Využití dětské jídelní stoličky

andrea7723
23. máj 2020

Zdravím, měla bych otázku na vás zkušenější. Dcera bude mít 9 měsíců, až si pořádně sedne, chceme jí pořídit jídelní stoličku. Zajímalo by mě ale jak to máte osobně vy... Vyplatí se "investovat" do něčeho dražšího, myslím například stoličku ze které jde později udělat židle? Nebo stačí nějaká levnější, protože vám v ní dítě například nechce sedět nebo se prostě nevyužije tak dlouho, jak uvádí výrobci? Vím že ve finále se to u každýho jinak jako se vším, jde mi o osobní zkušenosti. Díky předem. 🙂
PS. Vyhlédnutou máme tuhle, tak kdybyste někdo měl tuto konkrétně budu ráda i za zkušenosti s ní. (Kinderkraft 2v1 tixi)

yanni
23. máj 2020

@andrea7723 Presne ako sama pises, kazdy sa muses nakoniec rozhodnut sam. Za mna, pri piatich detoch, jednoznacne Stokke trip trap. Nie je najlacnejsia ale nic ine by som nechcela. Rastie s dietatom prakticky do dospelosti, kedze udrzi aj dospeleho cloveka. My mame uz len posledne tri (jedna dcera takmer 5 rocna a druha ma 16 mesiacov). Dve su pri jedalenskom stole, tretiu ma dcera pri pisacom stole.

andrea7723
autor
23. máj 2020

@yanni Díky za tip, podívám se na ni. 🙂

bibina666
23. máj 2020

Pokial ide o udrzbu, najlepsia klasicka lacina biela plastova z ikea. Vsetky tieto tapacirovane sa strasne zle cistia. My mame doma peg perego a najradsej mam ikeacku na chalupe, lebo sa dobre umyva

kristina0909
23. máj 2020

Ja som sa rozhodla investovať a neľutujem🙂 máme stoličku bloom fresco ktorá sa dá používať až do školského veku. A je to skutočne tak , aj ja si môžem do nej kľudne sadnúť🙂 okrem toho má mnoho iných funkcií dá sa polohovať , točí sa čo je fajn keď tam chcem drobca dať nemusím ju celú posúvať od stola. Je výškovo nastaviteľná nastavím ju ako mi vyhovuje.opierka na Nožičky sa dá tiež nastaviť no má kopec funkcii. +dá sa dokúpiť príslušenstvo tácky atď aj keď tie nevyužívame.
Tá vložka sa dá nielen farebné kombinovať ale ľahko sa utrie obrúskom pásy vyberiem operiem. No asi to znie ako reklama no ja som velmi spokojná teraz ju využíva aj mladší syn .
cena je vyššia ale dá sa kúpiť aj z druhej ruky . 🙂 podobná tej našej je ešte mima moon

andrea7723
autor
23. máj 2020

@bibina666 Nejde mi ani tak o údržbu, spíš jako o to jak dlouho se tohle vůbec reálně využije a jestli má smysl do toho vyrážet víc než 40€ 😄

heidy222
23. máj 2020

@andrea7723 my mame nieco na sposob stokke dcera ma skoro 5 rokov a stale pouzivame. Predtym ako babo mala hauck,to bola taka s 2 nadstavcami: lehatko od narodenia, uz ako babo s nami stolovala a potom od tych cca9 mesiacov nadstavec normalna stolicka. Tam ju bolo Treba zdvihnut Tak Len do 2 rokov sme pouzivali, potom som kupila trip trap z druhej ruky

oslo1
24. máj 2020

Mame hauck, of zhruba 6 mesiacov.
Drobec ma 2 roky.
Rastie s dietatom, sam si tam vylezie a zlezie.
Dobre sa umyva.

sense
24. máj 2020

Tripp trapp stolicku.... znacka stoke al lacnejsia verzia od Hauck

kikid1
25. máj 2020

@andrea7723 ahoj, my sme mali obycajnu polohovatelnu a skladaciu. Syn v nej sedel od 6-7 mesiacov do asi roka a tristvrte. Potom v nej uz nechcel sediet, splhal sa na jedalenske stolicky a chcel jest tam, tak sme mu kupili taky "booster " sa to tu (v UK) vola a v tom sedi doteraz (ma 2.5roka) a velmi sa mu tam paci 😊 prikladam aj ilustracne foto 😊

kittykat22
25. máj 2020

@andrea7723 za ten cash mi pride ta tvoja zidle draha. Doplatis 1500 a mas tripp trapp od Stoke. Tam je polohovatelne ako sedadlo tak opierka na nohy. Takze to tam mozes zvesela prisposobovat ako sa ti to prave hodi. Myslim, ze Stoke si aj drzi cenu, keby sa ti nepacilo, tak ho mozes predat dalej a este sa ti nieco vrati.

andrea7723
autor
25. máj 2020

@kittykat22 No já Stokke našla všude kolem 200€ jen ten holej základ, takže s tím doplácením trochu přitlač. 😄 Ale děkuju za poznámku s tou polohovatelností, o to mi v prvé řadě šlo, nechám si to projít hlavou, času ještě máme dost. 🙂

kittykat22
25. máj 2020

@andrea7723 a co myslis holej zaklad? 183e stoja v CR. Ved tam potrebujes len holy zaklad 😀 mozno este tu sedacku, ale tu mozes kupit na bazare. Tie obliecky na to su k nicomu - kupila som pasikovanu a nonstop sa vyzliekala. Syn sedi na drevenej cistej zidlicke, a je v pohode. Dobre sa na tom sedi aj bez toho. Casto ju vyuzivam 🙂 Inak ta zidle ma 10 rokov zaruku.