Aké je to byť kaderníčkou?

sumba
14. feb 2015

Ahojte zenusky. Rozmyslam ze si spravim kadernicky kurz a budem kadernickou. Bavi ma uprava a strihanie vlasov, na mojich najblizsich to s radostou praktikujem a doteraz boli len spokojni 🙂 Chcem ale vediet aka je praca kadernicky. Ako vyzera priemerny pracovny den , aky je zarobok /priemerny denny a mesacny/, aka je spokojnost s pracou. Potrebujem neaky uplne realny pohlad od skusenej kadernicky neziadam rady typu "podla mna..... " .Za vsetky rady vopred dakujem ! 🙂

sunshineka
14. feb 2015

@sumba tak hlavne sa rozluc so svojim volnym casom.vsetky kamosky kadernicky robia od rana do vecera a este aj v sobotu.plus ak budes robit spolocenske ucesy celu sobotu.praca je velmi narocna ako kazde podnikanie.neviem,ci mas svoje priestor alebo si budes nejake prenajimat.

sumba
autor
14. feb 2015

Ja zas poznam kadernicku co robi raz do obeda, raz poobede, takze si nemyslim ze robit od 7 do 7 je nevyhnutne. Urcite by som si priestor prenajimala v meste

angelina1003
14. feb 2015

V prvom rade s kurzom ta asi nikde nevezmu vzhladom k tomu ze uz bez tak rocne vychadza zo skol vela kaderniciek a v konecnom dosledku kadernictiev je tiez vela .najlepsie zarabajuci su len ti spickovy a taky do toho slj fakt plnou parou a stalo to vela investicii...v kadernictvach tych beznych sa plat pohybuje na minimalke vacsinou plus tringelty ale nato sa spoliehat neda...je to na tvojom zvazeni ale ja osobne by som do toho nesla

natalienka12
14. feb 2015

@sumba Takže takto, v prvom rade si over na živnostenskom úrade, či budeš môcť mať vlastnú živnosť s kaderníckym kurzom, podľa mňa nie a iste sa vyžaduje aj nejaká prax v odbore (to som si takmer istá), takže budeš musieť najskôr získať požadovanú prax v odbore ako zamestnanec nejakej kaderníčky, čo bude extra ťažké a za veľmi málo peňazí. Ak už aj toto dosiahneš, čaká ťa druhá fáza, ak budeš mať vlastnú živnosť, budeš musieť platiť odvody, prenajímať priestory...ale ak ťa to baví, určite do toho choď, budeš robiť sama na seba a čo zarobíš, bude tvoje. Ak si nájdeš šikovnú účtovníčku, budeš vo svojom remesle skutočne dobrá, máš veľký okruh kamarátiek, ktoré ti v tvojom meste urobia dobrú reklamu, tak máš šancu zarábať slušne. Raz darmo, ako sa vraví, remeslo má zlaté dno.

sumba
autor
14. feb 2015

@angelina1003 Zda sa mi, ze mas velmi negativny postoj.

sumba
autor
14. feb 2015

@natalienka12 S tou zivnostou by to malo byt tak ze ten kurz, ktory si planujem spravit je akreditovany, 450hodinovy. A je tam napisane, ze s tymto kurzom sa da rovno zalozit zivnost. Myslim ze je to tak aj v zakone ze zivnost si mozes zalozit ak mas kurz ktory je akreditovany ministerstvom skolstva. A tento moj je. Tak neviem ale dakujem za radu, pozriem sa aj na to ! 🙂

josephe8
14. feb 2015

ahoj, pred pol rokom som sa cítila presne ako ty, nadchla ma predstava kaderníčky, aj som sa prihlásila na kurz.... zašla som za jednou známou pokecala som s ňou a popravde povedané dosť ma odradila od toho, jednoducho porozprávala mi jej vlastné skúsenosti a nebolo to med lízať... takže tesne pred nástupom na kurz som sa odlhlásila... ja ťa nechcem odradiť... ja mám pocit, že som si dosť neverila v tom, že by som to dokázala v praxi v realite... moje sebavedomie je na bode mrazu... Ale ty keď sa nato cítiš a hlavne, že si veríš tak to skús... držím palce 😉

sumba
autor
14. feb 2015

@josephe8 A co konkretne ta odradilo? 😨

angelina1003
14. feb 2015

@sumba hovorim zo skusenosti vzhladom k tomu ze som to studovala,venovala sa tomu a poznam mnozstvo ludi co to studovali robili a robia 😉 nebudem ti klamat ked to vidim ako to je....wle ako som napisala je to na tebe 😉 ale nieje to take jednoduche

josephe8
14. feb 2015

ona mi tvrdila, že urobiť si kurz je podľa nej blbosť, byť dobrou kaderníčkou sa nenaučím za pár hodín odučených v kurzoch, dobrý kaderník sa učí hlavne na strednej škole a potom dlhoročnou praxou a tým, že skončila školu to neskončilo, prišli nové účesy a keď chcela vyhovieť zákazníčkam musela sa ich naučiť na kurzoch, ktoré absolvujú už vyučené kaderníčky a za tie sa tiež platí... teda kaderníčka sa musí učiť stále nové strihy atď... ja ako úplný začiatočník čo neviem ani základný strih som si to nevedela predstaviť... vlasy prefarbím, urobím melír, ale strihať to musí kaderníčka vedieť a ešte aj mať v sebe aspoň trošku talentu, čo ja nemám... páči sa mi to povolanie, ale ja už som asi stará nato...

