Svietiaci cumel

zuuzzz
24. sep 2011

ahojte maminky.mam 6mesacnu malu,konecne sme vymenily najmensie cislo cumla za primerany jej veku no kupila som MAM co svieti v tme-fosforeskuje.neviem ci z toho nemozu byt dake problemi ked bude cmulkat aj ten fosforovy gombik.

mackopuu
24. sep 2011

@zuuzzz jeeej ake zaujimave....to kde sa da taky kupit???nemyslim si,ze by to malo skodit,ale za opytanie clovek nikdy nic neda....inak to moze byt dobra pomocka ked ho treba v tme rychlo najst 🙂

irriss
24. sep 2011

@zuuzzz
My jsme meli tento dudlik a nic se nikdy nedelo...
znacku uz si ale nepamatuju... 😉

snehulienka
24. sep 2011

@mackopuu v dm-ke ho maju. tusim MAM znacka. v noci sa lahko hlada. to je pravda
myslim ze by si nedovolili predavat nieco co nevyhovuje...

zuuzzz
autor
24. sep 2011

JA SOM KUPILA V TESCU ANINEBOL DRAHY ALE MA STRASIA ZE FOSFOR MOZE UBLIZIT,ZE CHEMIKALIA...INAK JE SUPER FAKT DOBRE SVIETI KED HO MALA V NOCI VYPLUJE HNED HO NAJDEM BEZ ZAPNUTIA LAMPY.

mackopuu
24. sep 2011

@snehulienka dakujem...pozriem a mozno zo zvedavosti kupim.... 🙂

weverka11
24. sep 2011

he aj my ho mame v noci, tiez som ho kupila omylom, ale je to paradna vec, ze ho v noci lahko najdem a ked lezi maly s nami v posteli nad ranom, tak aj jeho lahko najdem 😀 a tiez si myslim ze to musi byt nejak jó extra bezpečne spravene....

andika10
24. sep 2011

ja som dcere kupila svietiaci avent a synovy campos baby

v.elen
24. sep 2011

Ja som tiež kúpila svietiaci cumel od značky MAM a tiež omylom, ale som s ním spokojná.. 🙂 Ľahko sa v tme hľadá 😀 Inak myslím, že by si nedovolili predávať niečo, čo by malo škodiť 😉

irriss
24. sep 2011

@snehulienka
bohuzel dovolili, ..nekdy se to dozvime az po nekolika letech a nekdy zas vubec 😉 ☹

zuuzzz
autor
24. sep 2011

irris dufam ze strasis,nebud ako svokra

irriss
24. sep 2011

@zuuzzz 😀 😀 😀 😀 😀 😀
no mam to i ve fotoblogu..Kamaradky mi tak rikaji "carodejnice"...ale to jsme mimo tema 😉 🤐

p.s. nevim, kolik Ti je, ale ja bych "svokra" uz byt mohla...

garonka
24. sep 2011

@zuuzzz prečo by mali byť problemy so cumlíkom? veď to je taky isty ako ostatné cumlíky, len ten je skôr na nočne použitie aby si ho vedela v tme najsť 😉

irriss
24. sep 2011

@garonka
ale @zuuzzz to urcite myslela nadnesene... 😉

garonka
24. sep 2011

@irriss aha 😅

zuuzzz
autor
24. sep 2011

mam 24 a prve babo,mudrosti zbieram od svokry ale niekedy vie strasne vystrasit.fosfor je nebezpecny no slinky ho hadam z tej umeliny nejak nedostanu do malej.sice ved cely cumel je umelina-chemikalia-potencionalne nebezpecenstvo.uz dost,je super lahko sa hlada budeme ho cmulat.

pralinka25
24. sep 2011

nie nemoze skodit. neplaste sa blbostami ved aj my mame v tele fosfor. navyse mam je kvalitna znacka takze dudel presiel asi potrebnymi testami. my sme ho pouzivali tiez.

mimochodom co myslis kolko bude asi tak obzuvat ten "gombik? by ho musela rozzut cely a zjest a aj tak by toho fosforu nebolo tolko.

zuuzzz
autor
24. sep 2011

diki pralinka,zbytocne histercim koli gombiku,ked ja si ju teraz predstavim ako to zuje je mi do placu-ale od smiechu. 😀

garonka
24. sep 2011

@zuuzzz svekruše niekedy moc zveličuju 😅 ja to poznam 😅 mne sa taky cumeľ osvedčil aj v kočíku 😀 keď bola vonku tma maleho nebolo vo vaničke vidieť iba svietiaci gombík 😀

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pimpulienka
24. sep 2011

My tiež v noci použivame cumlik od zn. MAM z Dmky svietiaci 🙂

sympa1
24. sep 2011

to vam fakt vsetkym tak krasne tie cumliky svita celu noc? my sme teda mali avent aj mam a vydrzali svietit tak 2-3 hodiny a bolo ....potom som musela tak ci tak hladat 🙄

zuuzzz
autor
24. sep 2011

diky zeny uz som kludna,mozme ist kludne spat aj s cumlom,bude to jeho premiera ale pekne uz svieti malej v puse.

nini78
24. sep 2011

@sympa1 my tiež mám MAM z Dm-ky a svieti celú noc 🙂

pralinka25
24. sep 2011

jasne ved dudka tu silikonovu cast a keby nahodou aj obhryzala tu fosforovu nic sa isto nestane. na to vyrobca urcite myslel. mam by to neriskli.

