Dala som výpoveď počas rodičovskej. Čo musím vybaviť?

tilly
3. apr 2008

dala som výpoveď v práci k 1.4.2008, do 30.8.2008 som oficiálne na rodičovskej dovolenke, musím ísť na UP, alebo kam všade musím ísť? kam to treba hlásiť?

mám ešte dohodu o pracovnej činnosti s inou firmou...

juuuj, v týchto veciach sa vôbec nevyznám, čo treba všetko urobiť, som v tom ako v španielskej dedine... 😒

pomôže mi niekto? díííík

gapa
23. jan 2011

@bibione
normálne je aj 1rok, je to na tom, ako si požiadala, ste sa dohodli. Nie každý čerpe do 3rokov, aj ked je to asi najbežnejšie.
nie vždy je potrebný súhlas.

bibione
13. mar 2011

@gapa ahoj,poprosim ta este raz o radu...15teho nastupujem do novej prace,stary PP mi stale trva a pani personalistka bola sokovana,ze ako to mam vymyslene,ze na jednom mieste uz som zamestnana a nedala som vypoved...lebo ze ked ma na socialke nahodi,tak v tom nebudu mat jasno a ako si to ja potom budem vykazovat...tak teraz ma zmiatla riadne,ze nemozem mat dva plne PP naraz a ze ako sa mi bude ratat potom prax 😅 ...tak teraz neviem co robit,lebo to stare miesto som si chcela ponechat co mozno najdlhsie...keby nieco

gapa
17. mar 2011

@bibione
nie je problém so súbehom prac.pomerov. Ved prax sa bude predpokladám rátať podla dátumov a uvidia, že tam je súbeh. Samozrejme štandardný prípad to nie je, ale nie je to nijakým zákonom zakázané. Mzdárky a personalistky samozrejme majú radšej jednoduchšie veci, už zabehané (a velakrát sa im nečudujem, lebo tie nadväznosti sú desné). Ale tiež aspon po skúšobnú dobu by som to tak robila.
Na soc. poistovni uvidia, že máš dva prac.pomery, z ktorého v jednom čerpáš RD a máš prerušené poistenie a v druhé predpokladám trvajúce (nové)
Len rozmýšlam nad zdr. poistním, lebo je tam nejaká nová povinnosť oznamovať veci rozhodujúce na to, že si poistená štátom. Ale to predpokladám, ked poberáš rodič.prísp. nadalej sa nič nemení a starý zamestnávatel ta na ZP nahlásil ako poberatela RP.

No ak začneš pracovať na PP, tak treba dať odhlášku z dôch.poistenia štátom do 8dní, predpokladám. LEbo aj ked splnaš podmienku riadnej star, nemôžeš byť dôhc.poistná aj ako zamestnanec v novom PP a aj dôch.poistná štátom.