katy2
14. feb 2015

@sumba aj moja kadernicka je sukromnicka, robi od rana do vecera a soboty od skoreho rana - su svadby, tak ma toho fakt vela... ano, zarobi, ale je to makacka....

gab
14. feb 2015

ak chces pracovat ako kadernicka sama na seba (to znamena, ze na vlastnu zivnost) potrebujes 3 roky praxe pripadne zodpovedneho zastupcu, ktory ma odrobenu prax a bude u teba pracovat (k prikladu ti to priblizim asi tak ako restauracia, tu si môze zalozit hocikto ale zodpovedny zastupca musi byt clovek, co pracovat v restauracnych zariadeniach a tym padom ma prax), praca kadernicky je krasna, pokial od teba odchadzaju spokojne zakaznicky a ked sa znova k tebe vracaju, to je dobra vizitka kazdej kadernicky, ze vie strihat, cesat a pod., hlavne sa priprav na to, ze budes pocuvat vela rôznych pribehov , rozne problemy, ktore ventiluj jednym uchom dnu, druhym von, aby sa to na teba nenabalovalo, je pravda, ze kadernickou sa na kurze nenauzcis, tam sa naucis zakladne veci, mnohe finty, takze to vôbec nie je zla vec si ho urobit, pre dobru kadernicku je dôlezite chodit na rozne skolenia (tvrdenie,ze to mi netreba, ja neberiem - pre mna to znamena, ze je spokojna s tym, co sa naucila pred par rokmi a to neberiem) dôlezite je vzdelavat sa, trendy sa menia a mnohe veci idu dopredu , a hlavne, si myslim, ze na to clovek potrebuje mat aj nieco vnutorne, trochu talentu, ktory sa rozvija, zakladne strihy sa naucis, to ano, na kurze, na skoleni, ale cit pre vkus, pre farebnost, spravne odhadnut zakaznicku - to je proste v tebe, ak to mas, super, pusti sa do toho, kadernicok je vela, to je pravda, ale sa pozri, ze najst naozaj DOBRU kadernicku je problem, do celej prace musis vlozit srdce 🙂 a tvoj prijem bude zalezat od toho, kolko budes mat zakaznicok, cize ak budes mat dobru pracu, budes mat prijem a zadelit cas si musis ty sama, ako ti to bude vyhovovat, niekedy doobedu, poobede, a rataj aj s tym, ze v soboty byvaju svadby, takze aj tyzden nema 5 pracovnych dni... ja som kedysi mala kalendar obsadeny 2 mesiace dopredu, takze asi tak....

barcelona94901
14. feb 2015

dalšia vec ,okrem spomenutého,záleži aj KDE ,je to veľký rozdiel,ked si na mieste,kde je jedna kaderníčka s mašinkou a nožnicami a ked si na mieste ,kde máš kaderníctva..čo nie je lacný špás..,,musí ti to prejsť hygienou ,splnať normy
máš kaderníčky ,čo robia non stop,no vyplatia stoličku,dane,materiál ,cestu do práce a ostane im 200 eur na stole a máš kaderníčky čo za 200 ečok nevstanu z postele ,maju svoju klientelu
už len samotný materiál nie je lacný špás,neviem,či máš vobec predstavu po čom idu len také nožnice,nie to ešte zvyšok..a ako ti píše @gab treba ísť s dobou,tetám čo robia trvalu a strih na Darinku už odzvonilo,treba nielen ísť s dobou,ale byť o dva kroky vpred ,vedieť čo chce 50tníčka,čo chcu nevesty ,príde nástka ,že chce mať vlasy ako nejaká práve populárna speváčka,,to isté platí na chlapov ,ostrihať na havla nestačí ,nosia upravené briadky ,..vedieť spraviť háro a zarobiť nie je med lízať a nezabudaj aj na seba ,treba kvalitnu obuv ,starostlivosť,chrbtica kaderníčky by vedela rozprávať ,plus musíš ľudom aj troška porozumieť kaderníčka ,je ako barman ,psycholog ,vedieť kedy sa usmiať,kedy mlčať 😉

sumba
autor
14. feb 2015

@gab Dakujem velmi pekne za vysvetlenie 🙂 Myslim ze si to najlepse vystihla. Pri kazdom remesle je dolezita laska k remeslu ,sikovne ruky, talent. Len skola nestaci. A linky si urcite pozriem !!

