Opaľovacie prípravky pre deti

loralo
23. apr 2013

Prosim, viete mi poradit nejaky opalovaci pripravok pre deti, ktory neobsahuje farbiva, parabeny a chemicke filtre? Bezne budem pouzivat avelanovy olej, ale obcas chcem aj nieco z lekarne. Dakujem

adriana458
23. apr 2013

To by aj mňa zaujímalo.. pre novorodenca

gretka2
23. apr 2013

My sme pouzivali Daylong, Biodermu Photoderm Family pre deti (po roku), a Clarins detsky - krem s mineralnym filtrom.
Faktory - tu na SK, 30. A samozrejme do jedneho roka neopalovat, drzat v tieni a natierat.

zivika
23. apr 2013

@loralo neviem ake stare dietatko mas...ale ak do roka, tak ja som mala dobru skusenost s baby sebamed sun cream, to je aj pre deti od pol roka...mozes sa opytat aj pediatricky, co by odporucila...bioderma je fajn, ale obsahuje parabeny, daylong je super, ale odporuca sa az od roka...

zivika
23. apr 2013

@adriana458 novorodenca by som nemazala ziadnym opalovacim kremom, na prechadzky s nim chod len rano a neskor poobede a na slnko vobec nedavaj...

lencika
23. apr 2013

ahoj ja pouzivam biodermu 50 pouzivam ju uz druhyrok boli sme aj pri mori a jasne od 11 do 15 minimum az vobec vonku

monika2606
23. apr 2013

@adriana458 ja mám sebamed 🙂 ale dosť blbo s rozotiera a ja som ho používala aj minulý rok keĎ bola Lucka ešte malá, len je taký dosť mastný ale inak som spokojná...teraz som jej natierala už tváričku keď sme chodili von a nespálila sa..a ruky som jej nenatrela lebo som zabudlá a má ich hnedé hihi
@loralo

gretka2
23. apr 2013

@zivika Daylong Baby je pre deti do jedneho roka. A aj Neutrogena robi op.kremy s mineralnym faktorom.

adriana458
23. apr 2013

@monika2606 Asi nebudem teraz dopredu kupovať nič, až potom sa opýtam doktorky 🙂

susika
29. máj 2014

ja som sa teraz v tých chemikaliach troška hraba a našla osm aj članok, že ni eje dobré používať vyšší faktor ako 10, elbo blokuje vstrebavanie alebo tvorbu vit. D...a azsa jeden, kde dotyčný pisal, ež všetko je o strave, ked sa človek spravne stravuje, vela ovoci aa zeleniny a nie iba "mrtve" potraviny, tak aj pokožka sa zmení a nepotrebuje žiadne pripravky na ochranu pred slnkom..fuuu, na mna silné kafe, no neivem, tak už si len vybrať, osobne sa mi deti bez neho spalia a aj tiež....rada by osm tiež niečo, bez tých chemikalii, hlavne su anjnebezpečnejšie tie, čo blokuju UVA a UVB žiarenia, s reakciou s pokožkou a slnkom vraj rakovinotvorné...ale tiež som niekde našla aj o nanočasticiach a mineralnych blokatoroch...už sa len biju, kto ma pravdu a kto viac zarobí...
nemáte skusenosti s Weleda a Lavera? to som našla ako niečo prirodné, okrem iných, no dosť drahé