Perinka a obliečky do postieľky

xxxnxxx
26. máj 2016

Ahojte, potrebovala by som kupit perinku a asi aj vankusik pre 9 mesacne dieta aj s oblieckami a plachtami. Postielku som objednala online v rozmeroch 120x60. Hladam obliecky/perinku ale neviem aky rozmer je ten spravny na tuto konkretnu postielku. Viete poradit? Treba aby malo dieta aj vankusik?
Kde ste kupili tieto veci lacnejsie? Najlepsie ak sa da kupit online. Nie som na slovensku a dieta nie je moje. Matka sa onho prestala starat tak kupujeme vsetko nevyhnutne a potrebne, skusenosti s tymito vecami nemam. Dakujem za kazdu radu.

dominika6
26. máj 2016

@xxxnxxx
perinky sú v bežnom rozmere 130x90 vankúš 60x40,čiže aj obliečky v takom rozmre pozeraj...
môže byť aj iný rozmer cca + - 5cm hore dolu,ale aj také obliečky potom musíš hladať...
plachta je rozmer 130x70

xxxnxxx
autor
26. máj 2016

@dominika6 cize perinka ma byt vacsia ako postielka?

dominika6
26. máj 2016
xxxnxxx
autor
26. máj 2016

@dominika6 super, dakujem.

miku1
26. máj 2016

@xxxnxxx Z osobnej skúsenosti ti môžem povedať, že je zbytočné kupovať vankúšik aj paplón. Vankúš by dieťa aj tak nemalo mať, a malé deti sa väčšinou stále odkopávajú. Staršia začala spať prikritá ako 4 ročná, mladšia má 3 a stále spí na paplóne. Maximálne som ešte pri mladšej využila spací vak, ten ti v pohode nahradí paplónik.

zuzanaete
26. máj 2016

Tak malinke babo nic z toho nepotrebuje. Kup kvalitny spaci vak a mas istotu, ze babo nie je v noci odkopane. Su roznej hrubky, podla teploty v izbe.

veronickas
26. máj 2016

Ikea - dobrá cena a akurát rozmer

monciky
26. máj 2016

mame z detskeho obchodu k postielke, a moja mama kupila aj v Ikea a aj obliecky a tiez su dobre...

lupenica
26. máj 2016

Nic nekupujte malim detom

nelka1703
26. máj 2016

ja mam doma na predaj perinu, vankus aj oblecky rozmer cca130x90-100cm a vankus presne neviem ale nie je velky ak by si mala zaujem kludne napis

xxxnxxx
autor
27. máj 2016

@nelka1703 dakujem velmi pekne. Vsetko som uz poobjednavala. 🙂

veronika_m22
7. mar 2018

Ahojte maminky, ja som si kúpila z tejto stránky obliečky zo 100% bavlny a nepriepustnú plachtu tencel, ani neviem opísať svoju spokojnosť s kvalitou a cenou. Je to multifuknčný eshop s dobrými cenami. https://www.detskapostel.com/detske-obliecky-de...

beton
7. mar 2018

@xxxnxxx tiež sa prikláňam k názoru, že je to veľmi malé dieťa. Z hľadiska bezpečnosti by vankúš mať nemalo. z hľadiska správnosti vývinu chrbtice tiež nie. Paplón, perinu deti odkopávajú. Nie je to len skúsenosť pár mamičiek, ale je to inštinkt cicavca. Akonáhle je dieťa prikryté, tak sa v ňom prebudí inštinkt, že na neho niečo spadlo a v momente sa zobudí, aby stihlo pred nebezpečenstvom ujsť. Toto platí pre deti až do cca 6 rokov. Teda spací vak je určite lepšia voľba. Keď chcete pomôcť bábätku, treba sa pýtať, čo konkrétne potrebujú. Lebo mnohí ľudia v dobrej vôli nakúpia zbytočnosti a potrebné veci, čo ozaj treba sa dieťatku nakoniec nedostanú, lebo peniažky idú inam.

vikinka202
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vikinka202
Odpoveď bola odstránená
Zobraz