Meníte vložky do topánok za ortopedické?

marcelar
2. jún 2013

Ahojte, prosim Vas o diskusiu na temu - tenisky v ktorych nie su volzky s klenbou. Menite ich za ortopedicke? Kupila som syncekovi tenisky kozene no klenba tam nie je. Ma 29 mesiacov a do zimy nosil len s klenbou. Dakujem za nazory.

exupery
2. jún 2013

NIe,ortopedicke vlozky sa maju pouzivat pri problemoch s chodidlami...ak je zdrava noha,nie su nutne.

soldi
2. jún 2013

@marcelar pokial dieta nema ortopedicke problemy, tak ma mat topanky bez klenby.

bubelko
2. jún 2013

@marcelar ako pisu vyssie - pokial nie je dovod - t.j. problemy s nohami, tak by som nemenila. zdrave nohy to nepotrebuju 😉

carmella
2. jún 2013

nemusis , syncek pouziva na odporucanie ortopeda

terina25
2. jún 2013

Tak pokial ja viem,tak by sa mali nosit topanky s klenbou.a je jedno,ci ma dieta ort.problemy al.nie.pretoze kazde dieta do 3 rokov ma plochu nohu.ta sa tcori az po 3 rokoch.viem,conhovoeim,peegoze moje deti maju ort.problemy.radsej nosit s klenbou ako lutovat.tak ako ja ☹

soldi
2. jún 2013

@terina25 pokial viem ja, tak dieta do troch rokov ma na nohe tukovy vankusik, takze klenba je skor na skodu veci 😉
moj maly nosi bez klenby a ta sa mu uz pekne tvaruje. 😵

simca06022011
2. jún 2013

my mame topanky s tvarovanou klenbou, ale nebyva taka vysoka ako pri ortopedickych, odmalicka sme ich aj my nosili a nikto u nas nema plochu nohu alebo problemy s nohami... a o inych ani neuvazujem.. jasne mame aj take trendovky nextovky.. tie su bez... ale to neriesim, nechodi v tom cely den.. a doma aj tak beha bosa. CItala som aj to ze nie su potrebne.. no zase je to o tom kto si co vyberie, neexistuje jediny smer... 🙂)) Ako pri vsetkom...

caspino
2. jún 2013

@terina25 ja vymienam mne ortoped povedal ze mu to iste neuskodi ak topanky nemaju klenbu ja vymienam

matafen
2. jún 2013

Klenba sa zacina vytvarat az od 3 rokov veku, dovtedy ma kazde dieta plochu nozku, v mieste klenby ma tukove tkanivo a pre vyvin klenby je lepsie, aby nemala oporu, aby sa sama namahala a "nezlenivela". Pokial sa plocha nozka neupravi do 4 rokov, potom sa to zacne riesit ortopedickymi pomockami - tolko z vykladu nasho ortopeda, kde sme boli s dcerkou. Zacalo sa to tym, ze nam na 3-rocnej prehliadke pediatricka povedala, ze ma mala este ploche nozky, odporucila nas k ortopedovi a ten povedal, ze ano ma, ale to maju v 3 rokoch este skoro vsetky deti a nemali sme to riesit, kym sa tukove tkanivo nestrati, vtedy sa ukaze pripadny problem. Odporucil nam len nosit clenkove topanocky, ze do 3 rokov by vsetky deti mali nosit len clenkove, ziadne tenisky, platenky a absolutne nevhodne su crocsy alebo slapky. Na kontrole po roku nam uz povedal, ze nozky su ploche a predpisal otropedicke vlozky na podporu priecnej a pozdlznej klenby + odporucil nadalej nosit clenkove topanocky. A dolezite je aj to, aby boli spravne ortopedicke vlozky, pretoze su 3 typy - kuk http://www.protetika.sk/index.php?sk&page=produ.... V obchodoch bezne predavane topanky s klenbou maju podporu len pre pozdlzne ploche nozky a pri plochych nozkach treba vacsinou vlozky pre podporu nielen pozdlznej ale aj priecnej klenby. Ak mate podozrenie na nejaky problem s nozkami, najlepsie je ist k ortopedovi, lebo ani pediater nemusi spravne rozpoznat problem a zle vlozky mozu stav aj zhorsit.

terina25
2. jún 2013

Presne ako pisala simca.ort.topanky priamo od ortopeda robene na mieru,maju vyssiu tu klenbu,su pevnejsie,vyssie.ja som mala na mysli ort.topanky z obycajnej predajne,tie maju tu klenbu nizsiu.a tie by mali nosit vsetky deti,bez ohladu na to,ci maju al.nemaju plochu nohu.poviem to z vlastnej skusenosti.tiez moje deti nosili len obycajne topanky,bez klenby.a bohuzial obe deti maju ploche nohy.syn ma dokonca az treti stupen,ma to velmi velmi zle.zistili sme to min.rok-a to nemal ani 2 roky.a velmi lutujem,ze sme s tym nesli skor k lekarovi resp.ked sme sli,tak nam ort.povedal,ze ma len 2 roky,ze je maly a pod..tak sme pockali,ale mne to nedalo a sli sme asi po 6 mes.k inemu a ten nam povedsl,ze je to zle,ci si to nikto nevsimol.takze urcite netreba cakat do 2 rokoch.ak sa vam nieco nezda,netreba cakat.treba ist cim skor.pretoze naprava plochej nohy netrva tyzden,ci mesiac.trva to roky.ak sa to vobec napravi.takze radsej kupit topanky s klenbou ako potom lutovat.ja to budem lutovat cely zivot-verte mi...

Trochu viac som sa rozpisala,ale ak to ma niekomu pomoct,tak budem rada.a este k tej klenbe.urcite to vasim detom neuskodi 😉

marcelar
autor
3. jún 2013

Dakujem za vase postrehy damy. Priklanam sa k vacsine cize klenbove topanocky, ale zaraza ma ze na taku banalnu otazku mi odbornici nevedia povedat jasnu odpoved🙂. A co tie znackove veľmi drahe tenisky ?? Tie klenbu nevideli ani z lietadla ....