Ako začať, keď si chcem otvoriť e-shop s detskými vecami?

veronikavaneska
4. feb 2014

Dobrý den, mamičky
chcela by som sa opytat, velmi by som si chcela založit e-shop a predavat detske vecičky všetko (hračky, na jedlo, kupanie, oblečenie...) a pripadne aj nejaky damsky a pansky textil.
Som na materskej s 5mesačnými dvojčatami a mam ešte dcerku 3roky.
Chcela by som si založit živnost, otvorit e-shop plus dat aj na konik a bazarik....
Mam nejaku šancu dostať aj dotaciu od štatu?? A ako začat? Kde si zohnat dodavatelov? Ako sa to robi? Ked by som nakupila z velkoskladov mam tam aj zaruku a reklamaciu? (ak by zakaznik nebol spokojný)
Dakujem pekne za rady 🙂

lubino_mi
5. feb 2014

Nie som síce mamička, ale otváral som e-shop len pred nedávnom, tak môžno Vám moja odpoveď trošku pomôže. K založeniu e-shopu si potrebujete otvoriť živnosť "Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi". Potom si potrebujete nájsť vhodného prevádzkovateľa web hostingu a prevádzkovateľa, ktorý vám poskytne priestor, kde si vytvoríte svoj vlastný e-shop. Najprv si ale treba vymyslieť vhodný názov domény a doménu si kúpiť. Potom treba spracovať e-shop, je to vcelku dosť časovo náročné. Najhoršie na tom je, že treba hneď platiť odvody. Ak si otvárate novú živnosť, tak odvody 1. rok nemusíte platiť. Podmienky pre podnikanie nie sú priaznivé a tak prevádzkovať malý e-shop, na privyrobenie je po roku (v ktorom neplatíte odvody) nerentabilné ! Osobná skúsenosť a čoskoro budem svoj e-shop zatvárať ! Prevádzka e-shopu a odvody (keď ich už budete musieť platiť) vás budú mesačne stáť priemerne cca 215 - 250 Eur. Pri 25 % marži to znamená, že aby ste zaplatili náklady, budete musieť predať tovar za 1000 Eur, ak k tomu chcete zarobiť aj pre seba 250 Eur, tak musíte predať tovar za 2000.- Eur. Pri nízkych cenách tovaru, veľkej konkurencii a všeobecnému nezáujmu, či nedôvere k akému-koľvek predávanému tovaru v e-shopoch, je to dosť ťažké ! Než teda začnete zbytočne platiť, dobre si to premyslite či e-shop je to pravé. Dúfam, že som trošku pomohol.

wrok
24. júl 2014

nesuhlasim - Eshop, ak sa nema jednat len o obycajne preposielanie tovaru zo zahranicia, teda ako keby slovensku mutaciu zahranicneho / zahranicnych obchodov ma potencial, len treba najst produkt, ktory na trhu chyba, specifikovat klucovu cielovu skupinu - napr v inom vlakne tu na konikovi bol dotaz na javorovy sirup z Kanady znacky Martinette, ze sa do SR / CR nedovaza, ze ho do Europy dovazaju len Francuzi... taketo nieco ma stale potencial na velky uspech, pripadne vlastne produkty, alebo bio...
Co sa tyka dotacie na podnikanie - UPSVaR neposkytuje podporu zalozenia Eshopov, podporuju len zalozenie zivnosti spojenych s nejakym fyzickym vykonom prace (taxikar, stavebne prace, kurier...).
Eshop sa da spravit na nete aj zadara a ako budete rast tak tak ho budete zlepsovat, menit... az nakoniec budete potrebovat aj take stranky ako http://www.import-vypisov.eu/ pretoze uz nebudete ochotna sama rucne nahadzovat do uctovnictva mnozstvo platieb z PayPal

janusa28
16. okt 2014

ahoj,
na dotacie sa nespoliehaj, skus si najst spolahliveho dodavatela, kludne sa spytaj aj mamiciek ktore uz predavaju na eshopoch, koho maju oni. Zaklad je dobry eshop, nie ziadny "naklikavaci", ktorý je sice lacny ale nic ti nezarobi, mala som vela kamaratok, ktore mali super dodavatelov detskych veciciek, mali to super vymyslene ale pohoreli na tom ze si zvolili zly eshop. Skus extraweb@extraweb.sk, so vsetkym poradia a urobia eshop, ktory bude zarabat a nebude len existovat na webe. tak nech to vide

stano4000
16. okt 2014

@veronikavaneska nechcem hrat mudreho, ale ...

