Výbava pre dieťa na splátky. Kde sa dá kúpiť na nete?

deborah1
20. mar 2009

Baby,chcem sa spýtať,neviete,či sa nedá v nejakom internetovom obchode kúpiť kompletná výbava pre bábatko na splátky?Totiž,my už na 4.bábatko nedostaneme ten príspevok 20 tis. 😠 ,a po chalanoch sa nie všetko zachovalo-budeme potrebovať nový kočár,asi aj postieľku,nejaké oblečko atď.Takže na hotovosť pre nás dosť vysoká suma.Poraďte.. 🙄 Vďaka.

pietra
20. mar 2009

neviem, ci sa da kupit kompletna vybava, ale su internetove obchody, kde okrem mnohych inych veci maju aj relativne siroku ponuku detskych potrieb a je moznost nakupu aj na splatky

sirinka
20. mar 2009

deborah a co tak sa poobzerat po bazaroch a kupit pouzivane za par korun?

sasiki
20. mar 2009

deborah, keď kúpiš kočík po 1 dieťatku, takisto postieľku, a iné veci, ktoré predstavujú vyššiu sumu nákladov, nasporíš na výbavičku aj sama. A oblečko sa dá kúpiť nové za pár korún - napr. vo výpredajoch v tescu......

deborah1
autor
20. mar 2009

Áno,aj taká je druhá alternatíva.Buď kúpime na splátky alebo staršie veci z bazárov.Ono to aj tak výjde dosť,ale vždy asi o polovicu menej ako nové.Tiež nad tým rozmýšlam-kupovať staršie veci,prípadne aj niečo nové- postupne.Do Tesca nechodíme,čo tam výjdu také bábatkovské veci?

sasiki
20. mar 2009

no, podľa toho, aké a kedy sú tie akcie, ak čakáte bábätko až v septembri, máte kopec času nejaké vystihnúť. Napr. dobre sa kupujú vecičky s udávanou veľkosťou do 3 mesiacov (bývajú najviec zľavnené). Môjmu malému boli veľkostne dobré do 5 mesiacov. Napríklad sme kúpili 3 overaly/pyžamká za 130,- mávajú aj výhodné balenia bodyniek, atď. Lebo mne sa to zdá drahé už aj u číňancov. Dať za tričko, ktoré sa mi po 1. praní zožmolkuje tak, že vyzerá ako po 5 deťoch 150,- SK a podobne sa mi zdá veľa, v tescu a iných obchodoch sa dajú kúpiť lacnejšie a kvalitnejšie. Držím palce 😉

adulka55
20. mar 2009

Tak pridám sa k vám,môj názor: že ani tie použité veci niesu najlacnejšie, aj tu keď pozerám že ponúkaju kočíky aj autosedačky pomaly ešte drahšie ako nové.. a aj veci sa neoplatí kupovať hlavne cez net pretože keď si prirátete poštovné tak to si môžte kúpiť nové... 🙂

dada1212
25. apr 2009

Nepoznám, ale podľa mňa nie je najlepšie riešenie kupovať výbavičku na splátky...
Radšej kúpiť nejaké lacnejšie, nie značkové veci, prípadne z druhej ruky.
Lebo ide o tovar, ktorý budeš potrebovať pár mesiacov a zadlžiš sa na dlhšiu dobu. A postupne bude treba dieťaťku kupovať nové veci,oblečenie a to nebude tiež stát málo.
A kupovať dalšie veci a zároveň splácať oblečenie a veci čo sa vôbec nepoužívajú môže byť finančne náročné.

standu
25. apr 2009

adulka, ja som napriklad na autosedacke kupovanej cez net usetrila 200€, na kociku asi 100€ aj s postovnym z CR. jednoznacne sa podla mna cez net oplati, na splatky clovek preplati aj raz tolko.
suhlasim s dadou.. kocik sa da kupit aj takmer novy vo vynikajucom stave, treba popozerat inzeraty, aj tu na koniku je toho fura.
vecicky na malu mam takmer vsetky z tesca, aj teraz som kupila 3pyzamka za 4,20€, malinke veci mavaju takmer neustale zlavnene.
moj zaver, radsej z druhej ruky ako na splatky.

maca793
25. apr 2009

treba sa poobzerať po bazároch, výpredajoch a už teraz pomaličky kupovať lebo sa ti to nakopí ja som pre malú kupovala od času, čo som vedela, že som tehu. na povery neverím. bola som v takej situácii, a aj som, že som sama na deti a aj v čase, pred 3 rokmi som bola sama, mala som len výživné na dvojčatá+prídavky na ne+sociálku. dokopy som mala na mesiac 7500,-sk. a z toho som platila všetky výdaje. takže to nebola prechádzka ružovou záhradou.

maca793
25. apr 2009

ale dalo sa to. kupovala som hlavne v bazároch a vo výpredajoch. po dvojčatách ostali veci ale tie som malej nechcela vôbec dávať len na doma. skús sa pozrieť aj do báječnej ženy myslím, že tam teraz je inzerát darujem veci pre chlapca od narodenia do 2 rokov. skús aj takúto možnosť alebo si dajte inzerát do reklamných novín.

deborah1
autor
29. apr 2009

Tak sme sa rozhodli,že nebudeme kupovať výbavu na splátky,iba kočár-ak sa nejaký vyplatí.Je to ozaj lepšie pomaly postupne kupovať veci,už niečo máme,aj sme objednali,staršie aj nové veci /nie drahé/,a niektoré veci sú ešte dobré po chalanoch,čo máme odložené.Postieľku sme vytiahli z pivnice,ešte po mne,aj chalani v nej spávali,je síce trochu rozheganá,ale je super-má 3 polohy,bočnica sa dá dať dole,taká je aj tak najlepšia.Len kočár nám neostal žiaden,všetky sa rozpadli,tak sú už dávno vyhodené.Autosedačku nepotrebujeme,lebo nemáme auto 😀 ,takže tá výbava nakoniec ani nevýjde až tak draho,keď sa na to ide rozumne. 😎 🙂

beruska113
30. apr 2009

Deborah1,

no vidis, podla mna rozumne riesenie.
My by sme sice na vybavicku mali (platime sice dva uvery, ale da sa(, ale je podla mna uplne zbytocne kupovat koopu hluposti len preto, ze su pekne. Ani kocik sme nekupili novy, aj veci kupujem aj starsie, alebo tiež z Tesca. Muž mas už hrešil, nech mu také nekupujem, ale keď ich videl, aké sú pekné (samé značkové aj keď použité veci(, tak uznal, že som dobre nakúpila. Ja radšej investujem do takých vecí, ktoré už bude báo vnímař, napr. hojdačky, pieskovisko do zahrady... 🙂