Podhlavník, antirefluxný klin a iné pomôcky pre deti

nicoleulrichova
12. dec 2016

Ahojte, poradte mi prosim, aké máte skusenosti s tymito pomockami: podhlavník pre miminka proti deform., antirefluxny klín a podlozka proti pretácaniu? Su uzitocné alebo iba zbytocne vyhodené peniaze? Dakujem pekne! 🙂

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
12. dec 2016

Podla mna to netreba ani jedno... my sme malej podlozili komplet matrac zo spodku ako je rošt, nechcela som aby mala nieco extra polozene pod hlavou... aby bol vyvyseny, ked ju trapilo brusko.. a to bolo len chvilku.. pretacat... no ved nech sa pretaca, ked uz to vie... a na polohovanie, ked to este nevedela som pouzivala zavinovacku, fungovalo, nakolko my sme mali taku pretiahnutejsiu hlavicku chvilu... pekne sa nam vsetko napravilo. Aj ked sa do nej uz nezmestila napr. ako 4m+ (nepamatam presne) tak na toto som ju pouzila... Aj vankus na dojcenie sa da na polohovanie vyuzit :D
Moj nazor, nekupuj si vopred nic navyse co nevies ci vyuzijes... uvidis co budes potrebovat a dokupis si, vsetko sa da chvilkovo nahradit a vydrzat... zaklad je mat oblecko, plienky,.... a nebudes zavalena babatkovskymi vecami, ktore ani nepouzijes :D

tyelde
12. dec 2016

Podľa mňa netreba, možno tu antirefluxnú vec, ale tiež by som nekupovals dopredu... Dieťa som ani nepolohovala, ani sa sama nepretáčala a nemá problém ani zležanú hlavu

bubinko1506
12. dec 2016

Dopredu netreba kupovat nic take. Co sa tyka pretacania na chrbatik, nasi spanie na boku neznasaju od zaciatku, ale na chrbatiku pekne spinkaju.
Aktualne uvazujem nad antirefluxnym vankusom, kedze oboch trapi reflux, ale nie som este uplne presvedcena o tom, ze je to nevyhnutnost - zatial spia aj tak s nami v posteli, kedze v postielkach idmietaju spat

majrab
12. dec 2016

my mate klinovy vankus a ja si ho chvalim, maly ked mal sopliky tak mu nestekali dole a pekne vedel dychat, predtym sme mali podlozenu postielku s knihami, ale takto mozem mat prebalovak na postielke.

nicoleulrichova
autor
12. dec 2016

Dakujem pekne za rady! 🙂

bubinko1506
12. dec 2016

@majrab prosim ta, aky ste kupili?

bubinko1506
12. dec 2016

@majrab dakujem za tip. Tiez sme mali postielku podlozenu knihami, ale to bolo na dve veci, tak asi vyskusame vankus

majrab
12. dec 2016

@bubinko1506 nam vyhovovalo aj to podlozenie no vyzeralo to smiesne a tak vyuzivame aj druhu polku postielky a mame nanej prebalovaciu podlozku a ten vankus vyuzivame aj na posteli,ked maly spi cez den

slavka1811
2. jan 2017

ja som si zadovazila klinovy vankus este pred porodom.a vyuzivam ho dodnes a to aj napriek tomu, ze mala nemala reflux.matrac som nemohla vypodlozit dekou abo niecim bo pod matracom som mala monitor dychu, mam aj vankusik proti deformovaniu hlavicky ale nepouzivala som ho tak ako by som mala a miminko ma trochu zlezanu hlavku abo malo,bo teraz uz toci hlavickou,polohovacie valceky ci take daco som nemala,babo sa da vypodlozit bud vankusom abo zrolovanou dekou,osuskou