Aké "choroby z povolania" máte?

kvoli
30. júl 2023

Poďme si porozprávať profesionálne deformácie, ktoré nám ostali zo zamestnania 😊 manžel je kuchár a čokoľvek varím príde do zamiešať, ja som raz pracovala ako chyžná a odvtedy ( už je tomu asi 10 rokov) si všímam kdekoľvek prídem do reštaurácie alebo aj na benzínke kúty na podlahe 😅

eeffka
30. júl 2023

Ja mam zasadne jogurty po splatnosti 🤣

busybeelady1
30. júl 2023

Mám sklon zvolať na deti hrajúce sa u nás na dedine na ulici, aby sa hrali tichšie, inak pôjdu do triedy.

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laura164
30. júl 2023

Expiracia liekov, dezinfekcia kľučiek, pracovnych plôch 😅

vroni
30. júl 2023

@eeffka, si tomu dala!!! Pol hodinu som musela uvažovať, co nie je správne na jogurtoch po splatnosti.... 🤣🤣🤣

rembura
30. júl 2023

ja zasadne kontrolujem ked si idem kupovat topanky ako su usite, ci je vsetko ako ma byt, ci netrci niekde nitka, uplna deformacia 😀

nykkushka
30. júl 2023

Ja si všímam na ľuďoch mimo nemocnice aké majú žily a krk (krk skrz toho, ako ťažko by sa intubovali 🤣🤦🏼‍♀️🤣)

hankab
30. júl 2023

@kvoli pracujem s PC a doma ho nedokazem ani zapnut, kazda uloha ktoru musim na nom vyriesit je pre mna za trest 🙈 sama nevlastnim PC od vysokoskolskych cias (priatel ma), mam ho po praci plne zuby.
Rovnako riesit papierovacky doma je strasne na obtiaz, kedze denne mam v praci milion uloh, doma ich odkladam na poslednu chvilu.
Cez vikendy ked nie som v praci, tak casto rozmyslam nad tym, ze je 8h a je este len vstavam, v praci by som uz mala vypitu kavu, vyriesenych 50 mailov a prve 2 meetingy za sebou.

marcellka32
30. júl 2023

Všímam si pleť každej ženy, ktorú stretnem alebo ide okolo mňa...nevsimam mužov ale ženy 🙂 dom maniak na kozmetiku, nie líčenie ale starostlivosť o pleť, nemusí byť nalíčená ale upravená, ošetrená (neuskutocneny sen byť kozmetickou)

lasona
30. júl 2023

Každému obzerám päty, nohy, topanky, deformácie chodila. Keď ideme niekde na pobyt tak každý kút, pavučiny, prach, vôňa, extra wellness , recepcia, vitríny a podobne

simonah73
30. júl 2023

ja som pracovala vo firme, co riesila servis a predaj hasiacich pristrojov, tak dost dlho aj po odchode z firme som vsade kam som prisla v akom stave je hasiaci pristroj a ci je pravidelne kontrolovany. teraz sa mi stava, ze niektore spz si cislo poviem a poviem nazov uctu v uctovnictve. a tiez pouzivam obcas miesto datumu expiracie datum splatnosti.

christie11
30. júl 2023

@vroni som na tom rovnako😀este som uvazovala,ci dotycna nerobi niekde v labaku so vzorkami a potrebuje stare jogurty

simona92101
30. júl 2023

@kvoli mam hotelovu akademiu,vela som pracovala po skole na roznych poziciach v hoteloch..a odvtedy ked sa s muzom niekde ubytujeme,mam uchylku ze vsetko kontrolujem,na wc otacam toaletny papier,v jedalni narovnavam pribor, na recepcii zoradujem prospekty 🤦‍♀️🙈 muz sa uz boji somnou chodit dakam,lebo vraj len chyby hladam 🤷‍♀️
Obaja s muzom pracujeme v logistike,a aj ked ideme autom na vylet a vidime napr.na dialnici v kolone kamion,kontrolujeme spztky tahacov ci nahodou nepatria pod nasu firmu a volame kolegom ze im auto stoji v kolone a bude mat meskanie na vykladku 🤷‍♀️

adka3321
30. júl 2023

@kvoli robila som u notara a ked sa dopocujem, ze niekto zomrel (je jedno ci chudobny, bohaty, znamy, neznamy) hned mi napadne ake moze byt po nom dedicstvo 🙈🙈 napr. ked umrela kralovna Alzbeta tak hned mi napadlo "nechcela by som byt ten notar co bude riesit po nej dedicstvo" 🙈🙈🙈

yoxinka
30. júl 2023

Ja som pracovala v knižnici a všade zrovnávam knihy, prípadne prehodím, aby šli podľa abecedy, raz som v jednom hoteli na dovolenke v detskom kútiku zoradila knihy podľa veku malých čitateľov 🤣🤣🤣. Tiež pracujem s textami - korektúry, úpravy a to si všímam totálne všade. Prípadne nespisovné prejavy v hovorovej reči (kde ste bola …). Kamoš je fyzioterapeut a pláž/kupko/vodné plochy to je preňho peklo. Tam má koooopu vyzlečených ľudí a vkuse si pri pohľade na hocikoho ide v hlave diagnostiku od hlavy po päty 🤪🤣.

hylary
30. júl 2023

@kvoli ja si všímam všade pravopis, štylizáciu viet a pod. (Učiteľka)

zuzanaam
30. júl 2023

@laura164 evidentne nie je pracovná deformácia dostatočná, inak by si vedela, že je to dátum exspirácie 😉😂

martinusska
30. júl 2023

@kvoli Ja si okamžite pozerám oči,či neškúlia,aký typ škúlenia,atď....

obleckodogymu
30. júl 2023

Nie je to asi úplne prác.deformacia, robím v korporáte back Office v jednej banke a všetci pracujeme s Pc celé božie dní. Po pár rokoch v tejto práci si všímam ako extrémne majú niektorí kolegovia skrivene chrbtice, dokonca až také tie hrby🙁žiaden pohyb, nesprávne sedenie a naozaj mi to hrozne bije do očí. Teda v práci som si to začala všímať a teraz uz si to všímam vážne všade. A je neuveriteľné koľko krásnych mladých báb chodi úplne preklopene, že z toho profilu je to ozaj badateľné voľným okom 😥 hneď za tým vidím tie moje žiaľ už hrbate 40 ročne kolegyne, čo sa stále sťažujú na bolesti a tlačia do seba lieky miesto toho, aby sa spevnili 😥

suge
30. júl 2023

@sella38 Pre sestričku je to permanentný katéter.😅

sella38
30. júl 2023

@suge 😂😂

saxana000
30. júl 2023

Salku chytam zasadne za usko a pohar za stopku alebo aspon spodnu polovicu..ked mi niekto prinesie pohar a paprcou ho drzi dokola zhora okamzite sa mi zjezia chlpy a pytam slamku.

katkaseiner
30. júl 2023

@nykkushka 😆😆