Majú deti od bavlnených plienok ekzémy?

gotzova
10. jan 2011

chcem sa opytat kto ma dobre skusenosti s bavlnenymi plienkami bola som s malou u koznej a povedala ze mam zacat pouzivat bavlnene plienky nakolko sa malej urobil ekzem z plienok

pluto33
10. jan 2011

ja som použivala plineky pri obidvoch a zdaju sa my lepšie ako papierove

brinzulka
10. jan 2011

my fungujeme na modernych latkovkach, ritula nezaparena...trosku ma otravuje to pranie...a nasledne susenie...Ale som spokojna.
tu je o tom tema:
https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/latkove-plienky-ake-mate-skusenosti/

moje oblubene:
http://www.babykangas.com/products.html

To uz funguje tak, ze operies...nechas uschnut a balis znova...nezehlis...a obcas sa z toho stane posadnutost- krajsia farba, vzor...atd 😀

bellugia
10. jan 2011

Ozaj, takže tie látkové plienky obyčko tradičné, čo nás do nich aj maminy balili, sa ešte používajú? Alebo len také tie uvedené látkové moderné podobizne?🙂 Ak niekto vie nejaký zásadný rozdiel medzi papierovými jednorázovými okrem ceny, dajte vedieť🙂))

feb13
10. jan 2011

Ja pouzivam Kikko bambusove stvorce nebielene, skladam z nich vlozku a na to dam nepremokave vrchne nohavicky. Je ten bambus velmi dobry, jemny, savy a kedze sa daju rozkladat aj rychlejsie schnu, akurat zaberu viac miesta pri suseni. Daju sa kupit napr. aj v DM. Odporucam

raffaella
10. jan 2011

My pouzivame latkovky a nedam na ne dopustit. Neviem si predstavit byt cely den v papierovej jednorazovke, ktora je napustena chemikaliami, aby sa z tekutiny stal gel. Dnes su uz latkovky na takej vysokej urovne, je ich mnoho druhov, tvarov, latiek az sa z toho stava modna mania, v mojom pripade minimalne 🙂
Okrem toho, aj dermatologovia su jednoznacne za latkovky, odporucam pozriet si aj reportaz relacie Reflex na TV Markiza, kde sa k tomu tiez vyjadruju lekari. Dnes som inak citala v Mama a ja v clanku od gynekologa, ze ceska studia potvrdila, ze pri pamperskach je dokazany niekolkonasobne vyssi vyskyt zapalu moc. ciest. U chlapcov moze zase dochadzat k nechcenemu prehrievaniu semennikov, co zase moze mat neskor problem s neplodnostou atd. Ale staci si asi predstavit samu seba, ci by si chcela byt cely den v papieri alebo v bavlnke 😉

dudri
10. jan 2011

@gotzova , bud rada pouzit latkove plienky, moja dcera rychlo sa naucila odplienkovat 😉

pink_lady
11. jan 2011

my sme mali tiez zapareniny, ekzemy, jedna mamina na plavani mi povedala ze ona by za "moderne" latkovky nedavala peniaze ze dava obycajne stvorce, tak som to skusila aj ja - obycajne balvnnene plienky, aj Kikko z dm su super a na to kvalitnejsie vrhcne nohavicky a bolo...kupila som aj par akoze modernych plienok ale uz som ich aj predala boli o nicom 😝

mamutka
11. jan 2011

bambusove a konopne su savejsie ako bavlnene, a pritom ritka je krasne odvetrana....na vrch nepremokave vlnene gate ( vlnene plienkove gate fakt nepretecu, tomu ver ) a ritula je ako v nebicku, cely den dycha.....ved si len predstav, ktora matka by si dala hlavne v lete spodne pradlo z papiera a umeliny? ziadna...tak preco by sa dieta malo trapit? 😖
dnes je to s latkovanim strasne jednoduche, a ked sa aj rozhodnes pre obyc.bavlnene lacne stvorce, mozes dokupit mikroflisove separacky tenucke, aby dietatko necitilo vlhkost, navrch kvalitne vlnene gatky a mas vystarane....v teme co ti dala brinzulka najdes kopec rad a za par dni budes v obraze 😉
latkovanie mi zabralo do tyzdna asi hodinu dokopy - nahadzat do pracky a vesat - to ine stravia osetrovanim izbovych kvetov, kecanim s kamoskami po telefone alebo aj fajcenim, takze to nikomu nezaberie nejak moc casu. A hlavne sa to nezehli, tak sa nemas coho bat....dnesne pracky odstrania vsetky mikroby ( niekto zehli aby zabijal mikroby ....) a ak by sa ti plienocky zdali trosku tvrde po ususeni, posuchas v rukach a hned su makke, ziadna zehlicka 😀

klincek
11. jan 2011

zatial skusenost nemam, ale uvazujem o nich. po tom, co som si zatial precitala, si myslim, ze su urcite pre babo zdravsie, a ani ekologia mi nie je jedno..len mam problem zorientovat sa v tych velkostiach, vkladacich vlozkach a vrchnych nohavickach atd..
ale vidim, ze niektore pouzivate (teda vase deti) aj klasicke bavlnene, resp. bambusove stvorce. @feb13, @pink_lady, prosim hodili by ste mi do IP, kolko tych plienok mate, ake nohavicky sa vam osvedcili, pripadne kontakty, linky atd.? aspon zakladne info, ja uz si zvysok dohladam. vopred dakujem

tikasi
11. jan 2011

ja pouzivam klasicke latkove plienky a na to nepremokave nohavicky z pul materialu a som velmi spokojna. Pouzivam sice jednorazovky na noc a pri dlhsich cestach,ale mala este nemala vobec ritku zaparenu. A urcite to aj v konecnom dosledku vyde lacnejsie,pretoze si vyrabam mydlovy sliz na pranie,a ten cas ktory pri tom stravim je minimalny.