ak sa pytas tieto otazky tak pravdepodobne niesi pripravena na to aby si mala eshop. preco si to myslim?

urcite sa eshop javi ako "rychly" sposob predaja veci ale nie je to tak. vediet predavat cez web je celkom komplexna zalezitost. pytat sa kde zohnat dodavatelov je otazka ktora by pri rozhodovani o otvoreni eshopu nemala vobec existovat. ak mas dostupne nieco co na trhu nie je, tak vtedy je dobre uvazovat o eshope. na trhu je vela vela predajcov detskych veci a prislusenstva.. dodavatelia su najma polske a cinske znacky, ktore vedia zaplavit trh tak aby kvalitne a dobre veci prestali existovat zo dna na den. stabilne znacky nepredavaju tak ze predaju svoj tovar nejakemu konecnemu predajcovi ale maju dohodu o predaji, kde konecnemu predajcovi ide iba nejaky podiel z predaja. na to aby sa prepracoval na taku uroven a aby boli jeho ceny zaujimave a bol konkurencieschopny musi mat nejaky obrat. to znamena ze na zaciatku tlacis do predaja produktov najma svoje peniaze a vracia sa to az po nejakom case. iba dobry obchodny model ti zabezpeci ze sa rychlo cez tento "krok" prehupnes a zacnes nejako zarabat. preto je potrebne mat dobre rozmyslene co ides predavat, komu to chces predavat a ako to chces predavat. mat iba eshop na nejakej stranke nezabezpeci stabilny odbyt - treba mat rozmyslene ako stranku propagujes, ako sa postavis k zakaznikovy, ku reklamaciam, ku starostlivosti o zakaznika, ku posielanu produktov atd.

eshopov je velke mnozstvo, rozumny eshop ale stoji peniaze, nie zase velke, ale stoji nieco. treba si dat pozor na urcite funkcnosti - mat moznost davat kategorie produktov, mat moznost davat variacie produktov, mat moznost importovat/exportovat produkty/kategorie cez nejaky editovatelny format (napriklad v exceli). mat moznost viest prehlad objednavok priamo v eshope, mat moznost urobit si aresar odberatelov podla objednavok, mat moznost tlacit fakturu priamo z eshopu atd. co sa tyka dnesneho boomu socialnych sieti, tak to je na zvazenie ci potrebujes aj takuto funkcnost v eshope - starat sa o FB stranku, pridavat obrazky, robit zaujimavy obsah, to vsetko stoji najma cas a velmi vela dobrych napadov....

kajuska333
10. júl 2015

@veronikavaneska
Ahoj, viem, že je to starší príspevok, ale chcem ťa poprosiť o info.
Otvorila si si e-schop?
Už dlhú dobu hľadám informácie, dodávateľov a aj odvahu, či sa do toho pustiť.
Ďakujem!!!

ema_26
12. júl 2015

Pred otvorením eshopu je potrebné myslieť aj na náležitosti, súvisiace s jeho prevádzkovaním. Podnikateľ, predávajúci tovar prostredníctvom internetového obchodu má viaceré povinnosti, viď. http://www.bizforum.sk/internetovy-obchod-povin...

sonyap111
16. aug 2015

Ahoj, ak hladas dodavatela tak ma kontaktuj na sonyap111@gmail.com alebo na tel. cisle 0904493151.

lilifeee
17. nov 2015

@sonyap111 dobry den.mna by tiez zaujimalo ci predavate cez eshop-dodavatelia-aky je uspech a podobne... dakujem za info🙂

kajuska333
18. nov 2015

akosi som nemala odvahu. Našla som si prácu a podnikania som sa vzdala...

sonyap111
18. nov 2015

dobry vecer, no ja mam uspech predavam cez eshop a na druhy rok idem otvarat prvu predajnu, prvu preto lebo ich planujem po celm slovenksu a potom aj dalej, predavam krasny tovar a za rozumne ceny
www.sonya-shop.sk

