Pestré farby na detskom oblečení

iwss
19. aug 2016

Ahojte baby 🙂
Chcem sa opýtať na Váš názor, skúsenosti a rady. Čakám prvé bábo a tak som sa začala obzerať po detskom oblečení, zatiaľ hlavne vo veľkostiach 50, 56, 62. Som pomerne sklamaná z farebnosti. Prechádzam zo stránky na stránku a takmer všetko je v pastelových farbách, alebo potom v "klasike" ružová/modrá ... máločo má krásne žiarivé farby a keď sa niečo také vyskytne tak je to buď cukríková ružová a to nieje môj štýl, alebo potom v odtieňoch hnedej a pod. Sama sa obliekam pestro a žiarivé farby sa mi páčia, zohnať nie tradične "dievčenské" alebo "chlapčenské" farby typu - zelená, orandžová, fialová, to je takmer nemožné ☹ . Viem o tom že svetlé farby niekedy ( do istej miery asi doteraz ) znamená menej farbív a teda "chémie", ale nechce sa mi veriť že to dnes nieje možné spraviť zdravo ( ekologicky ) 😖 . Na Sashe som našla napr. merinové body v jasnej orandžovej - certifikované, to je však v trochu inej kategórii a aj tak sú žiarivé farby málo, ale aspoň vo väčšej koncentrácii než na komerkčných stránkach. Niečo áno, ale zas kupovať celú výbavu, popri iných veciach v cenách za ručnú prácu a hlave veci z ktorých deti rastú je na mňa predsa trochu veľa.
Máte na to:
- nejaké vysvetlenie ?
- vaše názory/skúsenosti ?
- rady, linky, odkazy kde zoženiem niečo farebné ?
... ak tu niečo také už bolo, tak sa ospravedlňujem ...
vďaka 🙂

mia265
19. aug 2016

No na prvé mesiace je ideálne biele, alebo svetlé a to z toho dôvodu, že malé ti bude 8 denne grciať a budeš to nonstop prať, najlepšie na 60 stupňov a to ti z tých farieb moc neostane. Takže body biele, béžové, žlté. Farebné vršky majú, aj v tescu,pepcu, h&m tiež myslím.

mia265
19. aug 2016

Alebo si daj ušiť,ja šijem pre deti aké farby len chceš 😀

girlie81
19. aug 2016

Napisem ti to, co mi povedala kozna lekarka mojej dcery, chodime k nej kvoli dermalnej keratoze - to je v skratke "sucha pokozka". Oblecenie je celkovo, aj pre babatka lepsie bez farieb, kedze dofarbovane oblecenie a farby na to pouzite, moze to sposobovat alergie. Mozno preto je vacsina oblecka pre mimina tak malo farebna. Ale to je len moja dedukcia 😊

viera77
19. aug 2016

@girlie81 podla mna uplne spravna dedukcia 🙂 farby = chémia.

bibaryba
19. aug 2016

Áno najmenšie bábätká sa majú obliekať do bieleho lebo farby sú chémia keď bude väčší budeš kupovať farebné a praktické pri praní

petruska222
19. aug 2016

Mna tiez dost stve, ze pridem do obchodu, pytam si poldupacky pre dievca a predavacka ma zasype ruzovou...ja ju stopnem, ze okrem ruzovej, ona na to ze, tak potom uz len modre...no super vyber!!! tiez som nikde nenasla napriklad nic cervene, chcela som dceru obliekat do namornickeho stylu, ale 0 bodov...

