

@adkat13 na 99% vzdy lebo mi spava s prsom v ustach a nosime sa. ale to je nepodstatne, lebo my dve mame iny pohlad na tieto veci. ja som nikoho neodhovaram ani sa do nikoho nenavazam. nebudem uz treti raz opakovat zmysel mojho pispevku. vsetko z mojej strany 🙂

adkat13
27. aug 2014

@ppastelka ja to nemyslím zle 🙂 mňa to vážne zaujíma. veď to, že máme odlišné názory neznamená, že o nich nemôžme diskutovať 🙂 ja si len nedokážem predstaviť, že v noci ani na chvíľu nezaspíš tvrdšie a že keď tvoja malá spáva/la 3x denne, tak ty si 3x denne spávala s ňou. aj moja dcéra spáva od narodenia v našej manželskej posteli, aj my sme sa veľa nosili, aj ja doteraz kojím niekoľkokrát za noc, ale aj tak si neviem predstaviť, že by som jej dych vedela ustrážiť 24 hodín denne.

larnaca
27. aug 2014

@sarinka91 my sme mali Tomy a bol skvelý, môžeme len odporúčať, a nebol ani drahý,okolo 45€ stál, je na nabíjateľné baterky a dá sa dokúpiť aj kamera

monca1982
28. aug 2014

My sme používali AngelCare. Falošné poplachy neboli. Ale pravidelne som to zabúdala vypnúť, keď som ráno vzala dieťa z postieľky. :D

Používali sme to asi iba prvý mesiac a len kvôli tomu, aby som vedela zaspať, keď bola zrazu tma a ja som nevidela na dieťa. Proste psycho stav prvorodičky, ktorej v pôrodnici povedali, že bez monitoru dychu to neexistuje! V pôrodnici mali BabySense 2. A to sa mi občas stalo, že ma to v noci zbuntošilo zbytočne.

evamarket24
25. sep 2014

Prenosná Snuza Hero u nás do nedele 28.09 v akcii týždňa so zľavou až 23%: http://www.market24.sk/akcia-tyzdna/

qtinka46
2. okt 2014

My máme babysense ( má aj dve podložky) a zatiaľ žiadny zbytočný poplach nevyvolal, samozerejme iba vtedy keď som ho zabudla vypnúť a vybrala drobca z postielky 🙂

kaktusik007
2. okt 2014

@qtinka46 presne!!! moje slova 😀

makaram
9. feb 2020

Sice starsia tema...ale neda mi zareagovat...pre mna su zbytocne vyhodene peniaze kupit znackovy kociar za 1500 e...aby som ostatnym mamickam ukazala, ze na to mam a nedat 150 eur za monitor, lebo je to drahe!! A potom mam problem kociar po 2 rokoch predat za 300 ci 400 eur. Hmmm...super investicia...ale 150 eur za monitor je faaaakt vela...My mame monitor a sme max spokojni...kludny spanok...a mimochodom kociar sme kupili novy za 500 eur 🙂 mier s Vami