Ako ďalej?

24. jan 2023

Ahojte , potrebujem sa vypísať a prečítať si nejaké názory na moju situáciu . Som zamestnaná od roku 2011 na tom istom mieste od 2016 do 2019 som bola doma z malým v roku 2019 som sa vrátila po materskej a odvtedy sa začali problémy . Malý býva dosť často chorý prvý rok v škôlke sme boli viac menej doma (kovid). Po kovide som si myslela že konečne bude všetko super. Žiaľ opak je pravdou v 2021 som bola skoro stále ocčr každy mesiac potom od októbra úraz a liečba až do apríla ( malý bol doma každý mesiac 3 týždne a týždeň v škôlke) . V máji 2022 som nastúpila do práce a zasa po 4 odpracovaných dňoch očr. Za cely rok som odrobila 4 mesiace . Od októbra som z malým doma mal silný zápal pľúc, zápal slepého čreva a sepsu bol to horor. Zákaz kolektívu do januára . Na odporúčania dr ho mám pomaly začlenovať do kolektívu postupne čiže 4 hodiny denne. Moja pracovná doba je od pol 6 do 14:00. Nemá mi ho kto zaviesť ani vyzdvihnúť priateľ robí v zahraničí 3tyzdne v mesiaci. V práci má stále deptaju že aj oni mali deti a že si mám vybaviť invalidný dôchodok keď som stále doma. Príde mi to že odkedy mám malého som nepotrebný materiál . Neviem či ďalej. Zvažujem dať výpoveď a začať podnikať (založiť či cukrársku výrobňu) akurát neviem či to je to práve v tejto dobe (nič iné neviem iba piecť ). Alebo si nájsť opatrovateľku čo mi bude Non stop pri malom a ja ísť do roboty 🤷. Keď sa chcem zo zamestnávateľom dohodnúť o zmene pracovného času tak počúvam len posmešky. rada si vypočujem názory a rady
posmešky

babulkomale
24. jan 2023

Wow, tak to je este super. Kopec mojich znamych mamiciek dostalo vyhadzov za jednu OCR alebo PN. Viacere personalistky sa tu vyjadrili, ze matku po RD by ani neprijali.
A vraj zena zene rozumie 👎

autor
24. jan 2023

@babulkomale 🤷 už som sa pýtala viac krát či mi hrozí výpoveď . Odpoveď bola že nie že somnou rátajú . Akurát neviem kedy keď mám malého stále chorého . Ženy z deťmi sú teda nepotrebný materiál? Neviem byť úplne bez roboty doma a nechať sa živiť chlapom.

kaktusik007
24. jan 2023

ako kolegynu by som ta nechcela, ale inak rozumiem . v podstate ty mozes byt stastna ze ta este kolektiv neusikanoval natolko, aby si dala vypoved.
kedze si na tom takto, urcite to nerob.

raz toto vsetko prehrmi a bude dobre. len musis vydrzat

mimikarol
24. jan 2023

Čo spravíš....Ja mám druhacku. Najskôr škôlka - stále chorá. Potom covid. V prvom ročníku jedna operácia, v druhom druhá - momentálne je už dva mesiace doma. Neviem kto už by len mňa zamestnal.... Ale našťastie môžem byť doma

zdencaaaa
24. jan 2023

Neodchadzaj, a coze nikto nebyva chori? Na kolegyne sa zvysoka vykasli, bud sebec, nezijes pre nich ale pre seba. Ak su aj oni matkami tak ich postoju naozaj nerozumiem. Maleho mas este malinkeho, skolka je riadny zaberak co sa chorob tyka ale aj to skonci a nebude stale chory uvidis. Treba vydrzat a blbe komentare si nevsimat

autor
24. jan 2023

@kaktusik007 neboj kolektív má depta dosť aj si vypočujem . Akože som z celého kolektívu jediná čo má malé dieťa a aj jediná čo robí cukrárku ,takže tam dosť chybám a kolegyne kuchárky má zaskakuju majú zo mňa dosť nervy . Ale ja neviem čo nám ako matka robiť keďže toho malého naozaj nemám kam dávať .

mondolina
24. jan 2023

skús opatrovateľku, ktorá vykryje dni keď sa dieťa potrebuje doliečovať.

kaktusik007
24. jan 2023

neries. proste je to tak - a ak su taketo, tak tym duplom.

opatrovatelku zacni riesit ak sa ti budu vyhrazat ze ta vyhodia - inak naozaj bud sebec a kasli na ne

casillas28
24. jan 2023

Musis sa vzit ak do situacie kolegov ktori ta musia zaskakovat...je to narocne aj pre nic ..aj ked chapem ze empatia by mohla byt vacsia..nemas v okoli nejaku pani na invalidnom alebo normalnom dochodku ? Ktora by ti vedela pomoct postrazit dieta ked bude chore? Pani si provyrobi a ty budes moct pracovat ...moja sestra to riesila tak ze oslovila susedu a dohodli sa... dieta je na prvom mieste ale ostat bez prace tiez nie je idealne cize nejake riesenie potrebujes 🙂

babulkomale
24. jan 2023

Ja to vnimam ze nepotrebny a neziaduci material, predovsetkym u sukromnikov 🤷
Bohuzial...

zdencaaaa
24. jan 2023

@babulkomale takze zena matka je neziaduci material (boze to je prirovnanie fuj) pretoze sa stala matkou a deti (vsetky) byvaju chore, hlavne ak nastupia do kolektivu. Vysvetli mi co ma taka zena matka robit? Myslim si ze zakon vymyslel OCR pre prave taketo zeny ktore musia byt so svojimi detmi doma ak su chore. Ja som mama dietata, nie babka, suseda alebo opatrovatelka....pri chorom dietati ma byt mamina

babulkomale
24. jan 2023

@zdencaaaa
moja mna sa nepytaj, mne je z toho na grc tiez. Spytaj sa tusim @zmrzlinka2021 ktora to tu otvorene prezentovala, ze matku po RD zamestnant je hlupost a este jedna ktoru si nepamatam.

