V čom odniesť maličké z nemocnice?

onestar
30. dec 2011

Ahojte mamicky/buduce mamicky.Budem rodit priblizne o tyzden (snad 🙂 ).Kedze mam okolo seba same zeny ktore rodili pred 14 rokmi a viac,chcela by som sa VAS spytat co mam obliect malickemu/malickej pri odchode z nemocnice,a v com ho/ju odniest.
Dakujem vopred za odpovede 😉

edita84
30. dec 2011

jednoznačne autosedačka

alena76
30. dec 2011

autosedačka, overal, pod overalom dupacky, body s dlhym rukavom a na nom najaky tenky svetrik -by som dala ja 🙂

lalia2
30. dec 2011

@alena76 a zavinovačka? či to už sa teraz nenosí?

onestar
autor
30. dec 2011

@edita84 tiez si myslim,lebo som o tom citala,ale mama mi tvrdi ze perinka,fusak a vanicka.ale mamka rodila daaaaavno.

alena76
30. dec 2011

@lalia2 ja som rodila prvu dceru pred 12 rokmi a zavinovacku som nemala ani vtedy... mala som, co uz som spomenula pri vsetkych 4 detoch. ale myslim, ze niektore baby davaju a potom sup do tej prenosnej tasky - tusim sa to moze dat aj do auta miesto vajicka. alebo su zavinovacky alebo fusaky do vajicok, neviem, co mas

zzuzana82
30. dec 2011

urcite poriadne poobliekat a potom v autosedacke, u nas Ta inak nepustia domov, kym nemas autosedacku a ak nahodou nemas, tak ju nemocnica normalne zapozicia 😉

onestar
autor
30. dec 2011

@alena76 mam zatial pripravene body s dlhym rukavom,na to take dupacky chlpate (plysove) k tomu taku istu bundicku,ciapocku,rukavicky a ponozticky.staci?

tea333
30. dec 2011

obliect podla pocasia, cize urcite velmi teplucko, aj prikryt. podstatna je bezpecna autosedacka- vajicko. inak ta z porodnice ani nepustia 😉 jedine s certifikovanou fusakotaskou s pasmi, ale mam na nu svoj nazor, podla mna tak neochrani

ivetusik
30. dec 2011

Určite autosedačka!! Ak Vás zastavia policajti a dieťatko bude vo vaničke, pokuta je od 60€ 😒 Pre nedonosené detičky a menšie ako 2,5kg sa dajú kúpiť do autosedačky (vajíčka) špeciálne polstre, aby mali správny sklon chrbtičky...Vanička môže byť len vtedy, ak má ABS systém - teda vo vaničke je namontovaný špeciálny pás (so suchým zipom), ktorý dieťatko pevne drží vo vaničke, vanička je špeciálne vystužená a na oboch koncoch vaničky sú špeciálne úchyty, na ktoré sa pripojí bezpečnostný pás zadného sedadla...napr. náš Chicco kočiar to mal a policajti to rešpektovali...a obliecť asi tak, ako povedala alena76 😉 🙂 Držím palce, nech všetko dobre dopadne 😵

onestar
autor
30. dec 2011

@zzuzana82 takze ziadna perinka ani fusak?lebo v tom by sa asi nezmestilo do autosedacky.este musim niekde vygooglit,ale mne sa zda ze nasa vanicka ma certifikat ako jedina ze moze ist do auta namiesto autosedacky.ale nie som si ista.

vierica
30. dec 2011

Oblecenie je jednoznacne na tebe, co sa ty rozhodnes. najdolezitejsia je auto sedacka.

adikad
30. dec 2011

@onestar ja som dala malemu body s dl. rukavom dupackovy overal a chlpatu kombinezku, mala som aj zavinovacku do autosedacky.

onestar
autor
30. dec 2011

@ivetusik dakujem velmi pekne,nam kociar (teda 3-kombinacia) este nedosiel,tak dufam ze stihne dojst.a mal y mat ten system co pises.este raz dakujem

tea333
30. dec 2011

@onestar vsak ono to velmi zalezi. budete mat pripravene rozohriate auto a pojdete po vonku len par metrov, tak to netreba prehanat. ak pojdete k autu 5 min, do studeneho, uz treba aj prikryt

ivetusik
30. dec 2011

do autosedačky sa dajú kúpiť už rôzne fusačiky, aj deky - ponuka je už dosť pestrá - s ktorým bábo potom zo sedačky preložíte do vaničky kočiarika... 😵

silvia10131
30. dec 2011

ahojte,ja budem rodit o necele dva mesiace a pravdepodobne si maleho odnesieme v autosedacky hoci byvame nedaleko porodnice kde budem rodit,mam vecsiu istotu,do perinky ho dam az ked prideme domov 😉

apoloma
30. dec 2011

tak ja budem rodit pravdepodobne 2januara a autosedacka je samozrejmost dalej taku tu flisovu zavinovacku co sa dava speci do autosedacky ..to je namiesto kombinezy aj ked mam aj tu ale naco to by som maleho uz zasa nevmestila do tej zavinovacky ..bodycko s dlhym rukavom na to teple dupacky 2ciapocky a rukavicky http://www.maderna.sk/katalog/product/2205/