sumba
autor
14. feb 2015

@barcelona94901 Noznice myslim 17eur. 🙂 Jedny take mam doma 🙂 Ale predpokladam ze na zaciatok sa urcite nepustim do samostatnej zivnosti. Mam jednu znamu kadernicku co si spravila kurz a teraz ma vlastne kadernictvo, klientelu, samostatnost , pohodu. A je velmi zlata a vyzera byt spokojna. Zajdem za nou a snad by mi aj v zaciatkoch vedela pomoct 🙂 Som si ista ze v kazdej praci treba vzdy na zaciatok niekoho, kto zauci,pomoze ukaze.

gab
14. feb 2015

@sumba tu je to pekne popisane ako sa hovori"polopatisticky" 😀 https://www.firmaren.sk/clanky/ako-si-otvorit-k...
hlavne bod a) tam je to o tom zodpovednom zastupcovi

sumba
autor
14. feb 2015

@gab Jeej super dakujem 🙂

stevka193
14. feb 2015

Nožnice za 17€ ?? to fakt? ja som si robila vlasovu kozmetiku externe iba kvoli maturite, inak mam uplne inu skolu.. pri vyucnom liste na skuskach sme museli mat vlastne noznice a vsetko, co sme potrebovali... a teda boli to ine palky ako 17€.. okrem toho ti nestacia jedny noznice, su rozne druhy noznic na rozny strih... striham rodinu , ale to je tak vsetko.. toto ta musi fakt bavit a ta chrbtica, tak to jednoznacne suhlasim

sumba
autor
14. feb 2015

@stevka193 Tak tie, co mam ja stali 17 a to bola cena pre kadernicky inac by stali viac.Tak mi to bolo povedane.Takze hovorim len so skusenosti.A isteze mi treba viac ako jedny. to je mi jasne 🙂

stevka193
14. feb 2015

ja som svoje veci kupovala tiez v obchode pre kadernictva v meste, kde som v tom case byvala a ako "ziacky" sme mali tiez zlavu.. ale ak su tie tvoje kvalitne, tak potom ok... drzim palce, aby ti to vyslo.. 🙂

sumba
autor
14. feb 2015

Neviem, ja som nerobila prieskum trhu ani urcite neboli kupovane tie najdrahsie. Mam ich len na strihanie doma ked ich sem tam pouzijem. Ale do kazdej zivnosti treba vysoky vstupny kapital. S tym sa rata

catrina_s
17. feb 2015

@sumba Ja riesim momentalne presne tu istu dilemu 🙂

Strasne by som do toho chcela ist, len ci potom nebude problem pri uplatneni sa "len" s kurzom no...

gab
17. feb 2015

@catrina_s dôlezite je verit si 🙂 , ked robis nieco s laskou, dobre a zodpovedne, uspech pride, nie za jeden dva dni, ale systematickou a pravidelnou pracou ano, zakaznicky ti musia dôverovat, na teba spolahnut a vôbec si nedavaj do hlavy vec, ze mas len kurz, za a ) nikde to nemusis hovorit a za b) mnohe maju skoly, odrobene roky praxe a predsa ich praca nie je super, dôlezita je reklama a vies ako to u nas zien chodi, pekne z pusy do pusy 😀 , na dobre odporucania sa najdu zakaznicky, ale to musi byt o tom, ze si dochvilna, ze mas otvorene v otvaracich hodinach a ze si niekedy ochotna urobit aj nieco naviac, napr, vynimocne akcie (ja som raz vstavala rano o 4,oo aby sme to vcas stihli), ze mas poriadok a hlavne system, ze zakaznicky napriek objednanej hodine cakaju napr. hodinu len tak - toto NIE! to neuspeje, vediet si zadelit pracu a zakaznicku zobrat vzdy na objenanu hodinu - nepoviem 10 min, to sa vzdy môze nieco vyminocne prihodit, ale viac nie...

catrina_s
17. feb 2015

@gab Ake mile slova, povzbudive, presne toto potrebujem, lebo som maximlane nerozhodna povaha...
Ale vravim si, nemam co stratit, kadernictvo je to, co ma bavi odmala sa hrajem s vlaskami a striham a farbim a u kadernicky som schopna sediet a cakat aj 3 hodiny a sledovat ako svoju pracu vykonava 😀
Lutujem len to, ze ma rodicia nepustili na kadernicku skolu so slovami, "vsak si spravis kurz , pojdes na obchodnu ".... velka chyba.
Len mam obavy ako to bude po skonceni kurzu, kde naberiem prax? Prosim ta, je nejaka sanca, ze nejaky salon, by si vzal takto kadernicku bez praxe ?

nefertitka
25. apr 2015

@sumba ahoj, tak ako? dala si sa na ten kurz?

babulka82
3. okt 2018

@sumba aj si sa dala na ten kurz? Mas vlastne kadernictvo?