Ako si vypýtať plat

pribinak
27. júl 2018

Caute, píšem kamoske motivačný list a jeho su astmu ma byt aj to kolko očakáva mzdu. V inzeráte uvádzajú od 1200e.
Zatial som jej napisala, ze: co sa tyka mzdy tak je otvorená komunikácii ohladne tejto otazky. Ale to nie je konkrétna odpoved

Vopred vďaka za vase rady ;)

mircalla
29. júl 2018

@viera27 My tiez davame spodnu hranicu platovych tried. Napriklad platova trieda XY a vyssie YZ ma rozpatie az 700 eur. Takze do inzeratu sa dava to minimum - od.....A plat moze byt riadne vyssi ale aj nemusi, to uz zavisi od kandidata. Prave preto ak sa citim na viac by som sa nemotala okolo dolnej hranice. Co sa tyka zvysenia, uz to davno nefunguje, ze automaticky zvysuju po skusobnej, robim v IT

viera27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viera27
29. júl 2018

@mircalla prečo stále píšeš o automatickom zvyšovaní? Však s kým sa dohodneme na prehodnoteni po 3 mesiacoch, tomu sa prehodnotí. Pokiaľ je spokojnosť na oboch stranách. Spodná hranica v mojom ponímaní nemá nič spoločné s inzerovanou čiastkou. Je to hranica, za ktorú je ochotný človek odskúšať si danú prácu, či mu bude vyhovovat. Nakoľko to teda nie je pásová výroba a náplň aj kolektív je vždy vysoko individuálny.

mircalla
29. júl 2018

@viera27 Dobre napisem to inak - v mnohych firmach sa plat po 3 mesiacoch neprehodnocuje, uz to tak nefunguje, ale az po roku. Najma pri kvalifikovanejsich poziciach. Cize davat do listu nieco o 3 mesiacoch moze byt dobre faux pas

viera27
29. júl 2018

@mircalla dobre, poviem to inak. Asi skoro nikde pri vysoko kvalifikovaných poziciach sa plat automaticky neprehodnocuje ani po roku, ani po 3 mesiacoch, ani po akejkoľvek dobe si spomenieš. Ale zvyknú sa DOHODNUT s konkrétnym záujemcom na termíne hodnotiaceho pohovoru, kde sa potvrdi zvýšenie dohodnuté pri nástupe. Rovnako je to aj s manažérsky I pozíciami, kde si najskôr iba poverený a až po nejakej dohodnutej dobe menovaný do funkcie s vopred dohodnutými ešte lepšími platobnými podmienkami. Keďže sme líder na našom trhu, nejakého faux pas by som sa neobávala. Inak to samozrejme funguje pri freelanceroch, tam je sadzba daná vopred.

mircalla
29. júl 2018

@viera27 práve preto by som tam nič o skúšobné dobe a prehodnocovani nedávala, nakoľko nevieš akým spôsobom dana firma platy prehodnocuje

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mircalla
31. júl 2018

@ramzes1980 Predpokladam, ze si si ma pomylila, pretoze ja tu nic o minimalnej mzde nepisem ani nic nedavam, som zamestnanec. Alebo si nieco necitala poriadne a nepochopila. Uplne mimo

mircalla
31. júl 2018

@ramzes1980 Spodna hranica platovych tried je len inzerovana, je to zo zakona od......ako zaklad. Asi by si mala najprv pochopit, ze platova trieda nie je minimalna mzda, uz viem, na co narazas. Trochu sa dovzdelaj

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mircalla
31. júl 2018

@ramzes1980 Prosim ta ukludni sa dobre? Za prve nie som zamestnavatel, tak tu nestekaj. Za druhe realna mzda hadam zavisi od kandidata. Nedas 2000 eur cloveku B, co je menej schopny a ma menej skusenosti ako clovek A, ked minimum na poziciu je od 1500 eur.

mircalla
31. júl 2018

@ramzes1980 A pre tvoju informaciu aj v zahranici sa dava platove rozpatie, nie presne cislo. Realna mzda je vecou dohody