Ako sa odosobniť v novej práci?

ivana1410
4. sep 2014

Ahoj baby, začnem tým, že som zmenila prácu hlavne z dôvodu že o rok máme svadbu a z minimalnej mzdy si človek neušetrí nič, aj ked tá predchádzajúca práca bola kludná, nenarobila som sa a mala som ju blízko - pracovala som v malom kníhkupectve. Teraz som sa zamestnala v jedenej pobočiek známej obuvi. Bola som tam zatial iba dva krát ...ja viem že začiatky sú tažké všade ....ale ja tam mam "návaly " chvílku super a chvílku by a som si najradsej zbalila tašku a z plačom utiekla ( čo si ale nemožem dovolit )- nehovorim že mi tam je nejako strasne zle len si asi musím zvyknut.....včera a dnes mam volno ....a včerajšok bol ok ale dnes mam stresy že tam zajtra musim ist ....aj sama som zo seba zmetena lebo raz si poviem že aha ved je tu OK ....a o chvilku mam stresy ako neviem co že by som utiekla na kraj sveta....baby POMOOOOOOOOOOOOOOC :(

dubka29
4. sep 2014

@ivana1410 drzim palce

sosanna88
4. sep 2014

@ivana1410 to su zaciatky..ja ked som zacala pracovat som myslela, ze zomriem od zialu...doslova. citila som taky smutok, take suzovanie, nikdy v zivote som sa tak necitila...ale zas ja robim iny druh prace a mam zodpovenost za ludi-doslova za zivoty, a nejako som to nevedela stravit...ale snazila som sa ako som vedela, nech sa na mna co najviac nalepi, nech sa zapacim a tak a dala som si limit mesiac, ak po mesiaci neuvidim, ze sa mi kapanek lepsie dycha, tak proste odidem..samozrejme po dvoch tyzdnoch ked uz som vedela co a jak, sa to zlepsilo..postupne ma robota viac a viac bavila, financne ma to bavilo este viac ale ten kolektiv..na to len napisem jedno vystizne FUJ! a to uz som zacala dost tazko znasat, psychicky to tam bolo na kona moc, no ale vyriesilo to za mna tehu. takze hned v 2mes. som sa dala vypisat a basta....
len co bude po materskej netusim bo doma bez prijmu ostat nemozem, ak mi nepadne nejaka praca do huby medzitym, zeby to aj casovo zapadlo, tak sa budem muset vratit a poviem chytaju ma zaludocne krce.
ale inak vsade je nieco...malokto ma stastie, ze chodi do prace s radostou...
daj si ale urcite cas nejaky a uvidis. este si tam kratko. zatial len nadych a vydych...

zuzik16
4. sep 2014

@ivana1410 absolutne chapem tvoje pocity...ako keby som čítala o sebe 😀 tiež mam taketo problemy s adaptovanim, dokonca som raz z jednej prace, konkretne v potravinach na kase, odisla po 3 dnoch, jednoducho som to nezvladla, tiež som sa najskôr presviedčala že to si zvyknem a zvladnem to, ale mala som aj stavy kedy mi boolo doslova do plaču 😅
pritom napriklad s pracou vo vyrobe problem nemam, ukažu mi čo mam robiť a robim...ked som pracovala vo vyrobe, v jednej papierenskej firme, tak som sa do prace aj tesila...

ivana1410
autor
4. sep 2014

@dionyzka dakujem za podporu 🙂

natsa
11. sep 2014

nerozmýšlaj nad prácou lebo budeš odchádzať každy deň,to hovorím podla seba,tiež som nastupila do novej práce,uvolnilo sa miesto a ja som neváhala dala v starej vypoved a nastupila do novej,mesiac som plakala chcela som dat vypoved,hovorím si ešte vydrž,nakoniec som si zvykla 😀

babulka82
21. sep 2014

@ivana1410 no čo ako si dopadla v praci? zostala si či odišla?

ivana1410
autor
21. sep 2014

@babulka82 ahoj, odisla som, vyvrcholilo to ked mi tam ukradli gastro listky ..je mi teraz lepšie

tslobik
4. sep 2017

Ahojte, mám taký problém....Nastúpila som do novej práce, síce školu na to mám, ale nikdy som to nerobila. Bola som tam dva dni zatiaľ a už mám nervy. Zdá sa mi, že to absolútne nezvládnem. Pripadá mi strašne veľa informácií, čo nemám šancu sa nikdy naučiť. Nechcem tam vyzerať ako blbec, čo nič nevie. Neviem, či to vzdať hneď, alebo skúsiť vydržať ešte. Je mi doma až do plaču a nemôžem kvôli tomu ani spávať pomaly, ani jesť. Neviem, či nebude lepšie nájsť si niečo, kde netreba rozmýšľať....napr. vo výrobe, len.....načo mám potom školu? Prosím poradťe......Aj vy ste sa cítili v začiatkoch ako v začarovanom kruhu? Bojím sa, že niečo pokazím.....ach jo.......

amonda
4. sep 2017

@tslobik vitaj v realite 😉 ziadna skola ta nepripravi na prax. Je to normalne,maj otvorene oci,zabudni co ta v skole ucili a prisposobuj si vedomosti tomu,co vidis a kombinuj...musis mat mozog zapnuty na plne obratky,pytaj sa,chval ostatnych,dozvies sa viac 💃 drzim palce

tslobik
4. sep 2017

@amonda no, len mna zaúča taká, čo tam robí mesiac a sama ešte nevie všetko....a vysvetlovanie nie je jej silná stránka

evka4
4. sep 2017

@tslobik urcite sa nevzdavaj hned takto na zaciatku, vela ludi zazilo takuto situaciu a aj napriek prvotnemu strachu a mozneho pocitu neschopnosti su z nich dnes profici. Drz sa.

1andrea111
7. sep 2017

@tslobik ahoj, super že si nastúpila do práce, vydržať a čakať či sa to utrasie. A aká je to práca?

tslobik
7. sep 2017

@1andrea111 práca s ľudmi a väčšinou v kancelárií.

tslobik
8. sep 2017

@1andrea111 A rozmýšlam stále na prácou opatrovateľky v AT.....či by to nebolo lepšie. Síce byť 9-14 dní preč od rodiny, ale potom ten istý čas s nimi. A odpadlo by cestovanie denné......a pod.