Kúpa plienok už počas tehotenstva

mayka007
17. apr 2016

Baby, chcem poradiť, kupovali ste si niektorá plienky aj dopredu, aby potom toho nebolo veľa?

rheuska
18. apr 2016

Viem, ze v starsej konverzacii tu niekde bola maminka co pisala, ze takto usetrilaaj 200 eur ak nie viacej. Ale ona kupovala v akcii. Viac baleni do predu. No jedna vec, ze to musis uskladnovat niekde. Tiez to, ze babatku nemusia sadnut. No ak mas moznost nakupit lacno a nemas ani ty ani tvoj partner problemy s pletou tak mozno zo dva,tri balenia od 3 a vyssie. Aspon ja si tak myslim.

xevulax
18. apr 2016

Ja som si urobila zasoby pri prvej dcerke vydrzali celkom dlho. A pri dvojickach som si zasoby robila od 3. Mesiaca tehu (mozno si niekto poklope na celo), ale my sme plienkovali 3 deti naraz a to veru nie je "iba 30eur mesacne) . Ja som bola spokojna pri dvojkach som.uz mala odhad kolko asi ktorych kupitm pri statsej som si to spocitala aby som to mnozstvo nepresvihla. Aj teraz nakupim do zasoby ale uz opatrne chceme sa konecne odplienkovat.

martul
18. apr 2016

@mayka007 Skôr by som si odložila peniažky na plienky. Pri prvom som si nakúpila do zásoby a nakoniec mu vôbec nepasovali, mal vyrážkyz nich. Takže nakúpiť dopredu veľa si myslím, že neni dobrý nápad.

yanni
18. apr 2016

Ahoj. nekupuj nic do zasoby. Na zaciatok ti staci jeden balik jednotiek do nemocnice (myslim, ze na SK si musis zobrat takmer do kazdej vsetko svoje), jeden balik jednotiek a popripade dvojok na doma. Ono su vzdy vsade nejake akcie, cize lacnejsie plienky nikdy nebudes mat problem kupit. Popripade si objednas z netu. A kazde dieta je ine, nemsie, väcsie, znasa to ci ono lepsie ci horsie.
Co sa tyka velkosti, jednotky su do 5 kg, cize ak keby sa ti narodilo 4,5 kg dieta, jednotky 1-2 baliky spotrebujes tak ci tak. A nedaj sa pomylit odhadom kg z utz. Nasej copani namerali pred porodom 3200 g a narodila sa 2790 gramova. Ja som vedela, ze bude lahsia. Vsetky nase deti boli pod 3 kg. takze rataj s 200-300 g plus minus.
Taktiez kozmetika. To je vsetko zbytocne. Kup si sudocreme (alebo nieco podobne) na ritusu a to ti bohate staci. Chalani su uz velki a nepouzivame takmer nic, len sampon na vlasy. mala ma 9 mesiacov a kupe sa len v cistej vode. Nikdy nemala zapareniny (pouzivame pampers premium a na noc pampers baby dry), takze z toho sudocremu sme doteraz tiez vela neminuli.
Taktiez oblecko. Na zaciatok, podla rocneho obdobia, par kuskov zo vsetkeho, ostatok dokupis potom podla velkosti dietata. Ved su stale vsade nejake akcie.
My me teraz pri copani museli vsetko kupavot, po chalanoch nam nic neostalo a tiez dievcenske nik v rodine nemal, cize sme ani nepodedili, ale aj tak som nekupovala vela, dieta rastie rychlo, nevynosi to.

A este k tym plienkam. Niekto ti radil kupit trojky. Tie este vobec nekupuj. Vies ake su trojky velkeeeee. Aj ked su na 4-9 kg, vzdy pouzivaj dokonca tie mensie. Ono tie velkost sa s kg prelinaju. Ak zistis, ze tie mensie uz dieta castejsie precura, prekaka alebo gumicky na nozickach sa uz zarezavaju, pouzi väcsie.
Nasa je dlha spagetka, ma 8 kg, 75 cm, cerstvych 9 mesiacov a skusila som jej dat 4 (8-16 kg), no do tych by sa zmestila dvakrat 😀 😕 Takze trojky (4-9 kg) budeme pouzivat este veeeelmi dlho.
Fakt nekupuj zbytocne velke zasoby, sama prides po case na system.

maria117
18. apr 2016

@mayka007 presne ako ti pisala @yanni tazko vopred odhadnut. Moja vzdy na utz mala 2 tyzdne pozadu podla kalendara, napokon sa narodila 2tyzdne neskor s vahou 3400, takmer od zaciatku velky papkac,rychlo priberala. 1 sme pouzili asi len 2bal, vzdy som jej musela vacsie dat,lebo sa jej zarezavali. Plienky sme aj podostavali,niektori vel 2, ini uz i 3 doniesli,cize z tych velkosti som tiez ja malicko kupovala. A na 4ky presla uz ako 5mesacna. Darmo, mala 8,6kg a mensie ju tlacili na stehienkach. Podobne co sa tyka oblecenia, tak ako polrocna nosila na 9m. Teraz uz niektore dokonca na 18m, ale zavisi i podla strihu,ako sa jej to da zapnut pod nozickami. Tiez sama zistis,ci radsej bodiky a dupacky, al nohavice,ponozky resp "podkolienky" (navleky)... ja napr jej tricka a pulovriky,ktore sa nedaju zapnut ako bodiky takmer vobec nedavam,lebo zbytocne sa jej to vyhrnie a holy chrbat. Kamoska zas dava na bodiky este tricko, aby nemala hole ramena (ked nosiky bodiky po starsom surodencovi). Takisto oblecenie podostavas a potom uvidis,co Ti chyba.