Aký je plat sestry na Slovensku?

katelina77
18. apr 2015

Ahojte baby 🙂
Akurát budem končiť Bc. Oše a chcela by som sa spýtať, ktoré ste sstry ako sa platovo pohybujete v jendotlivych nemocniciach na Slovensku ? Aj plat na začiatok aky je ? Dík : ) premyslam nad BB, Rk ,ZA 🙂 ale píšte aj iné mestá dík 🙂

mawka
18. apr 2015

ja som robila v skalici sestru za 450-480 eur 😀 😀 ehm. som sestra s maturitou ako kedysi. a baby, ktore boli bc. a nove bez praxe mali tak okolo 500 eur. tie starsie, ktore mali prax a spravili si ose, tak tie mali viac, samozrejme. ale to zavisi od nemocnice, naozaj.
ty co chces u nas robit, chod von, boze. narobis sa ako kon, zodpovednost obrovska, stale budes v praci, vycerpana, neoddychnuta a za take peniaze sa na to vytoto. chod do zahranicia ak vies jazyk.

sosanna88
18. apr 2015

suhlasim s mawka...
Ja jazyk neovladam, to je jedna vec ale druha, ze nie som cestovatelsky typ a som dost ,,rodinkarska,,...skratka by som sa od rodiny nehla, aj keby som mala robit za par supov. Je mi to prednejsie ako peniaze..🙂

No opakujem, suhlasim s kolegynkou mawka..u nas je to na prd. Robis vela roboty za malo penazi. A este ta aj dodzubavaju za blbosti atd. ale odbocujem, na to si sa nepytala 🙂
Ja som robila/ robim (momentalne RD) v Galantskej nemocnici. Podmienky na chuja, plat...no na ten si nestazujem. Samozrejme vzhladom na tu robotu je to furt malo ale napr. starsie kolegyne co odrobili 20rokov mali mensi plat ako ja co som cerstvo nastupila len preto ze som mala Bc. Ale budem sa stazovat? 🙂
Zalezi od toho ci robis vikendy, sviatky-piatky jak sa hovori a plus nocne. Za vsetko mas priplatky. Ak mam povedat taky priemer, tak mesacne som mala tych 520e