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucinddas
18. nov 2015

@fidka79 a este je aj otrasny

simca06022011
18. nov 2015

Vela stastia... Keby som okolo seba nemala kopec bab aj zien s takymi cielmi ajby som sa potesila... Alevsetci objavili caro alitrade a aliexpess dovliekli tony cinskych veci zacali predavat s 200% ziskom a nakoniec... 🙂)) no... Bude tu neuuurekom takych obchodov : D

ukulela
18. nov 2015

@fidka79 zlacnene z 34 🙂 hm, ja si tiez vzdy ceknem, kym kupim z nejakeho eshopu ...okrem toho, moj milovany objednava z ciny uz vsetko, aj baterky a USB kluce. jasne, ze by som rada podporila aj nasich obchodnikov, no to by museli dat aj daku pridanu hodnotu. nie len objednat z ciy, nahodit marzu a dat mi to :( a teda toto preposieanie oblecenia, to mi je teda za echt podnikanie :(

simca06022011
18. nov 2015

tak my mame shop:D ale nie na oblecko :D uz 10 rokov.... Ale vposlednej dobe chce eshop kazdy a presne ako pises bez pridanej hodnoty... Za ceny za ake si to kupim tiez z inakade a aj stravim moznostze to nebude do re a zahodim to do kosa ( aj ked vela "eshopov" si urobia maminy ako. "Bazar" a potom sa to neda sni vratit :D)
@ukulela

sonyap111
19. nov 2015

@fidka79 tak popozeraj ine veci ci najdes v cine, lebo nenajdes

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrej1018
6. jan 2016

založenie a otvorenie e-shopu si vyžaduje veľký vstupný kapitál a taktiež musíš nakúpiť aj veľké množstvo tovaru.. ďalej musíš dať o sebe nejak vedieť (čiže spustiť reklamu) atď.. je toho viac...
ja osobne by som ti odporúčal začať predávať na eBay.. nemusíš vytvárať novú stránku, zriaďovať si sklad, privádzať návštevnosť atď.... jediné, čo potrebuješ, je ponúknu produkt (alebo môže ich byť aj viac), ktorý ľudia chcú a budú ho kupovať..
s predajom na eBay mám skúsenosti, ak by ste potrebovali poradiť, kľudne napíšte 🙂

pusa1806
20. feb 2016

@andrej1018 mohol by si mi poradit do ip ohladim toho predaja na ebay,uz dlho sa chystam a neviem,ako na to...bola by som vdacna

andrej1018
21. feb 2016

jasné, v pohode... pozri si môj web ohľadne predaja na eBay - http://www.predavamenaebay.sk/ - nájdeš tam rôzne články a info ohľadne toho... tak isto aj kontakt na mňa, ak budeš potrebovať pomôcť, pokojne napíš 🙂

janette321
25. feb 2016

@sonyap111 to je celkovo váš komplet tovar . aj od slovenských výrobcov . trebárs uvediem príklad z bodíčiek . všetky eshopy čo berú od toho výrobcu to už predávajú za cca 5,80 a vaša cena je 8,48 eur . ohľadom dodávateľov - ja nemám moc dobré skúsenosti už ma fakt štvú . nebudem konkrétna ktorí ale uvediem len dôvody . príklad pozriem si ich vlastný eshop a požiadam o spoluprácu kde mi povolia dílerské ceny a podľa toho vidím že ok aspom na takom bodíčku cca euro alebo aj 80 centov u niekoho zárobok ... ale keď robím prieskum na nete tak natrafím na nejaký eshop kde majú celý ich tovar za skoro rovnakú cenu za akú ja to nakupujem len o cca 5 centov drahšie ... to je zlodejina . my eshopy im robíme reklamu za vlastné peniaze a ešte musíme brať viac tovaru príklad niekde mi nedajú tovar keď neobjednám nad 144 eur ( aj keď mám objednávku trebárs len na to jedno bodíčko ja musím nabrať veľa tovaru a čakať než sa to predá ) a oni si to potajmä predávajú za skoro dílerské ceny . takto som zrušila už viacero výrobcov a fakt ten pocit že škoda roboty čo si s tým človek dá námahu to dať do svojej ponuky . ďalej sťažnosti že veľkosti nesedia . tak vysvetľujem že každý výrobca má svoje miery a že cca ten jeden centimeter tam môže byť rozdiel . ale keď som si zhodou okolností prihodila do tovaru aj pre syna nejaké oblečenie a vidím že je to rovnako veľké ako o číslo menšie vecičky čo mám na sklade od nich po prirovnaní zistím že si akurát prešili štítok z veľkosti 98 na veľkosť 104 .... ďalej keď mám dohodu s dodávateľom že mi tovar pošle najneskôr do 10 dní a mňa ešte po mesiaci naháňajú zákazníci že prečo tak dlho čakajú a že som nespoľahlivá tak kto si to odnesie - rovno ja ako predajca som najhoršia a podvodníčka . takých som rušila hneď po prvej takej skúsenosti zasa zbytočná robota ... alebo vám príde tovar kde vám niečo akože zabudli poslať ( alebo to ani vôbec nemajú a ani nedajú vedieť ) a vy to predávate vo svojom obchode ... je toho strašne veľa . ja mám eshop už od 2007 roku a poznám taktiky dodávateľov a ešte viac taktiky tých akože dodávateľov ako vy čo lákajú ľudí na také ceny, si myslia že sú blbí a nevedia používať google a pozrieť si tam všetky ceny na všetky eshopy s takým tovarom ...

