Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Monitor dychu

Monitor dychu
kikimon88
14. jan 2020

Dobrý večer, prosím vás viete mi odporučiť monitor dychu? Alebo je to zbytočná blbosť? Ďakujem. 😊

diaalex
14. jan 2020

@kikimon88 my ho máme, podľa mňa je to super, kedze niekedy mi malá tak dýcha, že ani nevidím 😊 mame babysense 7, 2 platničky, no zatiaľ zapojená len 1 kezde sa este nepohybuje po postieľke 😊

evittam
14. jan 2020

@kikimon88 Za mna zbytočne. Pokial mas zdravé donosene deti. Ani pri jednom sme nemali ani sme neuvažovali.

limetka69
14. jan 2020

lepsie sa mi s nim spalo, mam len jedno dieta, a iekedy fakt vyzeral akoby ani nedychal, cize stat vkuse nad nim, lebo nemam monitor....a tusim sa 2x zapol (okrem toho, ze sme ho vybrali a hulakal uprostred noci)

lucinka1988
14. jan 2020

@kikimon88 za mna jednoznačne áno, jedna z mala veci, ktoré som považovala za potrebné a nevyhnutne. Výrazne prispel k mojej psychickej pohode a kľudnemu spánku v prvých mesiacoch a mám aj som mala úplne zdravé bezproblémové bábätko. Išlo o moju kľudnu psychiku

romanka_369
14. jan 2020

@kikimon88 za mna urcite ano👍.. Mala som aj pri prvom, tiez sa raz zapol v noci a teda kludnejsie sa mi spavalo a teraz pri druhom som kupila tiez..

babi81
14. jan 2020

@kikimon88 za mna tiez ano, mali sme ten na plienku snuza hero

sapetka
14. jan 2020

Rozhodne ano

evittam
14. jan 2020

@limetka69 A nad nikým som nikdy nestala....

sasanka605
14. jan 2020

Babysense, pre kľudnejší spánok to hodne pomohlo

limetka69
14. jan 2020

@evittam ty nie, ale ja keby som ho nemala tak by som ho vkuse kontrolovala, mne teda na klude pridal. 🙂

kikimon88
autor
14. jan 2020

Ďakujem vám za rady 🙂

sovicka41
14. jan 2020

@diaalex ahoj mozem sa opytat ci mas monitor pod matracom ??? Lebo ja planujem mat babo v perinke, teda uvidime ako bude chciet byt, len ci to potom zosnima 🤔🤔

pralinka86
14. jan 2020

Nemusis hned kupovať, da sa zapozicat, u nas sa dalo z porodnice, ak ste v unione, tak aj tam

majamat
14. jan 2020

my sme mali Nanny a bola som kludnejsia. dcera mala reflux a hocikedy vracala. tiez sa stalo, ze jej mlieko vbehl do nosa a dusila sa, ked sme spali. no vtedy bola medzi nami v posteli. teraz neviem, vtedy ci uz sme mali monitor dychu. nemali sme ho od narodenia.

tinkatinus
14. jan 2020

@kikimon88 ja som pri oboch synoch nemala, ale nie je to zlá vec. Kamoškinej dcére zachránila život, mala silný reflux a zistili to až potom. Ale ako vravím, moji obaja chalani úplne v pohode bez. Ležali vždy na boku keď spali.

diaalex
14. jan 2020

@sovicka41 áno, mám ho umiestnený pod matracom a malú mám v perinke (ešte taká stará verzia tá hrubšia, malá sa v nej cíti bezpečne) a úplne v pohode zosníma 🙂 keď ju vyberám z perinky a zabudnem na monitor tak sa zapne 😊

nikpa
14. jan 2020

@kikimon88 jednoznačne áno, môže to zachrániť život. Nie o com debatovať.

wena
14. jan 2020

My sme si kúpili nový monitor Angelcare, taký čo má aj vysielačku čo sa dá použiť aj potom samostatne keď monitor už nebude treba. Vysielačku využívame stále, ale ak by som sa rozhodovala ešte raz, monitor by som už nekúpila. My sme mali viacero planych poplachov - monitor začal z ničoho nič pipat a pritom mala dýchala, bola som pri nej a videla som a počula ako dýcha a to sa stalo viackrát. Malá mala 3,2 kg a vraj to ľahké bábätká niekedy nezachyti keď dýchajú slabo. Tie poplachy nie sú nič príjemné, nás to len vystresovalo. Monitor sa dá aj požičať z nemocnice, poisťovne alebo lekárne, nemusíš si ho kúpiť.

diaalex
14. jan 2020

@wena my sme prišli z pôrodnice domov s menej ako 3 kg a monitor pekne funguje 🙂 závisí to asi od značky 🙂

macka87mimi19
14. jan 2020

@kikimon88 je to super vecička, i keď ti bude bábätko občas spôsobovať šoky, keď sa bude presúvať po postieľke a monitor začne pípať😆máme na ny monitor, je síce drahší, ale skvelý.

macka87mimi19
14. jan 2020
monicka79
14. jan 2020

Ja som pri prvej nemala, pri druhom áno a určite je to super vec. Lepší je ten pod matrac, z plienky sa často zosmykne. Teraz čakám tretie a určite si ho zase kúpim.

amarilka26
14. jan 2020

My sme mali pozicany z porodnice, super vec 🙂

kikimon88
autor
14. jan 2020

Ďakujem pekne za odpovede 🙂 ja tiež malinku plánujem mať v zavinovačke takže som sa tiež chcela spýtať či to aj tak bude fungovať.

nikpa
14. jan 2020

@wena radšej niekoľko planych poplachov monitoru ako jedna zástava dýchania bez neho... To by vás asi potom vystresovalo na dlhšie. Syn mal 2kg keď sme prišli z pôrodnice a tiez sme mali zopár planych poplachov ale určite to stojí za to.

carimari
14. jan 2020

zalezi ci je dieta zdrave, normalne donosene, narodene v termine, ak nie, tak patri do rizikovej skupiny a navyse ak je ockovane a planujete dalej ockovat, tak urcite si zadovazte nejaky monitor dychu.

selest
14. jan 2020

Mame babysense, 2 platnicky, zdrave donosene babatko a nam pomohol. Takze kupila by som ho zas. Pouzivame ho cez rok a asi este budeme..

terka224
14. jan 2020

Ano, a v niektorých nemocniciach sa da pozicat aj za nejaky poplatok sa mi zda.

13riska13
14. jan 2020

Ja si neviem predstaviť fungovať bez neho mali sme stav, že sa mala nadýchla, ale už nevydychla a keby sme ho nemali tak neviem ja kúpu nelutujem

lenuska1907
14. jan 2020

3 detičky v mojom okolí zomreli na syndróm náhleho úmrtia, tak u mňa to bolo jasné, riskovať som nechcela a ako baby hore píšu spala som pokojnejšie. Mali sme babysense, nebol žiaden falošný poplach. Koľko iných zbytočných veci dokážeme pre detičky kúpiť, no toto môže zachrániť život.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli