200 eur za inventúru - Cba potraviny

ivanar95
9. jan 2017

Ahojte, potrebujem poradiť. CBA potravinky pítajú odo mňa 200 e za inventúru, kde som bola len dva týždne ako zastup. Chcela by som vedieť, či je tu niekto, kto tento kolotoč zažil. Ďakujem Vám.

petulda333
9. jan 2017

@ivanar95 ja som robila v cba a teraz brigadujem popri materskej..a manko pytali od nas ale presne kazdej vypocitali kolko odrobila a za tolko dni platila. Pracujes v cba a bola si v inej predajni za zastup alebo ako?

ivanar95
autor
9. jan 2017

Ahoj, robila som v cba pol roka, s tým že do predajne kde som bola dva týždne som bola ako zástup a pítajú odo mňa celú sumu za celé obdobie, preto potrebujem vedieť či tu niekto má skúsenosti so súdom.😉

petulda333
9. jan 2017

@ivanar95 tak asi je to za cele obdobie ta suma,a nato narok maju kedze si mala hmotnu zodpovednost. Ja ked som nastupila bola inv po mesiaci a platila som manko 56€ za jeden mesiac a moje kolegyne aj 300€ ale za cely rok,potom o rok druha inv a tam vyslo 32€ za cely rok lebo manko bolo mnohonasobne nizsie

ivanar95
autor
9. jan 2017

No práve, pítajú odomňa za celé obdobie a vyhrážajú mi súdom preto potrebujem dakoho, ko súd mal a uspel/neuspel.

draik
9. jan 2017

@ivanar95
Bola urobená inventúra pri Vašom príchode a odchode?

blahowoman
9. jan 2017

@ivanar95 ahoj JA!!!! sla som tam robit po materskej v roku 2007 , robila som tam 3m a este pred nastupom som sa pytala, ze ci manko ktore vzniklo pred mojim nastupom budem musiet platit..nieeee, akdezeeeee...hajzli zasranííí...jasne , ze som platila....aj som skoncila na sude...aj som prehrala...lebo ZE KED SOM NASTUPILA, MALA SOM SI VYZIADAT INVENTURU A AJ KED SOM KONCILA... blbost...vsak by ma nezobrali.... na sude mali pravnika , nezabralo ani to, ze som sama s 3r dcerou a NEMAM to z coho platit...proste som musela aj sudne trovy uhradit, ale dala som si to na najmensie splatky ako sa len dalo...takze ti radim, nenechaj to zajst az na sud....napis im, ze ci ochotna to splacat,a urci si sumu,,,lebo potom zbytocne zalatis navyse.... CBA su vychcane svine...ja som sa potom dozvedela, ze veduca si brala tovar a neplatila ho...takze to bolo to manko.....

petulda333
9. jan 2017

@blahowoman no pozri u nas bolo tak,manko za rok sa delilo poctom dni a poctom predavaciek a kazda platila za tolko dni kolko odrobila

blahowoman
9. jan 2017

@petulda333 no , ale my sme mali vysoke manko a malo predavaciek,,,ja neviem, ci som v tej dobe, neplatila okolo 3/4 tisic Slovenskych...ja si pamatam, ze ich nezaujimalo kolko som tam robila....

pajcicak
9. jan 2017

Skúste najskôr centrum právnej pomoci, ak by to šlo na súd a prehrali by ste, tak potom sa len odvolávať, aj keby to malo ísť na Európsky súd, rozhodne neplatiť ani €.

draik
9. jan 2017

@blahowoman
O vykonanie inventarizácie ste mohli požiadať po podpise pracovnej zmluvy.
Inak samozrejme pri spoločnej hmotnej zodpovenosti platí, že ak ste nežiadali, tak spoluzodpovedáte za tzv. manko podľa stavu k najbližšej inventúre.
Žiaľ, človek sa učí na vlastných chybách a dopláca na neznalosť zákonov.

blahowoman
9. jan 2017

@draik no, to ja uz viem. a bolo to v r.2007.

draik
9. jan 2017

@pajcicak
Pred kategorickými závermi by ste mali mať najskôr komplexné informácie od zadávateľky a predovšetkým poznať príslušné právne predpisy. CPP by prípad zrejme ani neprevzalo, ak by išlo o zjavnú bezúspešnosť sporu. A to v tomto prípade hrozí, ak zadávateľka nepožiadala o vykonanie inventarizácie.

ivanar95
autor
9. jan 2017

@draik nie nebola ... Inventúra až vyše mesiaca po odchode a bezomňa

ivanar95
autor
9. jan 2017

@blahowoman ahoj, ak sa môžem opýtať, kolko si platila súdne trovy. Splátky sa mi asi už nebudú dať vybaviť keďže túto možnosť som odignorovala a prišiel mi papier aby som zaplatila celú sumu. Ak mi súd neuzná tak si určite dám splátkový kalendár, pretože len tak 200 e nemám.

blahowoman
9. jan 2017

@pajcicak je pravda co pise @draik... ak to dozeniete az pred sud, proste prehrate a naozaj zaplatite, lebo mali ste ziadat o inventuru pri prijati, resp. ked ste prisla na druhu predajnu a aj ked ste odchadzala....toto ale vela ludi nevie, tak na to doplaca...tym, ze budete tvrdohlava ako ja,,,, zbytocne preplatite,,,,

blahowoman
9. jan 2017

@ivanar95 neviem moja...bolo to v 2007/2008 roku a boli este Slovenske peniaze...ale mam dojem, ze dost...lebo tam som platila ich pravnika a trovy...viem, ze sme na sude boli dve, tak to slo medzi nas dve.

anjelic
9. jan 2017

Robila som v CBA. Jeden týždeň ako predavačka, potom bola inventúra za obdobie cca pol roka dozadu /čiže aj pred mojím nástupom/ a po nej som prešla na funkciu zástupkyne a neskôr aj vedúcej. Manko mi samozrejme aj za týždeň vyčíslili v rovnakej výške ako ostatným predavačkám, napriek tomu, že oni tam robili už niekoľko rokov a ja len ten týždeň. Odvolala som sa na ústredie s odôvodnením, že vzhľadom nato, že som ja do inventúry robila len ten týždeň, nie je spravodlivé, aby som platila celú čiastku. Bola som ochotná vyplatiť len alikvotnu časť. Mne to odpustili celé. Takto som poradila viacerým zamestnankyniam, ktoré boli na zástup a každej dali maximálne nejaký zlomok z toho, čo platili ostatné. Ale pokiaľ viem, ak sa niekto tomu plateniu vyhýbal, skončil na súde, nakoľko má podpísanú hmotnú zodpovednosť /predavačka len do výšky svojho platu - aspoň to tak bolo/ a navýšilo sa to aj o súdne trovy a právnika... takže radšej komunikovať a prejaviť vôľu dohodnúť sa, ako sa vláčiť po súdoch. A po tom ako som šla na matersú, písala som dohodu o splátkach, pristúpili na môj návrh, splatila som, poslali aj potvrdenie.

ivanar95
autor
9. jan 2017

Ďakujem Vám za vaše pomoci, napísem advokátovi a dohodneme sa.

petulda333
9. jan 2017

@blahowoman aj u nas bolo manko obrovske,bolo nas 16predavaciek a jazda platila od 250-320€ akurat ja necelych 60€ lebo som tam bola mesiac...nam to presne vypocitavali tak neviem preco u vas inak...je tu 5predajni a v kazdej sa to takto robi

blahowoman
9. jan 2017

@petulda333 bolo to uz daaavno, pisala som ze 2007 a mam dojem, ze sud bol 2008 rok. ja si pamatam, ze som sa odvolavala na to, ze som ochotna zaplatit to obdobie, ktore tam robila , ale oni ma dali dole tym, ako sa uz pisalo hore, ze som si mala vyziadat inventuru ked som nastupila....takze mi bachli cele obdobie...

petulda333
9. jan 2017

@blahowoman ja chapem ja som tiez robila davnejsie v cba asi 4-5r dozadu...a dokonca kolegyne vraveli z este par rokov dozadu manko ani neplatili...ved to je hlupost platit za celu dobu

ivanar95
autor
9. jan 2017

@blahowoman u nas sa nehradí za mesiace ale za celé obdobie i keď mne prišlo 200 e a kolegyni čo robila len tri mesiace, ja šesť tak jej prišlo 280 e

blahowoman
9. jan 2017

@ivanar95 dakujem pekne tolko penazi. Ved to je hrozne!

ivanar95
autor
9. jan 2017

@blahowoman im je to ukradnuté, dajú ti zaplatiť aj ten zástup, aj krádeže... Stalo sa predomňou, ze ich vykradli, škoda 7000 a poistka neuhradila, vraj cba nemala zabezpečenie ... Tak to dali uhradiť zamestnancom...

blahowoman
9. jan 2017

Keby tam tie predavacky aspon zarobili,ale toto je zdieranie. Piatky ,sviatky,ludia co kradnu,SBS ziadna a vsetko si to odseru predavacky.

anjelic
9. jan 2017

@ivanar95 ešte k tomu pripíš kontroly z hygieny, zo SOI, každý "zbytočný" výjazd bezpečnostnej služby... všetky pokuty, ktoré naúčtujú aj za najmenšiu prkotinu ide z platu predavačiek a vedúcich. Vedenie si na si nad tým umýva ruky. A to nepočítam nadčasy, 12-tky, soboty... ktoré nezaplatia, pretože je to v základnom plate. U nás to aspoň takto "fungovalo".

ivanar95
autor
9. jan 2017

Keď prišla kontrola a našla nam tovar po záruke tak sme sa skladali aj keď to nebol moj rajón a pochybila kolegyňa. Hoding nadčasov ktoré nebolk zaplatené a ak som chcela odýsť o druhej ( koniec smeny bol o 1) tak som bola tá najhoršia.

petulda333
10. jan 2017

Zeny to robite pre ktore cba? Ja pod presovskym a normalne nechapem co tu pisete,u nas to funguje uplne inak a ja tu pracu mam rada,az nato manko ale inak to bolo fajn aj pristup k nam bol dobry

lalia87
10. jan 2017

Ja sa celkovo cudujem ake manka tam su. Pracujem pre jednu siet potravin a bola som aj veduca,aj zastupkyna aj predavacka ale mat taketo manko v obchode? Ved to je zle hospodarenie jak slak a jedine co mi z toho vychadza je to,ze ten tovar nevynasaju len zakaznici ale aj zamestnanci lebo su si vedomi,ze tak ci tak sa to potom rozrata medzi vsetkych. Nonsens.

emilia25
10. jan 2017

No ja som tiez sice pracovala ako predavacka a teda hmotnu zodpovednost sme mali cisto len za kasu kde som tiez platila manko 3000cz kedze vtedy chodili podvodnici s tymi 5000cz a tak ma oblbli ze manko v kase hned.ale to som zacinala a tiez som si to dala na 2 splatky.ale neviem si predstavit ze by sme mali za inventuru kde sme mavali niekolko tisic manka ale tak lidl sa neda asi porovnavat s takym malinkym obchodakom a este ked tam ani sbs nemate.