moni244
19. aug 2016

Ja som dnes mala dost, chcela som dcere kupit tenisky, no vyber pre dievcata pozostaval z cukrikovych, nacancanych princeznovskych gycov, ze som cela znechutena kupila zase platenky, kedze ina normalna obuv nebola, to iste aj oblecenie, sqme ruzove, cukrikove, precackane, ked pocujem, ako niekto lamentuje, ze pre dievca je velky vyber, tak len hlavou pokrutim, ze nie je, lebo je toho sice dost, ale na jedno kopyto

petruska222
19. aug 2016

...presne, neviem preco si kazdy vyrobca mysli, ze oblecenie pre dievca musi byt ruzove, prinajlepsom fialove a musi mat aspon nejaky volanik, ked len malicky, ale musi byt...alebo aspon nejaku posahanu kvetinku, maslicku a podobne bykoviny...no otras. mam sice len 3 mesacnu dceru, ale vcera mi padli oci na dievcenske sandale a pomyslela som si, ze: to takyto hnus mam buduci rok mojej Adelke kupit?

timikaj1
20. aug 2016

Asi vedia, čo sa dievčatám páči🙂...Ja som moju malú tiež obliekala veľmi striedmo, no prišla do určitého veku a okrem ružovej nechcela o inej farbe ani počuť a doteraz( má 6 rokov) preferuje flitre, čačky, volániky, mašličky, skrátka, čím načančanejšie, tým lepšie🙂!A že sa to mne nepáči, je vedľajšie🙂...

terezka1947
20. aug 2016

mne sa zase paci,ked dievcata vyzeraju ako dievcata....nepacia sa mi gycove a kadejake umelo ponasivane fodricky aj tam,kde nemaju co robit a uz vobec nepasuju,to velmi nemusim...ani cukrikovo ruzove veci sa mi nepacia...ale paci sa mi,ked dievca vyzera ako dievca....to mate ako s chlapcami,ja mam dvoch a veru-je tazke kupit nieco detske,pekne...farebne.
bud je vsetko modre,zelene,pripadne divne nazehlovacky s lebkami,ci kadejakymi postavickami
ale da sa najst aj nieco pekne...a verim,ze aj u dievcat je to tak.

shia
20. aug 2016

skuste HM, Lindex, FF...ja som mala rovnaký problém, spodné veci som jej dávala biele (bodynka) a farebne az na to, da sa aj cez net, ale pozor na nekvalitne cinske vyrobky, co pustaju farbu

iwss
autor
20. aug 2016

@petruska222 - však toto ... a to ja by som ani nechcela konkrétny štýl, ja by som proste len chcela jednoduché praktické veci bez tých prečančaností a bez stupídnych obrázkov ! ( to je ďalšia kapitola sama o sebe že bez zmesy rôznych zvieratiek, príšerok, oblúd alebo disney postavičiek niečo nájisť klesá z 5% šance na 0% ... predstavovala by som si tie veci ako jednoduché, slušivé, pohodlné v pestrých farbách, prípadne nejaký ten vzor, ale geometriu, kvety, potlač, normálne ako na pekných látkach pre dospelých z prírodných materiálov bavlna/bambus/merino/ľan ... prípadne z umelých ešte tie hebké mikrofázy ( to sa dnes používa tiež ako vhodné pre deti od narodenia ) ... lenže toto teraz vyrábajú naozaj jedine baby šijúce "na zákazku" ... nerozumiem tomu prečo ... a evidentne podľa príspevkov vás ostatných by sa aj iné veci ako ružové a modré a prečančané predávali !

iwss
autor
20. aug 2016

@shia vďaka ... to HM som už počula o tom tak skúsim a FF ma nenapadlo ale tiež asi skúsim ... Lindex skúsim keď nájdem ale neviem kde v Košiciach by som ho našla a či vôbec ho tu máme ... a toho presne sa bojím, že zas ako tie farby nechcem za každú cenu že to bude škodlivé ... myslím si že dnes sa to už musí dať spraviť aj šetrne ... tak vďaka za radu 🙂

iwss
autor
20. aug 2016

@terezka1947 a kde si nakupovala ? 🙂 ... ja som zatiaľ pozrela niekoľko stránok a pár obchodov a k nejakému výsledku som sa nedostala ... jediné čo som našla pekné a pestrofarebné podľa mojej predstavy boli vrchné nohavičky ( tzv. PUL ) na plienky látkovky ... inak 0 bodov ...

