Dávka v hmotnej núdzi a práca na dohodu

mika20
13. feb 2015

Moj znamy odraba 32 hodin verejno prospesnych prac.Dostava davku v hmotnej nudzi vo vyske 61,60eur.Ma moznost dostat pracu na dohodu na 4 dni kde by zarobil cca 160 eur.Vie mi niekto poradit ci v tom pripade pride o tu davku v hmotnej nudzi?

kaktusik007
13. feb 2015

@mika20 akoze rozmysla ze ci tu pracu na dohodu vezme???

tak asi az tak peniaze nepotrebuje a tu davku v hmotnej nudzi by mu mali zobrat okamzite, ked si nevazi, ze vie si vlastnym pricinenim zarobit a mat tak vlastne o 100 eur viac a radsej chce byt doma len tak a mat iba 60 eur... ako pracovat a mat 160.

mika20
autor
13. feb 2015

@kaktusik007 Chcela som len vediet ze ak sa mu nepodari zohnat dalsiu pracu ci moze dostavat dalej davku v hmotnej nudzi.

paladia
13. feb 2015

@mika20 popis presnejsie situaciu do ip. Jeho Rodinu najma A vek.

jankali
13. feb 2015

Niečo bolo posledné dni, že ponachajú dávku v hmotnej núdzi aj pre novo zamestnaných - veď sa spýtajte na úrade práce, kľudne telefonicky (tel. č. má asi na kartičke, kde zapisujú návštevy na ÚP). Podľa mňa - nech skúsi tú dohodu - a nech dohodne nejaký nekonfliktný čas a sumu - 142 eur alebo tak niečo to bolo... aby neprišiel o dávku.. A ako píšu vyššie, keď by to bola práca, kde by zostal, tak nech sa neblokuje myšlienkami, že by stratil/nestratil DHN. 🙂

9lf9
13. feb 2015

na davku v hm. nudzi sa predsa posudzuje prijem a to znamena ze pokial bude mat prijem tak sa to priratava k celkovemu prijmu rodiny a to zalezi aku maju vysku a ci ked to odrataju neprevysuju danu sumu

paladia
13. feb 2015

@jankali to myslis osobitny prispevok...taka kvazi odmena, ze sa zamestnal clovek, ktory bol dlhodobo nezamestnany a bol poberatelom pomoci v hnotnej nudzi.

martina0308
16. feb 2015

@mika20 kedze pises ze ma pomoc v hmotnej nudzi 61,60 €, tak usudzujem, ze je sam...pokial zarobi 160 € z dohody o vykonani prace pomoc v hmotnej nudzi sa mu odnime od mesiaca, v ktorom bude mat tych 160 € vyplatenych...nasledne si moze podat novu ziadost ak opat bude bez prijmu...

prijem z dohody o vykonani prace sa zapocitava tak, ze sa znizi o 25 %...tzn. na ucely poskytovania pomoci v hmotnej nudzi sa za prijem bude povazovat suma 120 € a kedze tato suma je vyssia ako jeho naroky, t.j. 61,60 €, pomoc v hmotnej nudzi sa mu odnime.

mika20
autor
23. feb 2015

Dakujeme vsetkym za odpovede uz vieme teda ako to je