Potrebujeme sterilizátor a ohrievačku?

dmk_1
3. máj 2021

Ahojte maminky, pomaly chystame vybavu pre nase prve babo a toto je prva vec, na ktorej sme sa "pochytili". Muz vravi, naco sterilizator, ked mame umyvacku a naco ohrievacka na flasky, ked mame super duper rychlu indukcnu, ze tam sa to vo vodnom kupeli ohreje (flasky som vyberala dr brown a tommy tepee sklenene). Prosim, poradte, je to vec, co musi jednoznacne byt alebo sa da fungovat bez? Nejde o peniazky, ale slubila som nam obom, ze nebudem nakupovat 300 zbytocnosti a pomocok. Dakujem a prajem krasny pondelok 🌼

simca06022011
3. máj 2021

A inak flasu v klude umyjes rucne (skor si kup kefu na flase) a na a99% nebudes potrebovat ani mlieko ohrievat, cze ani na indukcii nie... ono zas enie je to take bezpecne, to mlieko nemozes prilis ohriat a to proste na sporaku neodkontrolujes. Najlepsie je dat spravnu teplotu vody do flase a potom vmiesat mlieko. Fakt ti staci kanvica ;)
Inak budem za divnu ja napr. cumle a flase by som do umyvacky nedavala, sajrajt - zvysky lestidiel, cistidiel na to urcite ostanu, plus neviem ako tie silikonove cumle musia vyzerat po par umytiach z takeho 60°cyklu s tabletami...

aniko2
3. máj 2021

Neviem čo povedať, no čítala som "sterorizovať".. takže nie to určite nie😂

vendulka80
3. máj 2021

Obe veci su zbytočnosť. Postačí prevariť vo vode. Vela ľudí pokúpili tieto veci a nemôžu sa toho zbaviť. Ci budes dojčiť alebo nie, fľaše budes potrebovat, večne dojky nepocuvaj nakolko ja som tiez mala veľkolepe plany s dojčením a nedojcila som ani jedno z 3 deti. A ide leto, dieta potrebuje aj ine tekutiny ako mlieko ci je dojčené alebo na UM. Ak mozem odporučiť, fľaše radsej sklenené, tie z Aventu su fajn a pre začiatok staci ta uplne malička. Su sice tazsie ale sklo je sklo. Skor asi treba investovať do kvalitného monitora dychu. Ten využiješ na 100%

martina1201
3. máj 2021

@dmk_1 ahoj ja osobne by som nič nekupoval kým nie je jasné že nebudeš kohút. Načo mať veci ktoré nevyužijete? Toto nepatrí k hlavnej výbavičke. To sú len vymoženosti ktoré stačí kúpiť keď už budú potrebné.....

punka24
3. máj 2021

@dmk_1 hluposti... Hodiš do hrnca na pár sekúnd a je vysterilizované... A ohriať vieš tiež v hrnci ako horúci kúpeľ... A čo sa už vyššie spomínanej odsávačky týka... V pôrodnici majú na zapožičanie ak treba oni to vždy pravidelne sterilizuju takže sa nemusíš báť... Ak sa ti spustí laktacia tak za mňa áno lebo som síce neodstriekala nejak extra mlieka ale ak malý v noci prespal jedno kojenie tak som to poriadne pocítila... Prsia ako kameň a boleli... Lebo ja som ho na kojenie nebudila keď spal tak spal ak by bol hladný zobudil by sa... A bábätka zvyknú tak prespať občas ten čas na jedno kojenie a potom au... Takže hoc som ju nevyužívala nejak extra mala som ju poruke vždy keď bolo treba... Za mňa super vec... Ja som si aj tymto na začiatku dopomohla k laktacii...

punka24
3. máj 2021

@vendulka80 ja som ho nemala... Mala som malého prvý polrok pri sebe častejšie ako v postieľke takže som mala pod dozorom či dýcha či nie... Viem že to bola pre niekoho záchrana ale akosi som cítila že toto nie... Iba čo ma ľudia zbytočne s tým strašili a ja vystresovaná že čo ak teraz nedýcha... Pritom spal jak ja takmer nebolo vidno že dýcha ale dychal...

andrea_82
3. máj 2021

Ešte k otázke na odsávačku - tú by som si už teraz kúpila. Išla som do pôrodnice s tým, že veď tam ju budú mať a požičajú. Figu borovú. V pôrodnici som až plakala, čo som ju potrebovala a nemali ju. Do toho víkend a vianoce a kým som ju zohnala, tak sme dodojčili.

stanislavicenka
3. máj 2021

@andrea_82 mrzi ma tvoja skusenost. Ale odsavacku vobec nepotrebujes.
Ak nemas problem s dojcenim, tak mlieko si treba odstriekavat v sprche s teplou vodou. Odsavacka prave opat zvysi tvorbu toho mlieka, a si v zacarovanom kruhu

kamagma
3. máj 2021

Nepotrebujes

pypynka
12. máj 2021

@dmk_1 v zohrievacke flas doteraz zohrievam prikrmy mame 13mesiacov takzezamna super vec ..