Dohoda o vykonaní práce

eteew267
20. okt 2022

Zdravím, chcela by som sa opýtať ohľadom tejto zmluvy. Ja som už v minulosti mala túto zmluvu na tom istom pracovisku čo aj teraz. Mám teraz novú zmluvu zatiaľ nie fyzicky ale vedúca mi hovorila, že personálna jej vravela, že môžem odrobiť 60 hodín týždenne. To mi nedáva zmysel nie je pracovný čas na plný úväzok max na nejakých 48 hodín? To mi môžu dať také niečo?
Ďakujem

doriiis
20. okt 2022

Pracovna doba je aka?

eteew267
autor
20. okt 2022

@doriiis Doteraz som mala 4 hodiny na 5 dní ale neviem ako to chcú teraz kebyže mi dajú viac hodín 6 alebo 8 tak aj tak to nebude 60 do týždňa či?

doriiis
20. okt 2022

@eteew267 ...to,ze MOZES odrobit 60 hod.neznamena ze musis....to znamena to,ze ak chces mozes ostat dlhsie niektore dni...hoc aj kazdy.Mala by si tam mat vsak aj uvedene kolko musis odrobit.Alebo je to potom cisto na dohode

eteew267
autor
20. okt 2022

@doriiis Jedine tak 🙂 No tých 350 kalendárnych dní ale vždy je to dohodou aj kedy a koľko hodín. Ale som sa teraz zľakla, že ma chcú nejako odžubať. Ďakujem

doriiis
20. okt 2022

@eteew267 ....najlepsie je sa priamo opytat zamestnavatela.Lebo tam pri dohodach platia aj nejake pravidla...mzda,dane a tak

eteew267
autor
20. okt 2022

@doriiis Určite šak keď mi fyzicky príde tak budeme riešiť. Ale so mzdou a daňami nebol zatiaľ problém len teraz toho.

lilianka28
21. okt 2022

Dohoda o vykonaní práce má obmedzenie v odpracovaných hodinách. Môže sa odrobiť maximálne 350 hodín ročne. Takže zrejme preto ti to takto rozpočítali, aby si to neprekročila.