Rastúca stolička "Tripp Trap"

kattum
24. sep 2008

Chcela by som pre svojho takmer 3-ročného syna kúpiť stoličku, babatkovská je už malá a normálna ešte veľká. Na internete som našla rastúcu od Stokke:
http://stokke.babypark.cz/zidlicka-tripp-trapp+...
alebo českú verziu Jitro: http://www.nastavitelna-zidle.cz/index.php

Máte skúsenosti, napíšte prosím, oplatí sa investovať, do akého veku je vhodná, vie si na ňu trojročné dieťa samo sadnúť? Ďakujem za postrehy

zuzujo
26. jan 2009

Ahoj Mirka. Od ktoreho mesiaca ste do nej malu davali? Lebo ked niejde polohovat, asi uz do nej musi babetko mat dost pevny chrbatik
A myslis, ze sa tie traky tam nejako daju dat?
Je ta stolicka aj dobre stabilna? Lebo sa bojim aby to nebola len taka napodobenina tej Stokke.

martina.rodina
27. jan 2009

Mame od 6 mesiacov Storchenmuhle Zii: http://www.babystyle.cz/zbozi/579-storchenmuhle... a je super

stvura
27. jan 2009

Ahoj, no aj ja som nakoniec zvolila Robu...s malym princom sedatkom. Maly je v nej spokojny, troska mi prekaza ze nema pultik, no uz si krpec pcha ruky i na stol {cely bol mrkvickovy pri vcerajsom jedeni}, takze pohoda...inac sedi v nej od konca piateho mesiaca a to on nepatri k tym pevnym detom, takze...doporucujem. I cena bola dobra, spolu so sedatkom vysli v maxuse na 2500 Korun...

zuzujo
29. jan 2009

Bola som sa pozriet v predajniach a som srdcom rozhodnuta pre drevenu...Roba Sit up II. Zda sa mi najlepsia, vyzera pevna (dufam aj bude), mala by mat dlhsie vyuzitie ako plastova a naviac je cenovo prijatelna.

V jednom obchode, kde mali iba plastove, som predavacke hovorila ze by som chcela taku stolicku, kde sa da stupel pre nozicky stelovat, lebo odbornici vravia, ze je to tak spravne pre chrbticu. a ona na mna zazerala ze co to vravim za hluposti, ze nieco take este v zivote nepocula. Len si chudierka asi nevie predstavit samu seba ako jej hojdaju nohy vo vzduchu ked sama sedi 😀 Jasne, ze aj tie plastove su dobre, sak tolko deti na nich vyrastlo, ale ja chcem to najlepsie 😵 pre mojho maleho.

januarova
29. jan 2009

my mame Trip Trap, ale kupenu v CH, takze nebola az taka draha ako u nas. A nedam na nu dopustit. Dominik v nej sedava od 7 mesiacov a ziadne prevrhnutie nehrozi. Na nasu klasicku vysoku stolicku, na ktorej sme vyrastali my sa rozhodne nechyta, hlavne stabilitou a tym ze dieta z nej nevylezie.

anamor
27. mar 2009

ahojte ziadnej sa vam nestalo ze sa vam prevratila takato drevena stolicka? nielen tripp trap ale aj iny vyrobca, videla som dooooooost desive video na youtube, tak ma zaujima ake skusenosti mate vy.

jannicka
27. mar 2009

my mame tripp trapp a vzdy ked sa maly zaprie do stolu tak sa smyka dozadu je tak dizajnovana, ale nemala byt na koberci alebo na kachlickach ktore maju take hlboke spary zeby sa tam zachytila

zuzi26
27. júl 2009

anamor toto video ma vydesilo..

https://www.youtube.com/watch?v=XJF7vD9nFrA


my sme tiez zvazovali aku stolicku kupit..tieto drevene sa mi pacili, no neviem..

albireo
27. júl 2009

video je celkom sugestivne🙂 Byt tym oteckom, v prvom rade skontrolujem nastavenie sedatka.
v kazdom pripade, zatial verim nemeckym spotrebitelskym testom. Ak by Tripp trapp bola naozaj nebezpecena, firma by uz davno v US celila zalobam zo strany nespokojnych spotrebitelov.
My sme zatial s vyrobkom spokojni a dufame, ze bude este dlho dlho sluzit.

zuzi26
27. júl 2009

mal zle nastavene sedatko??..no citala som aj tu diskusiu k tomu videu a ten pan posobi dost seriozne, albireo teda nic podobne sa nemoze stat?? Od kolkeho mesiaca si tam posadila malu?

albireo
28. júl 2009

ad:zuzi26
nieco podobne sa podla mna kludne stat moze, ak rodicia nedodrzia pokyny vyrobcu a stolicku nenastavia spravne.neviem ako ty, ale ak vyberam napr. vysoku stolicku, autosedacku,sedacku na bike, vzdy kuknem ako moj favorit dopadol v oficialnom testovani.
Tripp trapp sa vyraba od roku 1972 a vraj sa ich predalo okolo 6mil. Tak neviem,ak by naozaj bola taka nebezpecna, predpokladam, ze by sa za tu dobu uz doslo k nejakemu nestastiu.

