Ako si nájsť prácu v inom meste?

11. aug 2021

Ahojte, prosím vás, vedeli by ste mi poradiť? Hľadám si prácu v inom meste ako bývam v súčastnosti. V inom meste znamená, že kdekoľvek ďalej od miesta trvalého bydliska, pretože potrebujem zmenu a aj pracovné uplatnenie tu nenachádzam. Po prijatí do novej práce sa samozrejme plánujem ihneď aj presťahovať. Som sama, takže to budem riešiť prenájmom. A poradiť potrebujem prosím v tom, čo uvádzať do CV a žiadosti v osobných údajoch? Akú adresu? Ak uvediem, že bývam niekde úúúúplne inde ako je miesto práce, tak som presvedčená, že moju žiadosť nebudú ani akceptovať. A opačný spôsob ... najprv sa presťahovať, tak to pre mňa nemá význam, pretože nemám vybraté konkrétne mesto. Dôležité je pre mňa nájsť si prácu a bývanie už nejako doriešim. Viete mi teda prosím poradiť, čo uviesť do záhlavia žiadosti o prijatie do zamestnania, akú adresu? Ďakujem krásne za rady a usmernenie :o)

evica17
11. aug 2021

Podla mna nik nebude riesit ze adresa TP je uplne inde ako miesto prace. Isto si nebudu mysliet ze budes dochadzat napr z vychodu na zapad SVK a preto ta nevezmu. Prinajhorsom sa spytaju na pohovore. Ale

bolarazjedna
11. aug 2021

Podľa mňa riešiš blbosť. Normálne uvedie adresu trvalého bydliska. Keď ťa zavolajú na pohovor, tak vysvetlíš, že sa chceš presťahovať, začať nový život. Ja keď som skončila školu, podávala som žiadosti do rôznych kútov Slovenska a nikde sa ma nepýtal, že prečo tak ďaleko od miesta bydliska. A myslím si, že je to úplne bežné. Keď budeš mat podpísanú zmluvu, nájdeš podnájom, keď sa ti tam bude páčiť práca a život, časom kúpiš byt/dom.

sssss123
11. aug 2021

Nikto nebude riešiť akú máš adresu, ja som tiež posielala životopisy do iného mesta, a keď som už prácu mala istú, tak potom som hľadala bývanie

sissy27
11. aug 2021

Absolútne nikoho nezaujíma aké uvedieš bydlisko v životopise, ani si to nikto nebude overovať a rovnako tak nikoho nezaujíma ako sa dopravíš do práce. Môžeš denne dochádzať z Michaloviec do Malaciek ak máš chuť, zamestnávateľa bude zaujímať len to, aby si bola v práci vtedy kedy treba a aby bolo spravené čo spravené má byť.

mimirka32
11. aug 2021

V zivotopise ani netreba uvadzat bydlisko

akinom0077
11. aug 2021

toto velmi dobre poznam… dokym som do CV uvadzala trvaly pobyt veru sa nedarilo najst pracu v inom meste aj ked som nemala absolutne ziaden problem dochadzat do 30km kazdemu zamestnavatelovi vadilo bydlisko a na moj zaujem reagovali zle…

akinom0077
11. aug 2021

@evica17 zial riesia to a velmi

akinom0077
11. aug 2021

@sssss123 to vobec nie je pravda.. zial riesia to… taka je moja skusenost spred 15 r a teraz ked som posielala Cv opat to riesili a bol s tym problem aj ked ja som povedala ze problem nemam

akinom0077
11. aug 2021

@sissy27 nie je to tak. moja skusenost je taka ako pise autorka

evica17
11. aug 2021

@akinom0077 tak ale ak by si dala niekde uplne ze inde pracu ako tp tak by im.hadam doplo ze asi nebude dochadzat tolko km. Ze napr zije na vychode a pracu si bude hladat na strednom/ zapadnom svk. Ale inak neviem ako by som potom toto riesila, ja osobne som sa s tym nestretla, proste to v pohode brali aj ked vedeli ze budem dochadzat. Ze co napisat do zivotopisu alebo kde, ze ma podnajom.v danom meste aj ked napr nebude mat a ked ju vezmu tak si ho najde ?