iwss
autor
20. aug 2016

@mia265 ahoj 🙂 ... to je super ... a máš nejaké "portfólium" sashe alebo niečo podobné ? 🙂 ... na sashe som niečo popozerala tam som aj našla veci čo sa mi páčili ... kupovať celú výbavu takto sa mi nedá ale do nejakých pár kusov by som zainvestovala ... popravde aj ja šijem a myslím že celkom slušne, aj keď vždy je čo zlepšovať, len je iné šiť na seba/ na niekoho / vankúše / tašky / patchwork deky a tak a iné šiť pre maličké detičky ... niečo som už aj stvorila, ale či to bude dobré ? 😲 priateľovi sa to páči, ale strihovo myslím - nemám v tomto predstavu, keďže proporcie detí sú iné, na deti som doteraz nešila a hlavne triafať sa do čísel - nenašla som moc na nete nejaké použiteľné "návody na miery" ... chcela by som si pošiť aj sama ale keď máš nejakú ponuku tvojej práce posuň 😉 zvažujem aj nejaký nákup handmade "mimo moju dielňu" 🙂 ...

sense
20. aug 2016

Cim farebnejsie a syto farebnejsie oblecenie tym viac chemie preto sa detske oblecenie robi bud v bledopastelovych al neutralnych farbach... My sme malivsice aj bledoruzove jednoduche ake hlavne biele a kremove... A ak by malo dieta kozny problem ,tak prve co ti aj na koznom povefia najlepsie biele oblecenie z prir matetialov... Ja som mala veci z hm al. z verbaudet.... Gycive ma az teraz ale to preto ze si to vyberie cize helli kitty,frozen atd a to som pivedala kedysi ze u nas sa hello kitty nezjavi, teraz v 3,5roku kupujeme aj sytejsie farby a vzory

meluela
20. aug 2016

@iwss ahoj,bodynka sa daju usit uplne v pohode ... ja som to robila ako jeden z prvych zaciatocnickych projektov. No musis mat kvalitny uplet, co sa da len v e-shopoch a fb skupinach, ja mam krasne ceskej vyrobym niektore aj organicke a tiez klieste na cvocky potrebujes. Uplne krasne je potom nieco na bodynko aj vysit, ja som tak spravila a vyzera to super. Skvele strihy maju Nemky, popozeraj Regenbogenbody, je tam niekde aj link na pdf strih podla ktoreho sa daju usit 3typy bodyniek s kratym alebo dlhym rukavom v roznych velkostiach (http://schnabelina.blogspot.sk/p/regenbogenbody...)
Skoda len, ze som usila iba 62 bodynka. Odekdy je dcerka vonku z bruska, stroj stoji smutny v skrini 😀 Cenovo ta bodynko vyjde asi ako f&f v akcii, plus teda tvoja robota ak to nemas ako hobby

terezka1947
20. aug 2016

@iwss ja som sem tam mala stastie na krasne farebne body v c&A...ale take tie kusovky,co zvyknu mat...dokonca,aj v Tescu maju z casu na cas naozaj zaujimave veci...inak,manzel kupil synovi ako darcek 😀 naadherne dupacky z Clemantisu,co ja som tam chodila a nic extra nebolo...pekne veci,ale nic nejake vynimocne
ale osobne si myslim,ze pre male deticky stacia kvalitne,bavlnene veci,kt.znesu 60ku a ked aj mamicka chce nejaku vecicku mat-taku pre vlastne potesenie,tak to naozaj staci mat 2-3ks

iwss
autor
20. aug 2016

@meluela ďakujem krásne 🙂 ... popozerám 🙂 ... máš aj nejaké stránky na tie látky ? ... to že cerifikované a kvalitné v bežnom metrovom textile len ťažko už viem ... tak že odkiaľ trebarz ty si brala látky ... najviac by som chcela asi fakt bavlna/merino/bambus/ľan ... moju prácu nerátam 🙂 - áno mám to ako hobby skoro až vášeň, pretože sa často púšťam do "projektov" kde si uvedomím až v procese akú "babračku som zase zvolila 😀 ale výsledky mi jednoducho stoja za to ... to ma tiež napadlo, že času bude potom málo, takžež by som si chcela ušiť aspoň niečo od 50tky až po 86tku aspoň pár kusov ( ďalej sa uvidí 😀 ) ... keďže som ešte len v 10tt tak ešte mám čas a stíham 🙂 ... tiež by som sa rada skúsila aj "rastúce" veci ...