jo,mala v nej sedi odvtedy,co sa udrzi v sede bez opory,tzn.od cca 6mes. sedava s nami pri stole, ona sa nenudi a my ju mame pod kontrolou.

bezaz
28. júl 2009

ahojte
my sme kupili tuto stolicku po velkom vahani, prave aj koli tomu videu.. ale presvedcila ma predavacka v predajni, lebo sme skusali spravit to, co to dieta a nepodarilo sa nam to.. takze sa priklanam k nazoru, ze ta stolicka bola naozaj zle "nastavena"
inak nam dali super zlavu, takze v konecnom dosledku bola sice stolicka drahsia, ale ked si zoberiem, kolko by som dala za otrasnu umelu stolicku 😉

zuzi26
28. júl 2009

bezaz a prosim ta kolko vas vysla so vsetkym, popruhmi vankusikom..atd..viem ze ju maju napr v kike, da sa niekde zohnat vyhodnejsie?

bezaz
28. júl 2009

zuzi stala nas s babysetom a tym vankusikom 194eur 😉 popruhy sme nekupovali, mame slubene od kamosky, ze ich pozicia, ak nam mala zacne zo stolicky vyskakovat, ale ona je taka kvarglicka, ze zatial netreba
v kike je teraz v akcii za 169 a tu ju maju za "normalnu" cenu 159

zuzi26
28. júl 2009

len neviem ci ta cena v kike je aj s babysetom...ak ano, tak to nie je zle v porovnani s tymi umelymi..

bezaz
28. júl 2009

zuzi dost pochybujem, ale za opytanie nic nedas

zuzi26
29. júl 2009

nasla som na nete ten test stoliciek co robili nemci..tak najlepsie vysla stokke, z tych drevenych co su dostupne aj u nas..a este hauck alpha..ta ma celkom zaujala..ma aj dobru cenu a pekny dizajn..inak tam pisu ze tie rastuce stolicky su urcite az od 9 mesiacov vhodne..tu je link http://www.test.de/themen/kinder-familie/test/-...

zuzi26
29. júl 2009

roba sit up vysla v tom teste velmi zle..ako nebezpecna!!!

zuzi26
29. júl 2009

z tych umelych vysla dobre len PP prima papa dinner..tak tu este zvazujem..

albireo
29. júl 2009

hauck alpha je tiez fajn...i ked skoda,ze nema baby set. Kupili sme ju domov k nasim, aby mohla Sofia s nami sediet pri stole.
trochu"off topic" : na plastovych stolickach ma odradilo to,ze ked ma dieta 2-2.5 roka"vyrastie" z nich.nechcela som kupovat pre malu stolicku na rok- dva, aby nam tu potom zavadzala.

matinkam
17. okt 2009

Ahojte dievcata 🙂 Chcem sa spytat tych, co mate Stokke stolicku, ci vam nahodou nechyba k nej pripevnitelny stolcek? Stolicka sa mi velice pozdava, myslim, ze je aj bezpecna, ked je dobre nastavena, ved naozaj je predavana po celom svete uz roky rokuce. Ten stolcek mi tam proste chyba, co ked budem niekde inde ako doma, stolicku si so sebou vezmem, a ci uz tam nebude stol, bo sa mi to nebude chciet prestavovat. Dakujem za odpoved. Ak bude niekde nejaka dobra akcia, sem s info 🙂

bezaz
17. okt 2009

matinka myslis pulitk? dobru cenu viem vybavit 😉

matinkam
17. okt 2009

bezaz, ano myslim pultik 🙂 je ci nie je k tomu? dobra cena znie fajn, aka je to? 😉

bezaz
17. okt 2009

matinka nie je origos, ale napr na ebayi som videla TT aj s pultikom.. mne teda nechyba 😉
cena 198 za stlicku s babysetom a vankusikom

matinkam
17. okt 2009

bezaz pls a das mi vediet, kde ju za tuto cenu zozeniem? dakujem, mozes aj cez IP

agnieshka
25. nov 2009

ahojte,
chcela by som kupit tripp trapp cez ebay, ale este nic som cez ebay nekupovala a v anglictine nie som uplne "kovana", viete mi to ulahcit a v skratke popisat ako to funguje...? 🙂 velke dik vopred

saska73
4. jún 2010

Chcem sa opýtať, v diskusii píšete, že stoličku Stokke Trip Trap predáva aj obchod KIKA, na ich stránke mi to eukazuje, videli ste ju tam niektorá naživo ?

saska73
12. jún 2010

Tak som tam bola v Kike v BA, aj stoličku mali ale cena 189€ + doplnky ma odradila

dosa
12. jún 2010

saska73 - my mame cesku variantu tejto stolicky a je uplne super, nic jej nechyba a aj cenu ma priaznivu 😉

http://www.stolicka.net/

tonko_babymarket
12. jún 2010

@saska73
...prevedenie natur je určite lacnejšie 🙂 aspoň o 20 Eur, je to dlhodobá investícia (keďže je použiteľná až do dospelého veku), ktorú oceníš neskôr, to čo ti odporučila dosa je kópia, nuž ale poznáš to, originál je len jeden 😉 , v každom prípade Stokke dáva 7 ročnú záruku na kvalitu dreva a nosnosť je 150 kg...
http://www.stokke-highchair.com/sk-sk/