sonyap111
25. feb 2016

@janette321 neútoč na tých, o ktorých nič nevieš

janette321
25. feb 2016

@sonyap111 no ja na nikoho neútočím . všetko bolo z mojej skúsenosti a môj názor na ľudí čo ešte nevedia používať google pri nakupovaní cez net . inak na vašom mieste by som tie vaše obchodné podmienky na vašom eshope rýchlo zmazala a dala tie čo určuje zákon , než vám na to soika nepríde alebo ak tie nezákonné pokuty dávate zákazníkom za nevyzdvihnutý balík a podobne - než vás niekto z nich nahlásy .... týmto nechcem aby ste si opäť myslel že útočím nebojte ja také veci neriešim pokiaľ to niekto nepraktikuje na mne ... len taká rada ... tiež už som dostala pokutu za jeden nevyžiadaný firemný mail . bolo to 400 eur . ale za toto myslím ešte radšej pokutujú .... inak nič v zlom . aspom ste jeden z tých čo nekazia biznis to sa zas musí uznať ...

janette321
26. feb 2016

môžem sa podeliť aj o čerstvú skúsenosť . pred obedom mi prišiel tovar - dodávateľ si kľudne prerobil faktúru a namiesto rozmerov na matracový chránič 140x70 čo som mala objednaný dal do nej rozmery 120x60cm a ten mi aj poslal . to som hneď volala a sľúbili že to napravia a dnes posielajú ešte aj tie správne rozmery . športový kočík si teraz bola prebrať zákazníčka a akosi tam chýba madlo čiže je nepoužiteľný . no tá ostuda .... dovolať sa im už nedá tak môžem riešiť zasa v pondelok ... aj takýchto dodávateľov musí človek riešiť ...

sonyap111
26. feb 2016

no to ano, a k tej zmluvnej pokute, asi nemas az take skusenosti pretoze je to po pravnej stranke v poriadku, mozes mat pokutu preco by si nemohla, ked si moze niekto nieco objednat a potom to neprebrat tak preco toto nie?

janette321
26. feb 2016

@sonyap111 nemôžeš , pozri zákon . sú tam presne uvedené obchodné podmienky ktoré platia pre všetkých rovnako a nikto si ich nemôže zmeniť . a tam tomu sa právne hovorí riziko podnikania . že prídeme o peniaze keď si príklad niekto neprevezme zásielku ... ak potrebuješ preškoliť môžeš mi napísať a ja ťa prihlásim na naše školenie . táto téma zákona začína od začiatku apríla teraz sa školia iné zákony ešte ... lektorka je moja sestra a školí po celom slovensku . a ja som ,, asistentka ,, :D mne volajú na mobil a ja ich prihlasujem . toto školenie sa volá Kvalita, znížená akosť a reklamácie + nová právna úprava ochrany spotrebiteľov . alebo si ohľadom toho zákona môžeš aj pogoogliť . chodia ku nám firmy ale aj súkromné osoby ....

sonyap111
26. feb 2016

ja nepotrebujem skolenie dnes som na tvoj podnet volala do soi, a potrvrdili mi to ze to tam mozem mat

janette321
26. feb 2016

:D to vážne ? môžem im to nahlásiť ? aby si sa presvedčila ?

sonyap111
26. feb 2016

nahlasovat ma nemusis ale naozaj mi to potvrdili, ze pokial je to nejaka normalna suma ako mam ja 10,-eur tak je to ok, boli tam dvaja a dvaja mi to potvrdili, sak si tam zavolaj a opytaj sa, naco by som si studovala zakon, ked nieco chcem vediet a teda ma to byt pod pravidlami soi tak sa ich to rovno spytam, vzdy to tak robim

janette321
26. feb 2016

ja sa nemusím pýtať . už som jedného nahlasovala . čo si myslel že som blbá a okradne ma . ešte mi napíš či ste tie pokuty už aj niekomu dávali a dávate ... to ma zaujíma celkom lebo určite aj vám sa vracajú neprevzaté balíky .