zdencaaaa
24. jan 2023

@babulkomale takym zenam prajem hned dvojicky ;)

autor
24. jan 2023

Zajtra ma predvolali do práce že čo ďalej . Som strašne zvedavá čo vymysleli na mňa . Je to hnus že matka z dieťaťom je nepotrebný materiál ale je to žiaľ tak tak sa správajú .

babulkomale
24. jan 2023

Kamoske dali po jednej OČR hned papier s vypovedou pre nadbytocnost.

zdencaaaa
24. jan 2023

Zaujimave je, ze rodic dietata je aj otec ale take som este nepocula ze by dostal vypoved ..... to len matka sa vzdy "obetuje"

autor
24. jan 2023

@babulkomale no tak to robia . A preto aj s týmto rátam . Preto som zvažovala podnikanie akurát ma odrádza táto doba ( drahé potraviny energie ) to by bola asi rýchla smrť môjho podnikania

kaktusik007
24. jan 2023

@zdencaaaa len malokedy ide chlap na ocr..... ja som samozivitelka a teda kym boli deti male bol to pruser ;( ale nastastie na ocr som sla az ked to bolo nutne (40tky, nemocnica) a bezne sopliky strazil dedo.... no kazdy nemal takyto luxus ;( a odkedy dedo nie je, aj ked su decka vacsie ocr mi vycitaju 🤷🏼‍♀️ nastastie u nas nevedia zohnat ludi tak sa to nejak prepecie, nadriadena ohundre... ale inak by to bol des ;(

autorka --- ak si predvolana na kobercek, povedz ze to riesis, ze mas rozhodene siete a hladas opatrovatelku, ze ta to mrzi a bla bla bla.... v ziadnom pripade nepodpisuj vypoved dohodou

babulkomale
24. jan 2023

@kaktusik007 nemusia jej dat dohodou, daju pre nadbytocnost s obkecmi o cenach energii a nutnosti setrenia a tak podobne...

autor
24. jan 2023

@kaktusik007 ani u nás sa o túto prácu nejdú pozabíjať , už sa tam vystriedalo asi 6 cukrakok keď som bola na materskej a všetky zutekali

kaktusik007
24. jan 2023

@babulkomale ak nedostane dohodu, musia zrusit miesto - to zase nie je take jednoduche a zamestnavatel je na tenkom lade

babulkomale
24. jan 2023

@kaktusik007 vedia si to osetrit, spekulanti.

autor
24. jan 2023

Najhoršie je že robím od pol 6 do 14 preto tak skoro lebo o 8 musí byť všetko hotové . Potom vydávame stravu . A keby som chcela upraviť pracovnú dobu od 8 do 16,30 zasa by mi nemal malého kto vybrať a som im tam na nič keďže hlavne to ráno ma potrebujú som zúfalá nebudem klamať

zdencaaaa
24. jan 2023

a otec maleho? Jeho sa to netyka? Ak mas taketo problemy preco si nenajde pracu doma a jeden by bol rano s malym skolka atd a druhy moze ist skor do prace a tym padom skod pre maleho do skolky. OCR si budete striedat

autor
24. jan 2023

@zdencaaaa takto s jeho bio otcom nežijem už dávno rozišli sme. Môj terajší priateľ pomáhal keď robil na sk teraz je preč v zahraničí lebo tu to bolo o ničom

zdencaaaa
24. jan 2023

aha....tak si na to sama zena moja......musis sa bit ako levica, za seba aj za maleho......kazda sme si tym presli, choroby, OCR, dovolenky, tazke pohlady a ohovaranie za chrbatom od najlepsich kolegyn.....neviem ci ist zrovna teraz podnikat je to spravne, skor by si si narobila este viac stresov ako mas teraz ....... ono, tie choroby raz prejdu, ale mam pocit ze ty nie si stastna v terajsej praci tak skus hladat niekde inde, cukrarov nie je nikdy dost ;)

autor
24. jan 2023

@zdencaaaa keď tu je to taký zapadakov ta praca ma baví akurát to dochádzanie cca 40minut jedna cesta a ešte ťa pracovná doba. Pre samu ženu nič moc.

belllinka
24. jan 2023

@kaktusik007 Tak potom nech sú sebecké aj tie jej kolegyne a nerobia za ňu. Keby tebe povedal šéf, že "tu máte ešte o polovicu viac roboty lebo vaša kolegyňa je zas očr a treba za ňu robiť", bola by si ochotná a šťastná, že? 🙂

autor
24. jan 2023

@belllinka ide o to že ja to nerobím naschvál preboha. Nebola som šťastná že mi dieťa zo dňa na deň skoro zomrelo a že som musela ostať doma a že som bola s ním skoro 3 týždne v nemocnici . Sú kolegyne ktoré majú vopred naplánovanú PN. A ja som im na to nikdy nič nepovedala . Lebo som chápala že nevládzu . Ide o princíp .

tahomi
24. jan 2023

Nikto ti nepise, ze to robis naschval. Ale ruku na srdce, z 12 mesiacov si odrobila 4 mesiace, cize 1/3 z pracovneho casu.

To je obrovska trpezlivost zamestnavatela a kolegov a uplne chapem ich stranku. Casovo sa ti nema ako prisposobit, ked rano vsetko chystate.
Ako by si si to ty predstavovala u zamestnavatela dalej? Lebo ja neviem co by som ti na jeho miesto navrhla, naozaj opatrovatelka aspon aby si si udrzala miesto.