Puma - detské tenisky. Neviete poradiť?

silvia123
12. sep 2009

Ahojte, potrebujem poradiť, malý dostal k narodkám detské tenisky zn. PUMA (detská veľkosť 23), lenže tie tenisky sú zo spodu celkom rovné (nemajú žiaden opätok), ale čo ma zaskočilo najviac nemajú z vnútra žiadnu klenbu. Je to vôbec normálne? Neviem či ich mám radšej vrátiť, alebo stačí si zohnať v obchode len vložky do nich, prípadne v lekárni ak náhodou predávajú aj tam, a čo s tým opätkom? Neviete poradiť? Alebo sa ich mám pokúsiť vrátiť? -aj keď by ma to mrzelo, keďže je to dar. Ďakujem

jahodas01
12. sep 2009

ja som malej kupila tenisky adidas a tiez boli rovne, bez klenby... v ortopedickej predani som kupila tvarovanu vlozku s klenbou a teraz mame botasky puma a tam tiez nie je klenba, tam som este vlozku nekupila, ale nenosí ich casto.. ked pojdem okolo orto. predajne tak kupim... inak niekto kupuje topanky bez klenby... nazory odborníkov sa rozchadzaju...

bibula
13. sep 2009

my sme mali pumy ako prve tenisky,tiez boli rovne....ale boli super....dalsie uz mavame vacsie velkosti-jasnacka a tam uz klenby su....
pola mna je to normalne,dieta musi najprv udrziavat rovnovahu a nie balancovach na kopcoch z klenby... 😅
keby si pozrela vacsie cisla,tam uz klenba je.... 😉

silvia123
autor
13. sep 2009

Aha, takže tá ortopedická vložka by mala stačiť? Tak sa skúsim popýtať na ňu, inak som zvyknutá aj na to že doteraz mal všetky topánočky členkové a z vnútra mal vložku pekne tvarovanú s málinko vyvýšenou pätičkou, kupujem len kvalitné topánky v detských obchodoch, neviem prečo mám z týchto pocit, že sú akési nezdravé... keď sú celkom rovné... vzhľadom na to, že chodíme s pätičkami na ortopédiu a má predpísané po dome, také tvrdé vložky, mám strach mu obuť hocičo.

silvia123
autor
13. sep 2009

bibula, môj už behá ako raketa od jedného roka, tak nemyslím, že balancuje.

bibula
13. sep 2009

no na to ma malu nozku 😀

moj ma 2,5 a mame 26-27 😀

saska.t
13. sep 2009

nazory su naozaj velmi rozdielne takze je to na tebe, tiez nosime puma tenisky a nemyslim si ze keby skodili nohe dietata, firma by si kazila meno kvoli detskym teniskam ktore predavaju minimalne, okrem to teraz je najnovsie dokazane, ze pre dieta je najlepie chodit na boso alebo v mäkkych botickach aby nozicka pruzila 😉

silvia123
autor
13. sep 2009

Asi bude mať malú nohu, manžel má tiež len osmičky 😀

hasleerka
13. sep 2009

tak my máme botasky aj nike aj adidas ale ani jedny nemajú vnútri tvarovanie

bihan
13. sep 2009

Deti do 4r by nemali mať tvarovanú vnútornú vložku v topánke, pretože to práve naopak spôsobuje ploché nohy (ochabnutie svalstva klenby atď.).
Druhá vec je, že tenisky týchto športových značiek sú väčšinou absolútne nevhodné pre deti z iných dôvodov - často príliš úzke, neohybné, bez opätku, zlá fixácia nohy.

Kvôli chýbajúcej klenbe by som ich určite nevracala.

claudinka
14. sep 2009

my tie tenisky tiez mame, ale vonku v nich este nebehame.. a mame 22-ky, su tam trosinku vacsie, ale behame iba mesiac, a aj to povacsine doma, kedze vonku ho to nebavi.. a nad tou vlozkou dobre vediet, tiez ju kupim