Posteľ 140 x 70 verzus 160 x 80

zivika
2. apr 2013

Ahojte kočky, už sa tu o postieliach veľa popísalo, ale všade to končí radami, že kúpte rovno dospelácku posteľ, ale... 🙂 Náš malý ešte stále spí v postielke, no keďže je na ceste druhý, chceme mu kúpiť vačšiu posteľ, ale maximálne do tých 160cm, kedže zatiaľ bývame v 2 izbáku a sťahovanie do vačšieho zatiaľ nepripadá do úvahy, ostávame všetci spolu v spálni...Tak sa chcem opýtať tých, ktoré máte (alebo ste mali) drobcov v posteliach 140cm a 160cm, ako ste spokojné? Do koľkých rokov sa v nich dieťa vyspí? Ja mám predstavu, ze by mal drobec takú posteľ max. do 5 rokov...Myslíte, že stačí tá menšia? (lebo tie sa mi viac páčia 😀 ) Ďakujem za nazory 😉

bubelko
2. apr 2013

@zivika my sme mali pre oboch (pre mladsieho stale mame) postielky 140x70cm. ohradka sa dala zmenit na bocnice a vznikla normalna postel - akurat mensia. starsi dostal minuly rok klasicku 200x90cm, mal 5 rokov. ale este aj teraz (bude mat 6), ked obcas k nemu prilezie mladsi, ze budu v jeho velkej spat spolu, tak ked ho rusi ide do bratovej malej. a v pohode sa tam natiahne a vyspi. 😉

sissy27
2. apr 2013

@zivika do 5 rokov určite 160cm stačí, 140 by mala tiež, otázka je, koľko tam bude mať miesta... už nemám prehľad, ako vysoké sú deti v 5rokoch, ale rátaj s tým, že nebude predsa spať od kraja po kraj, treba nejakú rezervu aspoň 20-30cm... a za tri roky je pre vás sťahovanie reálne? lebo fakt kupovať posteľ na tri roky a potom zháňať novú neviem či má zmysel 😅

sashabb
2. apr 2013

@zivika my máme z ikei taku detskú postel, kde sa čelo postele a spodok postele dajú rozťahovať. Teraz ju už žiaľ v ponuke nemajú, ale maju inú, ktorá sa dá taktiež rozťahovať podľa výšky dieťaťa (min. 138cm max. 208cm)

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S799...

zivika
autor
2. apr 2013

@bubelko to si ma potesila, lebo viac ma to taha k tej 140 🙂 zda sa mi praktickejsia, ako 160cm, lebo co som zatial pozerala, tak aj postelne pradlo sa predava viac na tento rozmer, na tu 160tku sa poriadne ani plachty nedaju zohnat...no a samozrejme je to 20cm priestoru k dobru, kedze nemam rada preplnene izby 🙂 vlastne jedine, preco riesim velkost je to, ci sa mi tam vyspi 5 rocne dieta 🙂

zivika
autor
2. apr 2013

@sissy27 tentokrat som sa rozhodla, ze nakuknem do tabuliek 🙂 a som zistila, ze chlapci v 5 rokoch maju cca 110cm, takze podla toho by mu mala stacit aj ta 140cm, ale kedze ja tie tabulky nejako moc nemusim, chcela som realne skusenosti 😅 co sa toho stahovania tyka, ono je realne mozno aj skor ako o tri roky, ale beriem to tak, ze stahovanie nemusi automaticky znamenat zmenu postele a tieto 140cm a 160cm postelie nie su nejako zavratne drahe, takze ak by v nej spal cca 2-3 roky, vobec by ma jej kupa nemrzela 🙂 vies prvotne mi teraz ide o usetrenie miesta, nech v tej spalni nie sme jak sardinky 😅

nikietka
2. apr 2013

My sme kúpili od Becks, 140x70, dcérka má dva rôčky... rozmery obliečok sedia na 140-tku, čo je výhodou, zatiaľ moja malá meria 89 cm, takže jej stačí a má v nej pohodlie... A kým vzrastie na väčšiu postieľku, tak už aj motív na nej sa jej bude páčiť iný. A potom jej teda kúpime "dospelácku" 🙂.
Po stranách má bezpečnostné vyvýšeniny, takže spinká sem - tam aj sama...

nikietka
2. apr 2013

@zivika uvažuješ podobne ako ja, tiež som váhala, či 160 contra 140 kvôli rozmerom spálne. Teraz viem,že rozhodnutie pre 140 bolo správne 🙂.

sissy27
2. apr 2013

@zivika ako vyspať sa vyspí v pohode, potom keď tak prenecháš mladšiemu, takže využitá bude... ja osobne by som už druhýkrát nekupovala inú ako klasiku, ale zas u nás nebol problém s miestom, len sa mi vtedy proste páčila 😅 a potom keď sme vymenili za veľkú, som ju dlho nevedela predať a zavadzala 😀 plus samozrejme nový matrac, nové posteľné...

zivika
autor
2. apr 2013

@sissy27 ako keby isiel maly teraz do svojej izby, tak by som asi tiez kupila rovno velku postel, ale teraz to fakt nehrozi, lebo sice by sa nam do spalne nejako zmestila, ale pride mi to ako zbytocne mrhanie miestom...a ako pises, ked z nej vyrastie, ostane mladsiemu...takze mi z toho vychadza, ze 140cm bude stacit 🙂

lucettel
3. apr 2015

zivika, nas maly ma 28mesiacov a prave sme mu objednali postel 160x80, konkretne tuto: http://www.detskapostel.com/products/gres-160x8...