Rozmer vankúša a perinky do postieľky s rozmerom 120 x 60 cm

mata1987
4. apr 2015

Ahojte kocky,
chcela by som sa spytat na rozmer vankusika a perinky do postielky s rozmerom 120x60? Na internete vidim rozmery na 120x90 alebo 135x100.
Viete mi prosim poradit co je pre dietatko lepsie ? Vankusik urcite tak skoro pouzivat nebude, ale su tu rozne sady a neviem co sa do buducna skor oplati, kedze cakam svoje prve babatko. Dakujem za rady. 🙂

liebling98
4. apr 2015

@mata1987 vôbec by som sa na Tvojom mieste nad týmto ani len nezamýšľala. Ja mám troch synov a každý spal minimálne do roka v spacom vaku. Veľmi praktické, dieťa sa neodkope a nehrozí, že by sa perinkou nechtiac pridusil.
Potom som im kúpila tie detské paplóniky z IKEA spolu aj s obliečkami.

jamelia
4. apr 2015

Tiez sme mali spaci vak 🙂 pri oboch detoch, je to fakt super vec. Perinku do postielky aj s vankusikom sice mam, ale nakoniec aj tak deti spavali a mladsi syn este spi, medzi nami, takze som ich moc nevyuzila. Dcerka ma styri roky a od dvoch rokov spava vo velkej posteli - 200x90, takze ma aj dospelacku perinu. Mladsiemu synovi sa tiez chystame kupit rovnako velku postel. Obaja v noci prilis vela cestuju, takze v postielke spanie nehrozilo a obaja su dost velky na svoj vek, tak sme museli postielku aj tak zrusit uplne - nas syn si z nej raz vyskocil. Nastastie sa nic nestalo, ale odvtedy som ho tam uz vobec nedavala. Asi tak 🙂

zabina27
4. apr 2015

ja tiez mam taku supravu, ale teda este sme to nepouzili, vankusik sme pouzivali ako perinku v kociku, sedelo to pekne velkostou, to bol taky plochy vankus no a paplonik je stale odlozeny a ani neviem, ci ho vyuzijeme. maly spava v spacom vaku a strasne sa pretaca, cestuje, neviem, ako by vydrzal pod perinou. aj ked maly je dost dlhy, za chvilu nam z vakov vyrastie, neviem, co potom 🙂 do buducna sa asi oplati ten 135x100, to ked tak vyuzije aj na valende alebo to vyuzijes ako podlozku, ked babo budes chciet nechat lezkat na zemi a podobne, ale inak ja by som asi peknu nacancanu supravku do postielky uz nekupila, mame a vyuzili sme par veci z toho, este ze som nekupila baldachyn 😀 to som sa uvedomila, ze prach sa mi z toho nebude chciet kazdu chvilu prasit 😀

mimik79
4. apr 2015

my mame z Babylandu, tam je dlzka paplonika 110 cm a maly ma uz vyse dvoch rokov a stale mu je dostatocny aj tak je furt odkopany

hikokk
4. apr 2015

My mame paplonik 100x135 velmi malokedy odkope a to sa vrti celu noc. Vo vaku nevedel spat. Niekedy aj paplonik mu vadi vtedy ho odkrijem a pockam kym tvrdo zaspi a prikrijem.

daisylucky
5. apr 2015

Urcite by som odporucila tie vacsie rozmery. Nas spal do 14 mesiacov v spacom vaku, zrazu sme si uvedomili, ze spaci vak mu uz nevyhovuje, tak sme dali vankus a perinku a hned lepsie spi. Mame vsak ten vacsi rozmer, mensi by mu bol maly. Vankus by mal byt na celu sirku postielky, lebo babo sa pretaca a este si nevie posuvat aj vankusik. Do roka sa vankus vsak neodporuca.

mata1987
autor
6. apr 2015

dakujem vam kocky za rady, urcite teda kupim tie vacsie 🙂

petrofka
13. apr 2015

Ahojte. Kde ste kupili spaci vak? Lebo ja sa bojim, ze sa z toho vykope a bude sa tymi trakmi skrtit - paranoja 🙂
Pouzivali ste ho aj v lete?

mata1987
autor
13. apr 2015

Ja som spaci vak objednala z netu,no este neprisiel,tak som zvedava 😀

daisylucky
13. apr 2015

Ja som kupovala spacie vaky postupne v roznych velkostiach aj zimne aj prechodne v brendone. Dole boli dost siroke aj hore dobre drzali. Napr. takyto mam http://www.brendon.sk/Products/Details/4960
Lebo napr. spaci vak znacky mamotato mu nevyhovoval, mal velmi siroke ramienka, ktore sa mu zosuvali z pliecok.

petrofka
13. apr 2015

@daisylucky super, diky. A ktory by si mi odporucila pre novorodenca narodeneho v lete, na zaciatok? 🙂

daisylucky
13. apr 2015

Skusila by som jarny, teda taky ako som dala link, to je zlozeny z dvoch latok a pod to pyzamko (ja som kupovala take viacbalenia v tescu) alebo overal s kratkymi rukavmi aj nohavicami (moj aj takto spaval, ale v lete mal polroka). Ak by mu aj tak bolo teplo, tak existuju aj take spacie vaky, ktore su usite len z jednej vrstvy latky. Ale vzdy zalezi aj od toho, ako teplo bude, resp. ako teplo mate doma. My ked sme byvali v byte na vyssom poschodi, mali sme v noci aj 25 stupnov. Ine to je na nizsom poschodi alebo v rodinnom dome, kde moze byt 20 stupnov. Dolezite je, aby sa nespotil, lebo vtedy najskor prechladne a ani nebol studeny. To som kontrolovala vzadu na krku alebo na nozickach (ale k tym sa nedostanes, ked je v spacom vaku).

styll
13. apr 2015

Skus pozriet moju ponuku. Mam sety paplon + vankus v rozmere 135x100 a aj obliečky

vikinka202
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patricia_k2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vikinka202
Odpoveď bola odstránená
Zobraz