cukricek12
11. aug 2021

Pre mna nie je problem ak v cv je adresa trvaleho bydliska. Ak ma zivotopis zaujme,oslovim kandidata a spytam sa ho na to. Vela ludi totiz byva takto v prenajmoch,takze som zvyknuta na to

queen_mary
11. aug 2021

Neriesi sa to. Ved kolki vychodnare maju tp v Kesicoch, a hladaju job v Bratislave, napr 😅

sissy27
11. aug 2021

@akinom0077 tak mi potom vysvetli všetky mimobratislavské ŠPZ - zjavne tu tí ľudia pracujú a trvalý pobyt majú v mestách po celom Slovensku. To isté u nás v práci - je nás cca 40 a na prstoch jednej ruky ti spočítam, koľkí máme trvalý pobyt v BA. Rovnako to bolo v mojich troch predchádzajúcich zamestnaniach. A na pohovore sa ma v živote nikto nepýtal, či adresa uvádzaná v mojom CV zodpovedá realite. Ani si neviem predstaviť prečo by to niekoho zaujímalo, veď koľko ľudí býva v podnájmoch a tp inde.

evka_s
11. aug 2021

Já jsem při hledání práce v BA měla v CV trvalý pobyt v ČR. Normálně mě na pohovory zvali a osobně se zeptali na pobyt snad jen jednou. Jinak byl všem trvalý pobyt úplně šumafuk

veronice
11. aug 2021

Ja som pri vybere uchadzacov na pohovor nikdy neriesila bydlisko. Kopec cerstvych absolventov VS ma napr TP v Kosiciach a ziadali o pracu u nas v BA. Neriesila som. Na pohovore som sa nanajvys spytala ci nebude problem s cestovanim. Alebo uz ked to chces dat vediet v CV tak by som napisala trvale bydlisko a pod to nieco v zmysle prechodne bydlisko: podla potreby.

autor
11. aug 2021

Ďakujem vám žienky za každý názor či radu 🙂 Uvedomujem si, že konkurencia na trhu práce je veľká a mám pocit, že ma táto skutočnosť naozaj znevýhodňuje. Nehľadám si prácu priamo v BA, kde možno spoločnosti neriešia až tak bydlisko uchádzača, skôr preferujem uplatniť sa v TT, TN, NR, ZA.

darinagod
12. aug 2021

tu je asi dobre si povedat, ze ked by si si nasla pracu v inom meste, ci tam mas kde byvat, alebo si ochotna dochadzat. su taki ludia, ktori si dennodenne cestovanie za pracou uzivaju, mna by to veru nebavilo, ale proti gustu. a ak mas taketo nieco vysporiadanie, uz len rozposlat zivotopisy a uvidi sa. viem, ze sa to lahko hovori a tazko robi, ale ked mam takych ludi vo svojom okoli, tak viem, ze sa to da aj takto

autor
12. aug 2021

@darinagod Ďakujem za príspevok 🙂 určite nechcem dochádzať, rada by som si našla prácu a tiež nové bývanie. V tom mám už dlho jasno. Získať akúkoľvek slušnú prácu a šup šup sa sťahovať. Akurát to neprináša žiadne výsledky a tak rozmýšlam, kde robím chybu. Preto som skúsila poradiť sa aj tu na MK. Či je problém, že uvádzam v CV iné mesto ako je miesto práce? Či je chyba ako na to idem, že by som sa mala najprv niekde presťahovať? Neviem si poradiť ... A mimochodom ak sa nemýlim, tak ti prajem KRÁSNE MENINKY ;)

akinom0077
13. aug 2021

@sissy27 ja neviem. ja som pisala svoju osobnu skusenost a nie jednu ..

akinom0077
13. aug 2021

tn a nr jednoznacne maju s tym problem - moja skusenost