@sympa1 my sme mali aj avent a ten veru nevydrzal tak svietit, lebo svietil len ten kruzok. ale tento mam naozaj svieti dlho. nejeden krat som sa musela rehnit pod perinov ked sa maly v noci prehadzoval a ja som pozorovala len pohybujuci sa svietiaci cumel 😀 toz on sa prehadzoval fakt divoko 😀

bleble
30. dec 2011

@zuuzzz @snehulienka @pimpulienka @pralinka25
Ja vas tak isto nechcem zbytocne strasit, ale prave dnes je doba, ked treba davat velky pozor s cim prichadzaju nase deti do styku. Slepo doverujeme velkym znackam a myslime si, ze "to by nedovolili". Ako je potom napriklad mozne, ze az teraz sa zisti ze silikonove vyplne prs istej znacky mozu sposobit a uz sposobili smrt /to ma teraz napadlo, aktualne/.
Myslim, ze netreba nic prehanat, ale dnes uz mame tolko umelin okolo seba, ze prave na veci , ktore patria detom do ust by sme mali byt ostrazity, cez sliznicu toho telo prijma vela a bohuzial "vysledky" sa mozu prejavit az ovela neskor.
A nepisem to len preto, ze som predajca eko cumlov. 🙂

snehulienka
30. dec 2011

no kazdy jeden plast v domacnosti je pliaga... ale evidentne sa uzdnes bez nich neda zit...

zuzkaremiaska
30. dec 2011

Baby,ja používam cumle zn. MAM.Som s nimiveľmi spokojná,.....teda skôr moja 17.mesačná dcérka.Ale mám jednu otázočku. Určite ste si všimli,že na pri každom cumli je napísané na koľko mesiacov je určený. Je potrebné sa aj podľa toho riadiť???Pretože moja hviezda má najradšej len tie malé cumlíky. Z veľkých ju akokeby napínalo.Alebo napr.kvoli správnemu rastu zúbkov atď.......musím kupovať jej,,veľkosť,,? 😉

pralinka25
30. dec 2011

@bleble no ja sa snazim si zistit info ci plasty ktore davam malemu neobsahuju BPA. tak Avent a MAM pisu ze nie. preto ich kupujem nikdy som malemu nekupila nic len tak aby som si neprecitala co sa o tom pise ale neostava mi nic ine len doverovat informaciam ktore sa prezentuju nemam moznost otestovat ci pisu ozaj pravdu. povodne som malemu vobec neplanovala davat cumlik ale bohuzial v nemocke mi to pokazili, kojit sa nedalo tak tiez ine ako flase sa nedalo pouzit. snazim sa eliminovat co sa da preto malemu nedavam pit z plastovej pet flase ako vacsina mamiciek na ihrisku ale kupila som sigg flasu o ktorej pisu ze je bezpecna. ale... ako nech pisu cokolvek ze je bezpecne aj spominane eko vyrobky nikto ti nezaruci ze za 10 rokov sa nezisti ze predsa len obsahuju nieco skodlive. bohuzial zijeme v skodlivej dobe. robim co mozem aby som maleho aspon co to da ochranila ale bohuzial nejde to. neverim vsetkemu co pisu vyrobcovia

a k tomu svietiacemu dudliku aby som sa vratila je urceny na noc mala pravdepodobnost ze dieta je v noci natolko cule ze by si vyberalo dudel a oskrabovalo zubami fosforovu cast a zjedlo by jej pri tom skodlive mnozstvo. kazdy si svoje dieta pozna ak to niekomu dieta robi tak nech ho nekupi pre istotu. moj je nespavec ale v noci rozhodne toto nerobi.

vierkasteffi
30. dec 2011

a maju aj NUK svietiace dudlíky?

zuuzzz
autor
19. jan 2012

@zuzkaremiaska my mame 10mesiacikov a cumel pre 6mesacne,tiez ju napinalo.zubky a klenbu skor kryvi velky cumel alebo ked ho ma dieta v puse takmer nepretrzite,mala sa s nim cez den obcas hra a zaspava s nim,ked jej v noci vypadne uz ho nepcham naspet kym nemrnci.doktorka povedala ze ked jej vyhovuje pre 6m nech jej kupujem take bars aj do 2 rokov a po mesiaci ho rozhodne nemusim vyhadzovat,3 mesiace su vraj ok.neviem akovy ale ja som vyrastla na 2 cumloch a ked este aj doktorka odobry...inak je cuper ze svieti,moja v noci sa uz aj posadi alebo sa kruti alebo ked sa ja chcem otocit kuknem kde je cumel aby som ju neprilahla,buva totiz pri mne v manzelskej.mam odporucam,ked sme vonku nabyje sa a v noci super svieti az do rana ale to fakt len ked sa nabyje slnkom,skusala som ho dat aj pod ziarovku-ziaril ako hviezda ale iba asi hodku potom slabo a po par hodkach skapal tak som to viac nerobila a chodime radcej na prechadzku von na slniecko. 😀