akvi
20. aug 2016

no to su ale problemy, pockaj, kym bude dieta mat 3 a viac.. Teraz to babo aspon nebude protestovat. 😀 Mna tiez presviedcala predavacka, ze lebky, kostry, psychodelicke napisy a pod su predsa "in". Darmo som sa snazila vysvetlit trojrocnemu, ze tricko s autom, bagrom, ci vrtulnikom uz nefici. 😀

A k veci, ako pisu baby, cim menej farieb, tym menej chemie.. Este pred 10 rokmi by som dala modre z neba za neutralne, biele, ci bezove dupacky..Musela som si ich z Britanie dat poslat..

terezka1947
20. aug 2016

@akvi suhlasim...ja som pre babatka kupovala vecicky,co sli prat bud na 60ke alebo to bol material vhodny pre babatko...take tie stylove veci,co oblecies na par minut na nejaku prilezitost,to kupis pri stasti hocikde
zaklad je dobry material na telicko
inak,maj syn ma 5r a zatial ho nijaki hrdinovia-okrem miminov,ale aj to ma cirou nahodou kupene....nelakaju,ale uprimne,tak som rozmyslala,kde a kedy som videla nejake pekne detske tricko...bez tych hroznych nazehlovaciek.....same suepr auta,spidermani,kostry...a to ked nechcem kupovat,co nechcem...taaak je to celkom sranda

jamabe
20. aug 2016

@akvi mám 4ročnú slečnu, ktorá má momentálne obdobie - "nechcem to tričko, nie je na ňom obrázok" - najlepšie Elza, Minnie... Obľúbená farba - čudujte sa, ružová! a keď vidí v obchode oblečenie s trblietkami! - mami, toto! Môj názor ju vôbec nezaujíma, ale napokon ona to bude nosiť, nie ja.. 😝 V poslednej dobe sa dosť čudujem, či to len moje dieťa vymýšľa, lebo keď tu náhodou zbadám nejaký album s vecičkami, vôbec nezodpovedá vkusu mojej malej 😀 Tak neviem, či to len maminy nakúpia a potom bojujú, alebo ich deti majú od mala dobrý vkus.. no fakt, nechápem.. 😅

mia265
20. aug 2016

@iwss Takéto som šila mojej kamarátke teraz,ale šijem aj mikinky,vesty... na sashe nemám,ale chystám sa 😀

christina_petrikova
20. aug 2016

@iwss ono mozno len hladas na nespravnych miestach, ale suhlasim s tym ze prve tyzdne mesiace je lepsia bezova a biela, my sme ani ine farby na teraz nekupovali, nezdali sa nam potrebne a naozaj nemam zaujem stravit pri triedeni pradla pol dna..

iwss
autor
20. aug 2016

@meluela práve nahliadam na tú stránku do tých tutorialov ... vyzerá to krásne, ďakujem 🙂 ... nemecky neviem 😀 ... ale viacmenej sa to zrejme dá na 90% bez problémov z obrázkov 🙂 ... vpodstate tak nejak si to predstavujem aj ja ... keď tvorím ja robím veci pestré, ale nie gýčové ( trblietky a podobné strašnosti 😀 ) a tie vecičky tam sú podľa môjho vkusu 🙂 ...

