Čerpanie dovolenky verzus maródka pred materskou

nikuska315
4. jan 2017

Ahojte baby..potrebujem poradit. V týchto veciach sa vôbec nevyznam. Pred nástupom na MD (11.4.2016) by som chcela byt cca od zaciatku marca doma. Rozmyslala som ci si mam vybrat dovolenku (mam par dni za rok 2016 + r.2017) alebo ist na PN? Co je podla vas lepsie? Neviem ci nie je skoda si vybrat celu dovolenku za rok 2017. A ako je to s dovolenkou pocas MD a RD ..je tam nejaky rozdiel..vznika mi tam narok na dovlenku? Zamestnavatel ju potom preplaca..alebo sa po nastupe do zamestnania moze vybrat?
Dakujem

evka64
4. jan 2017

Ja som cerpala dovolenku, co mi ostala, som si tak vyratala az do dna nastupu na MD...dovolenku, ktora mi vznikla pocas MD a RD som si preniesla do ostatnych rokov

majusqa77
4. jan 2017

za predpokladu, ze budes na pn/ocr/rd a pod. v roku 2017 menej ako 100pracovnych dni, budes mat narok na celu dovolenku - teda 20 resp, 25 dni.
dovo si bud vycerpas medzi md a rd, alebo po nastupe do prace po rd (ja odporucam)

nikuska315
autor
4. jan 2017

@majusqa77 prosim ta a pocas MD+RD mi vznikne narok na kolko dni D?

majusqa77
4. jan 2017

@nikuska315 md sa rata za odpracovany cas, pocas rd dovo nevznika. treba presne datumy. preto som ti napisala, ze za rok 2017 budes mat celorocny narok

latitude
4. jan 2017

ahoj ja mám termín pôrodu 22.4 a som do 1.1.2017 uz doma, na personálnom mi vypočítali ze mám nárok na celu dovolenku 25 dní + ešte mám nejaku staru dovolenku, takze ja uz do práce nepojdem do porodu.

evittam
4. jan 2017

Urcite je lepsie si dovolenku nechat,pokial je to PP na fobu neurcitu.

evittam
4. jan 2017

...dobu....😝

modrytulipan
4. jan 2017

Ahojte, ak mám zmluvu na dobu určitú, potom sa mi zrejme oplatí vyčerpať všetkú dovolenku pred nástupom na MD. Máte s tým niektorá skúsenosti?

majusqa77
4. jan 2017

@modrytulipan bud, alebo ti ju preplatia pri skonceni pracovneho pomeru. je len na tebe, co si vyberies

modrytulipan
4. jan 2017

@majusqa77 ďakujem 🙂

stastnablcha
4. jan 2017

ja by som sla asi na PN a dovolenku by som si vybrala az po MD alebo v medziobdobí. tak mas v celkovom ponimaní viac penazi. ale nieje to uplne koser 🙂 chod na personalne a tam ti najlepsie povedia kolko mas narok aj co sa tyka cerpania.