Ako sa kráti dovolenka v prípade skončenia pracovného pomeru?

owecka
3. aug 2019

Ahojte zeny,

stala sa mi taka nemila vec, ze zamestnanec so mnou skoncil pracovny pomer. Potrebujem vsak fundovanu radu. Ako sa krati dovolenka? Od 1.1.2019 som bola do 1.aprila 2019 PN a potom 2.aprila aom nastupila na matersku. Koncim k 31.8.2019. Moze mi zamestnavatel kratit dovolenku za tu PN? Nemam totiz asi prvych 100 dni v praci..aspon tak si vykladam zakon. Dakujem

ikonica
3. aug 2019

@owecka narok na dovolenku ti vznika len za obdobie MD kedze sa povazuje za "odpracovany cas"

ikonica
3. aug 2019

Ak si mala este nejaku staru dovolenku, tu uz kratit nemoze, len novu..

owecka
autor
3. aug 2019

@ikonica ano, ale tych PN dni som nebola 100 dni. Materska sa posudzuje ako vykon prace

owecka
autor
3. aug 2019

@ikonica a ak sa posudzuje ako vykon prace, mam do 31.8 odpracovanych 60 dni. Nemam narok na celu dovolenku?

ikonica
3. aug 2019

@owecka ale pracovny pomer ti konci 31.8. tak nemozes chciet aj za mesiace kedy uz tam nepracujes... Cize posudzuj len alikvotnu cast roka...

owecka
autor
3. aug 2019

@ikonica posudzujem alikvotnu cast roka. Len teda rada by som vedela, ci sa mi krati dovolenka za januar az april, pretoze som nezameskala 100 dni a od aprila do augusta mam narok na plnu dovolenku-alikvotnu. To znamena, ze mi logicky plynie, ze zamestnanec mi nemoze za januar az april kratit. Toto ma zaujima...a neviem sa s tym pohnut

ikonica
3. aug 2019

@owecka zamestnavatel nie zamestnanec... Podla teba na kolko mas narok?

owecka
autor
3. aug 2019

@ikonica podla mna mam narok na nekratenie dovolenky. Aj napriek mojej PN, pretoze odpracovanych 60 dni mam (spominana MD) a PN nemam zameskanych viac ako 100 dni..mne ide o toto a neviem na koho sa obratit, aby mi to potvrdil

ikonica
3. aug 2019

@owecka tak ak dobre pocitam za 8 mesiacov mas narok na 16,666 (ak mas viac ako 33 rokov) cize 17 dni a nekratia sa kedze ako pises pn nebola viac ako 100 dni (tusim som naratala 86)

owecka
autor
3. aug 2019

@ikonica
@ikonica to som potrebovala vediet, pretoze mne personalista dovolenku za januar a februar kratila...plus nemam ani vyplatne pasky, nic...:/ tak neviem, co robit. Oni si melu svoje :(

evittam
3. aug 2019

@owecka Súhlas s
@ikonica
Žiadať výplatne pasky. A vysvetlenie na zaklade akeho zakona ti krátili dovolenku. V pripade "mletia svojho" " inšpektorát práce.

owecka
autor
3. aug 2019

@evittam ach, ani nehovorte, uz som si dobre poplakala...ale kaslat ich, oni si melu svoje, bolo mi to podozrive. Pred mesiacom.som sa uz nemohla dostat do uctu k vyplatnej paske a teraz tam uz nemam za jul. Predpokladam, ze ma chcu ocurat. Lebo dovolenky mam velmi vela. Aj mlieko som stratila zo soku. Som tyzden preto nespala, ze ma vyrazili :(

evittam
3. aug 2019

@owecka Výplatnú pasku su povinný ti dať ak nie pisomne o to požiadat s tym,ze kopiu si das potvrdiť o prevzatí. Ked to nepomoze tak cez nejakého právnika prípadne im povedz,ze to posles na IP.

owecka
autor
3. aug 2019

@evittam ja som uz ba inspektorat volala, nevedeli mi pomoct. Momentalne som na MD takze na pravnika mat asi nebudem :( to by sa muselo dat na sud...inspektoraty su tiez take slabe..ale skusim do prace poslat priamy list priamo vedeniu

evittam
3. aug 2019

@owecka Nemas nikoho známeho pravnika co by im len list napísal? Skus tu na MK právne poradenstvo. Su aj právnici na UPSVaR....Nepisem hned o sude. Niekedy staci,ze ich vyzve právnik aby poslali co maju. Držím prsty.

evittam
3. aug 2019

@owecka Btw.na základe coho ti dal vypoved počas MD?!

evittam
3. aug 2019

@owecka Ďalej výstupné papiere-ZL....

owecka
autor
3. aug 2019

@evittam bohuzial, skusim to tym listom, skusim si najst pravnika. Len som potrebovala vediet, ci som v prave, je to smutne, dlhe roky som pre nich robila a takto mi poslali list a dovi dopo...

ikonica
3. aug 2019

@owecka ale kratila ti staru ci novu? Pn trvala presne od 1.1.2019

owecka
autor
3. aug 2019

@evittam ano, vystupne papiere mi dali, nejaky vystupny list mi zaslali a ten mam poslat spat..ale nezda sa mi to. To rozmyslam, ze im napisem, ze nech mi to vyplnia a potom zaslu, ja tam chodit uz nebudem, som na MD a nemam cas

evittam
3. aug 2019

@owecka A pasky 1-4 mas?

owecka
autor
3. aug 2019

@ikonica kratia mi novu, za tento kalendarny rok.pn trvala od 26.9 2018 som bola na rizikovom, hospitalizovana :(

owecka
autor
3. aug 2019

@evittam ano, tie pasky mam, nemam uz zahadne za jul. Ta chyba. Chyba potom, co som si pytala a ziadala odomknut svoj ucet

evittam
3. aug 2019

@owecka Ako ti mohli dat výstupne papiere ked PP konci 31.8.?!

ikonica
3. aug 2019

A kolko ti kratili?

owecka
autor
3. aug 2019

@evittam dali mi vystupne, poslali mi to listom, vsetko do vlastnych ruk :(

owecka
autor
3. aug 2019

@ikonica kratili mi asi o 12 dni dovolenky

ikonica
3. aug 2019

@owecka kolko dovolenky mas na februarovej paske?

owecka
autor
3. aug 2019

@ikonica mam 42 dni, 12 starej a 30 novej...

evittam
3. aug 2019

@owecka Este raz-ako ti mohli poslať zapoctovy list ked PP este neskončil?! Na zaklade coho ti dali vypoved?! Hm, posles list, povedia ze ho nedostali...Bud nieco chces na co mas narok alebo nemáš cas a nebudes to mať. Odporúčam riesit osobne a vsetko pisomne a proti podpisu ak vôbec chces niečo dosiahnuť. Alebo sa rovno na to vykasli. Ty vlastne nemáš nic v rukách. Nemas výplatne pasky, ako vies o kolko ti krátili dovolenku. Robila si tam roky, odstupné ako?