larosa
30. dec 2011

@onestar
ja mám termín asi ako ty 🙂 mužovi som zbalila body s dlhým rukávom, ponožtičky, dupačky, overal- tie mám zbalené dva- keby sa náhodou bábo nemestilo 🙂 čiapočka tenká a hrubšia, mám aj šálik, ale asi nepoužijem, fusak do autosedačky- som si šila a autosedačku. Nemám žiaden svetrík, lebo bábo má mať na sebe len o jednu vrstvu viac ako mamička a navyše autosedačka má ešte aj striešku a nánožník, čiže bude naobliekané akurát.
no keď som rodila prvú aj druhú dcéru nosili sa detičky ešte v zavinovačkách a moje doma aj bude 🙂 ale teraz keď sú sprísnené zákony, tak neviem, no ak máš vaničku, v ktorej sú popruhy tak môžeš dať do zavinovačky a celú ju pripútať popruhmi, ja nemám popruhy, ale tiež je certifikovaná, no a ak chceš vo vaničke musíš mať autokit-myslím, že tak sa to volá- také na predĺženie pásov, lebo ti neobídu vaničku ☹

mata30.4
30. dec 2011

ja som malinkej davala body,2 hrubsie overaly,hrubu ciapocku rukavicky dala do zavinovacky a zabalila do deky...v tom zhone mi zabudli doniest autosedacku takze tazka improvizacia 🙂 malu som mala na rukach ale zvladli sme to..hlavne ked ju budes davat do autosedacky tak potom tak aby si tam akoby sadkalo..lebo ak bude moc nabumbane tak sa ti tam nezmesti a bude ti tam stat 😀 😀

zzuzana82
30. dec 2011

@onestar zalezi od pocasia ,a ako pise tea ,prejdes len par metrov do auta , tak ak nebude velka zima, tych par vrstiev co uz bude mat na sebe plus deka by malo bohate stacit,a ked das este fusak tak to male tam ani nezmestis 😀 ja by som tiez radsej volila autosedacku ako tu tasku 😉

digysa
30. dec 2011

Dievcata- zavinovacka je krasna tradicia, ale nechajte si ju na doma, alebo inu prilezitost. Z nemocnice domov sa deti nenosia v zavinovacke.... To sa robilo kedysi,ked zena isla domov na autobusi, pesi a pod....
Ako to dieta vlozite do autosedacky?

Co som sa ja docitala, tak dieta by malo mat vzdy o jednu vrstvu oblecenia navyse, ako dospely.. nie 20 dalsi obleceni na sebe....

zuzky1104
30. dec 2011

A kedy v zime ci v lete? 😉

jankaja
30. dec 2011

@onestar ja mam termin o tyzden a mam nachystane tielocko, body, dupacky, tenky kabatik (z rovnakeho materialu ako body), tenku a hrubu ciapocku a overal. Pojdeme domov vo vanicke (pouzitelnej ako autosedacka s auto kitom), v ktorej mam este fusak z ovcieho runa. Rozmyslam, ci to nie je vela. Cesta autom potrva asi 40 minut.

katkic
30. dec 2011

suhlasim - dieta by malo mat o jednu vrstvu viac ako rodic. naco dve ciapky? naco rukavicky? kocky, moje obe deti ked boli malicke a viezli sa v autosedacke, tak mali vzdy maximalne dve vrstvy a boli prikryte nejakou prikryvkou. ta deka bola hlavne ked bol presun z vnutra do auta tak aby bolo chranene. ked uz bolo v aute teplo, tak som deku dala dole. ja proste nevidim tu logiku ze naco tolko vrstiev.

ajca123
30. dec 2011

@onestar ahoj, ja mam rodit kazdym dnom tretieho a vzdy odchadzame z porodnice s autosedackou vajcko 🙂 je to najbezpecnejsie 🙂 a este do toho vajcka dam fusak 🙂

haki2
30. dec 2011

Ahojky maminy,
skvelá poradňa z prvej ruky - písali maminky, ktoré šli s bábom domov z pôrodnice - čo dali bábätku oni čítajte viac na tejto adrese - ODPORÚČAM VŠETKÝM 🙂 http://www.maderna.sk/ostatne/16038

vierkasteffi
30. dec 2011

@onestar ja som rodila minuly rok v januari maleho som niesla v prenosnej taške z hlbokeho kočíka sedela som s ním vzadu v aute bala som sa ho takeho malinkeho dať do autosedačky ...

alena76
31. dec 2011

@onestar baby to tu popisali..tak to co mas nachystane + nejaka zavinovacka (zavinovacia deka specialna myslim, nie to krajkove 😀 ) alebo fusak do vajicka a staci myslim. a ciapka staci jedna taka trosku hrubsia. ja som bola 2 roky au-pair v UK a tam deti strasne otuzuju, ani capicu by teraz nedali, len kapucnu...ale to je extrem .
ved vlastne len prikracate do auta a potom z auta. bezproblemovy porod a krasne zdrave babo zelam 😵

kiwi82
31. dec 2011

môzes odniest aj vo vaničke, ktorá sa dá použiť aj ako autosedačka, majú ju napr. kočíky jané a concord.