Aký máte plat, kde a ako ste si našli prácu?

dajana40
1. dec 2016

Ahojte, rada by som vedela skúsenosti aj iných ľudí, že koľko máte plat, alebo koľko zarábajú vaši muži? A ako ste sa dostali k terajšej práci? Ste nútení odchádzať do zahraničia, alebo máte dobre školy a pracujete spokojne tu...

bluka2
2. dec 2016

@sisaka Co ja viem, ta diskusia je nie ze ci budu platit, ale ze ci to co platia neprisposobia krajine, kde tie deti naozaj ziju, teda nejako okresaju

marcah
2. dec 2016

@bluka2 to kde je taka skolka? My platime gemeinde 130, skolke za pomocky 10, dopravu 70 (ta je ale dobrovolna ale kedze potrebujem denne odpracovat doobeda aspon 3hodky tak by som to inac nestihala )

marcah
2. dec 2016

@bluka2 a este som zabudla 20eur za anglictinu

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluka2
2. dec 2016

@marcah Nechapem. Poznam tu kopec ludi a nikto neplati tolko ako spominate, kto ma adresu v rovnakom Bundeslande ako je skolka. My mame kiwi - kinder in wien. Je v tom aj anglictina...

marcah
2. dec 2016

@bluka2 my mame adresu 2km od skolky. Toto su tarify pre steiermark, verejne dostupne na nete. To nie je vymysel nasej skolky.
Ja som zase nepocula o tak lacnej sukromnej so stravou aku mate vy.

bluka2
2. dec 2016

@marcah vo viedni je ich kopec. Je pravda, ze o zvyski rakuska prehlad nemam. Ale mam kopec kolegov s detmi, takze vo viedni co pisem je uplny standard

vroni
3. dec 2016

@marcah, vo Viedni mesto dotuje kazde miesto v skolke sumou 230€ mesacne (co je oficialny poplatok za statnu skolku), takze ty doplacas len to, co chce sukromna skolka navyse plus stravu. Sumy medzi 110 az 190 su bezne pre velke siete sukromnych skolok (Kiwi, Kinderfreude, byvala Alt Wien), male nezavisle skolky byvaju drahsie.

marcah
3. dec 2016

@vroni to bolo asi pre @bluka2 , ja mam deti v statnej platenej v steiermark.
Ale to som fakt netusila ze vo viedni je takato vyhoda.
Zacnem debatu ze a preco vieden ano a my nie? Ved dane platime rovnako?! 😂😂😂

vroni
3. dec 2016

@marcah nie, pre teba, pytala si sa, preco tak malo 😉 A nefer... No, my tu zase mame ovela vyssie ceny bytov a najomneho, tak aspon za skolku usetrime 😇😂😂😂

viera26
6. dec 2016

@ramzes1980 Preco s ma pytate, na temu ku ktorej som sa absolutne nevyjarovala.

carmen1971
21. sep 2017

ahojte, moze mi niekto napisat, ake platy predavaciek sa pohybuju v obchodnych centrach ? Ponukli mi 550 v čistom. Mne sa to zda malo.

eeffka
22. sep 2017

@carmen1971 ak to mas iste ta je to pekny plat. Vacsiniu je minimalka a %z obratu