Prvé topánky

3. nov 2022

Ahojte, malý chodí cca 2 týždne, premýšľam nad prvymi topánkami, myslite ze uz by mohol mat?ci este ma čas? Na doma nosi ponozky len
Zaujali ma tieto dvoje protetika bf..mate skusenost? Maly ma nohu siroku cca 5,5cm , nebudu siroke/uzke?
Ďakujem ❤️

uriva
3. nov 2022

Jasné, že môže. Ja som deťom dávala tiež z protetiky, ale mne pani odporúčala, že lepšie je na šnurovačku, že suchý zips dobre nedrží nohu(ale neviem za seba posúdiť pri takom malom, pri väčších deťoch som si všimla, keď boli napr. Deichmann, tak to fakt nedržalo). Takže sme mali šnurovacie + teraz ešte také domáce papučky z RedBut (výrobca je z Čiech) - ale tie majú takú pracku okolo členku, inak nemajú suchý zips ani šnúrky.

jabuducanevesta
3. nov 2022

ja som na topánkach nešetrila, ani na papučkách, ani na topánkach po vonku, nikdy som mu nedala od iného dieťatka topánky, od začiatku kupujeme protetiku, u nás je obchod, skúšame, lebo keď bol malý menší, mal širšiu nôžku, tak nám nie všetky sedeli, preto sme nemohli z internetu objednávať, a papučky majú tiež v protetike dobré, za mňa áno 🙂

autor
3. nov 2022

@jabuducanevesta praveze tu u nas naokoli nie je ziadna predajna s bf a protetiku maju v lekarni ale iba klasiku a to nechcem...skusim kupit z netu a ked tak vrátim ...

autor
3. nov 2022

@uriva joj no ved vsetky su iba na suchy zips tieto bf protetika🙈

sims122
3. nov 2022

Napisali ste šírku ale nenapísali ste šírku takže bez toho neviete či má širokú alebo úzku. Treba pozrieť ako sa meria. https://www.google.com/amp/s/www.stastnenozky.s...
Pripadne sa pridajte na fb Bose nôžky bez prekážky. Ale najlepšie by bolo vyskúšať.

autor
3. nov 2022

@sims122 ano takto som to merala..13cm dlzka a 5,5cm sirka (približne, kedze ma 10m a bolo to fakt narocne obkreslit😃)

sims122
3. nov 2022

Verím, ja som na to nikdy nemala nervy pri maličkých :D vychádza ze to je taka normalna nozka 🙂 https://bosacik.sk/meranie#mpcolumn2

sims122
3. nov 2022

Ale skúste ešte pozrieť tu stránku na fb. Ci vám neporadia ešte niečo lepšie pre tak malé dieťa 🙂

autor
3. nov 2022

@sims122 co som pozerala tak konkrétne tie zelene maju 22ky dlzku 14cm a sirku 5,7 ..to by bolo idealne ci?

sims122
3. nov 2022

Ja sa nevyznám až tak a nepametam ako to je pri malých deťoch ale myslím ze do 1 cm by mal byť nadmerok. Ale tak mi napadlo,mozno blbosť ale ešte nie je skoro na zimné? Lebo viem ze ja som menila aj každé 2 ci 3 mesiace topánky :D radšej nech poradi ešte niekto iný :P

banalu
3. nov 2022

Dost deti v okoli nosi DD step. Ja som malej kupila Raky a Wandy. Ale boli sme v predajni s topankami, pomerali jej nozku, poskusali sme a tak sme vybrali. Napr. v sirokych rakoch sa velmi podkynala o vlastne nohy, lebo jej to vadilo.
Ved skus obejdnat, ked nesadnu vratis. Inak dobra finta - vybrat vozku z topanky a prilozit o chodidlo, uvidis ci nie je uzka a ci je dost dlha.

autor
3. nov 2022

@banalu wandy mal aj prvy syn ale tie klasicke celorocne kozene ..teraz chcem zimne kupit a tie wandy sa mi nepacia zimné...a chcem bf tentoraz
Ano vyskušame 😊😊

autor
3. nov 2022

@sims122 tak, mas november, mne sa zda zase blbost kupovat prechodne ked zachvilu uz bude fakt zima..nie? A ked ideme doobeda von tak je do 10st, to uz clovek znesie aj tie zimné
Och neviem

christie11
3. nov 2022

Mna muz presvedcil na snurovacie topanocky u dvoj rocnej.nikdy viac! Rozvazovalo sa to,ja som mala o starost navyse,kedze on ju obuval malokedy.mali sme na suchy zips protetiku, dd step,froddo a vsetky pekne drzali.snurky az vtedy,ked bude dieta schopne si ich zaviazat.

sims122
3. nov 2022

Neviem, to mi len tak napadlo no.. 🙂

baluinka
3. nov 2022

podla mna je skoro na topanky..resp podla toho,co som si nastudovala od nejakych fyzio..vraj by sa mali prve topanky kupovat po cca 2mes stabilnej chodze. ak chcete bf, skuste postudovat diskusie na fb "zdrave nozky bez prekazky" 🙂 nasa ma velmi uzku nohu a boli nam doporucene Bundgaardy. nadmerok pri malickych detoch by mal byt cca 0,7 max, ak sa nemylim

autor
3. nov 2022

@baluinka dakujem..asi pockam este do konca novembra 🙂