momoqui
20. aug 2016

@mia265 jeej toto je ake stylove 😀 A ta farba je skvela...prosim ta odkial mas tu latku? Dakujem

meluela
20. aug 2016

@iwss ahoj, no objednavala som od detivbavlnke, odtial som mala aj tie bio ... tie su nejako speci farbene ze samotne vlakno uz narastie v nejakej farbe ... ale nie su moc pestre, viac-menej odtiene bezovej a zelenej, preto som este aj vysivala aby som to spestrila. detivbavlnke maju aj uplety potlacene v cr, neviem ci aj vyrabane. tie su take trosku tuhsie, treba zvolit volnejsi strih. V cechach maju velku pradiaren moraviatex, da sa odtial objednavat aj priamo, ale kupuje sa na kila vo velkych mnozstvach. Vyhodnejsie je si najst nejaku fb skupinu ktora robi hromadky, mne tu na koniku poradili latky maja, ta pani ma medzitym uz aj e-shop. pekne rychlo mi to poslala cez zasielkovnu. Este na nemeckych strankach som videla vselijake mnamkove uplety, ale odradilo ma vzdy postovne, takze asi jedine sa tiez s niekym dat dokopy. Postup na bodynko je dost v pohode, hlavne si treba vytlacit ten strih, pozliepat, pri obkreslovani nezabudnut pridat svovy pridavok a potom si najprv vsade kde maju byt nasijes lemy (musis si kupit upletovy patent a odstrihnut tusim 4 al. 5cm pasy). Ja som to sila na klasickom stroji /nemam overlock/ overlockovym stehom a z druhej strany som to este presila cikcakovym stehom farebnou nitkou. Robila som ten americky vystrih, lebo ten mi najviac vyhovuje. Treba sa z toho spravne vysomarit ako to ma byt, spojit obe casti pomocnym rovnym stehom v mieste kde pojdu rukavy (treba si zo strihu prekleslit znacky), potom nasijes rukavy (uz s nasitym lemom dolu) a cele zosijes. Potom treba este dolu cvocky prirobit. Drzim palce 😀

mamkababkajanka
28. aug 2016

Neviem kde hladate oblecenie pre dievcatka, ale ved obchody su plne neruzovych veci. Next ma teraz napriklad pramalo ruzovych. Dokonca aj newborn kolekciu maju v 3 farebnych kolekciach. Tak isto pre mladsie aj starsie dievcatka maju skoro vsetko v inych ako v ruzovych farbach. Same zahradne motivy, kvetinove ale take realistickejsie kvetinove vzory, mne to pride ako keby som potlacila herbar na latku 🙂 Marks and spencer maju teraz tiez uplne roznofarebne kolekcie, ziadna ruzova. Zara ma aj par veci ruzovych, ale skor staroruzova, urcite nie cukrikova. A tiez maju skoro vsetko v kvetinovych vzoroch a odtiene skor zelenkave, oranzove a cervene a zlte. Ja mam zas problem, ze je velmi malo pastelovych odtienov, mentolovej a podobne. A lindex ma tiez roznofarebne veci. Ja na cukrikove veci vobec v obchodoch nenarazam takze naozaj neviem, v ktorych nakupujete 🙂 a nemam rada h&m, lebo tam by dali najradsej frozen motiv aj na samotne deti!

iwss
autor
8. sep 2016

@mamkababkajanka no ...to je fakt zaujimave 😁 pozerala som tesco f&f (-trosku lepsie,ale ziadna vyhra-daco malo som vybrala) ...pozerala som internet -nie vsetko ale asi 10 stranok-viacmenej cista hroza az na asi 10% prijatelnych veci,aj ked nie prave mij vkus...v maderne som bola (som z KE) ale tam co sa oblecenia tyka-takmer nic...moj oblubeny obchod na modu pre mna -kik kde sa rada obliekam ma tiez sklamal...no a chystam sa este na lindex...marks and spencer ma nenapadol-skusim,vdaka ☺ ...kvetinove a realisticke su fajn...rada by som klasicke potlace latok (ako dospely)... z tych "aplikacii" typu zvieratka/auta/babiky a kadeco s blbymi textami sa nam s priatelom prevracaju oci ... tak snad uz niekde do obchodu vojdem konecne s tym ze pri pohlade na sortiment budem mat pocit ze som s tym skutocne stotoznena ☺