babikaq01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emjee
24. máj 2011

@bellugia zasadne rozdiely medzi jednorazovkami a latkovymi plienkami (ci uz obycajnymi stvorcami alebo modernymi latkovymi):
- zivotne prostredie (z jednorazoviek tona odpadu / dieta)
- jednorazovky nie su papierove, ako ich mnohe volaju, ale pozostavaju z papiera plus umeliny a chemickych latok, ktore menia tekutiny na gel - ako sa asi citi jemna detska pokozka, ked na nu 24h denne posobi nejaka chemikalia?
- zaparovanie - jednorazovky nie su take priedusne ako spravne zvolene latkovky, v teme o latkovkach koluje taka veticka "Co by si si v sparnom lete vybrala na oblecenie ty - vlneny sveter alebo prsiplast"?
- s tym teplom suvisi aj prehrievanie - mozna suvislost s neplodnostou chlapcov v neskorsom veku
- v latkovkach sa deti vraj skor naucia na nocnik (pisem vraj, lebo na mojho to zatial neplati)

@klincek https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok...
http://www.latkovky.info/jak-si-vybrat/plenky/

amandamath
24. máj 2011

moja mala je silny atopik. Ked ma dlhsie jednorazovky (cestovanie, nemocnica ap), tak sa strasne vyhadze a dlho sa to hoji. ☹ Doma pouzivame latkove ( Baby Lucy; stvorce - obycajne, lacne), netreba ani protizaparove kremiky, staci umyt zadocek a pokozka je krasna. Rozdiel je ohromny

azarijka
24. máj 2011

my uz tiez mame len latkove. dcerka mala ekxem a nevedeli sme prist na to ze z coho... nakoniec som pampersky vymenila za latkove ( klasicke stvorcove + som si usila kapsove do ktorych jej davam stvorce, aj vrchne nohavicky som jej usila) a Lovelu som vymenila za pracie orechy.... a ekxem zazracne zmizol 🙂

jednorazovky sa vyrabaju z dreva, ROPY a CHLORU...

duratlicka
1. sep 2012

My pouzivame latkovky od narodenia a este nikdy nemala zapareny zadok🙂 Ale to viac zavisi od casteho prebalovania ako od materialu.

euka210
5. sep 2012

moj chytil nieco od Huggies prvy mesiac a potom sme sli na latkove, ktore sme mali v plane. Mali sme v 3m exem (atopicky, ale nie zapareniny, tie nepozname), museli sme prejst naspet na jednorazovky, ale po mesiaci sme sa vratili na latkove a potom aj na noc. Ja nedam na ne dopustit. Kazde dieta reaguje inak aj na jednorazovky aj na latkove.

peluskovo
15. sep 2012

@gotzova nepises, ake stare je babatko, v sucasnej dobe sa okrem klasickych bavlnenych plienok pouzivaju aj moderne plienky aj y inych materialov.
odporucala by som Ti , ak mas starsie dietatko, zaobstarat si plienky z bambusu / mozes obycajne stvorcove ale nie bavlnene ale bambusove. Bambus lepsie saje / pri starsich detickach Ti obycajna bavlnena plienka stacit uz nemusi /, dalej ma bambus antibakterialne, hypoalergenne, termoregulacne vlastnosti, je vhodnejsi pre citlivu pokozku. Na to Ti odporucam asi 2-3 ks vrchnych nohaviciek kludne mozes vrchne nohavicky s tzv PUL vrstvou , urcite nie postolky, ktore su potiahnute igelitom a si tam ako jednorazovky.

napis do temy: https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/latkove-plienky-ake-mate-skusenosti/ a dievcata ti urcite poradia , ake plienocky sa im pre ake deticky osvedcili / odporucia ti aj znacku, kd ekupit apod.... /

@bellugia jednorazovky su zlozene z polyetylenu, polypropylenu, polyakrylatu sodneho s bunicinou, bielene chlorom, s obsahom parfemu.... co je oproti bavlne a bambusu predsa len horsia volba . Je dokazane, ze v jednorazovkach je o cca 1-2 st teplejsie, dochadza k rpehrievaniu semenikov, k vyssiemu vyskytu zapalov mocovych ciest ... za jedno plienkove obdobie sa znici na jedno dieta cca 5000 ks plienok, co je snad tona odpadu , odhaduje s adoba odburania na 200-400 rokov. Kedze cast plienky je v podstate z vyrobkov z ropy, aj touto cestous a zatazuje ziv. prostredie....

marusik
15. sep 2012

žiaden problém s pokožkou pri používaní látkoviek... boli sme zväčša na bambusových...

modrofuzik11
15. sep 2012

ja som zastankyna jednorazoviek. su pohodlne. nehovorim, ze sme nemali ziadny ekzem, iba obcas. a existuju dobre kremy, napr. bepanthen, ktory nam vzdy pomohol. neverim vsak, ze s latkovkami ziadne ekzemy deti nemaju. tiez si neviem predstavit to ustavicne pranie. teraz periem jednu pracu denne. keby sme mali latkovky, ako by to u nas vyzeralo? kazdy ma vsak slobodnu volbu a vsetko ma svoje vyhody a nevyhody 😉