Čo je lepšie počas evidencie na úrade práce - dobrovoľnictvo alebo kurz?

laptopka007
28. sep 2019

Ahojte prosím poradíte mi. Momentálne som na úrade práce a chcela som si urobiť nejaký kurz. Ale ponúkli mi dobrovolnicku činnosť každý deň na 4 hodiny denne ako Asistent učiteľa na ZŠ. A tam mi dajú aj príspevok. Je to na pol roka. Bude to lepšie ako kurz? Ten by som si ak sa potom ešte nezamestnam urobila. Na úrade som od začiatku septembra.
Ďakujem veľmi pekne.

pribinak
28. sep 2019

Je ta prax blizko k tvojmu oboru? Ak nie, urob si radsej nejaky jazykový alebo PC kurz

lula313
28. sep 2019

@laptopka007 čo si vyštudovala? Nemozes si zohnat prácu v obore? No ten príspevok je dosť nízky a je to zabitého polroka, radšej si daj kurz

lypka
28. sep 2019

Ja som bola na tej dobrovoľníckej a bola som veľmi spokojná, len ja som mala k tomu ešte aj rodičák, ináč je tá suma dosť nízka. Výhodou je, že aspoň niečo dostaneš a si ďalej na úrade práce a keď sa nájde práca tak dobrovoľníctvo ukončíš.

laptopka007
autor
28. sep 2019

Práveže to je v mojom odbore a ešte mam nárok na podporu pol roka.Mam ukončené Bc Pedagogika. Preto asi uvažujem nad tým dobrovoľnictvom.

jamatkaroka
28. sep 2019

@laptopka007 určite vezmi tu prax. Školenie si dnes vie urobiť každý, to ti pri hľadaní práce veľmi nepomôže. Dôležitejšia je prax.
A je lepšie robiť za menej ako sedieť doma.

behulka
28. sep 2019

Myslím si, že škola Ti dá viac než kurz, vidím väčší význam v tom, keď budeš medzi deťmi ako sedieť na nejakom kurze. V škole máš aj šancu nájsť si prácu.

ketrin1211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lula313
28. sep 2019

@laptopka007 ak je to pedagogika, tak potom chod na tu prax, ak planujes ostat v budúcnosti v obore

pribinak
28. sep 2019

@laptopka007 ak je to v tvojom obore tak to ber.

laptopka007
autor
28. sep 2019

V auguste mi končila MD ale predtým som pracovala v školstve. Teraz od septembra som na úrade a keďže mam nárok na podporu tak preto to asi zoberiem. Aj keď je nízky príspevok aspoň mam podporu. Prax konci po pol roku presne ako podpora a potom uvidím. Určite by som chcela zostať v tomto odbore. A kurz možno niekedy inokedy. Ďakujem za odpovede.

laptopka007
autor
28. sep 2019

Ak ma nezamestnaju tu na tejto škole, po posielam inde žiadosti ale aspoň mam niečo navise.

sovica
28. sep 2019

Určite by som brala túto dobrovoľnícku prácu. Stále ste v odbore, do CV si potom môžete uviesť polročnú prax (nie nezamestnaná). Práca sa Vám potom bude hľadať ľahšie a možno Vám ponúknu niečo aj na tejto škole. Kurz si môžete spraviť aj neskôr. Držím palce👍🍀

laptopka007
autor
28. sep 2019

Ďakujem

eliska13
28. sep 2019

@laptopka007 Vzala by som to, ale chcela by som vedieť o aké dieťa ide s poruchou učenia....?

evkamotka
28. sep 2019

Vzala by som prax a mozno si ta tam aj nechaju, resp s praxou si najdes lepsie novu pracu. A ked je to len na 4 hodiny, ved si sprav popri tom aj kurz, hm?

laptopka007
autor
28. sep 2019

@evkamotka neviem ci by sa dal aj kurz robiť naraz. Ale aj tak by som to nestihla lebo poobede mi chodia deti zo školy a to zas učiť.

evkamotka
28. sep 2019

@laptopka007 no hej, ale su kurzy ze par sobot, alebo 2 hodiny vecer 2x tyzdenne. Tak som myslela

laptopka007
autor
28. sep 2019

@evkamotka pozriem. Ďakujem