Dotácia na podnikanie

miriama41
23. feb 2015

Ahojte, viete mi poradiť, či sa môžem evidovať na úrade práce a následne po 3 mesiacoch požiadať o dotáciu v prípade, ak poberám rodičovský príspevok? Som na materskej 1 rok a chcem si otvoriť kaviareň. Pôjde to týmto spôsobom?

blahowoman
23. feb 2015

@miriama41 ahoj. Neber si dotaciu od statu ☹ . Ja si teraz otvorila biznis. Kym ti da urad prace € ,musis absolvovat kopec skoleni,musis mat vypracovany podnikatelsky plan,potom musis urobit nejake skusky a az potom... MOZNO schvalia tie peniaze. A na urade musis byt evidovana minimalne 3m a kedze si na rodicaku tak to nesplnas.

miriama41
autor
23. feb 2015

@blahowoman no dobre,ale prečo by som to neskúsila? To že som na rodicaku neznamená , že sa nemôžem uchádzať o zamestnanie

jeennyv
23. feb 2015

Nasa znama si brala dotaciu a musela nakoniec ju aj vracat .....je tam vela podmienok, ktore jednak ty musis splnit este predtym, dalsie mnozstvo podnienok naco tie peniaze vlastne nesmies vyuzit a ked ti v tom najdu len malicku chybicku musis hned vracat peniaze....

blahowoman
23. feb 2015

@miriama41 no neviem. Do 3r mas narok na poberanie rodicovskeho kedy sa ti plati zdravotka a ty ak si do 3r pracu nenajdes ides na UP kde ti oni 6m ci kolko platia,ale to je o inom. Proste mam dojem,ze ta nezaeviduju ked mozes mat este grijem a cas hladat si robotu AJ KED ty chces podnikat.

jeennyv
23. feb 2015

@miriama41 http://pavolvarhanik.sk/forum/prispevok-na-podn... je tam toho viac a staci vygooglit...jednoduchu musis splnat podmienku troch mesiacov na up....vyhody pre RD tam nie su.....

salome123
24. feb 2015

@miriama41 ono by sa to dalo spravit tak, ze rodicovsky prispevok nahlasis na manzela a ty sa pojdes zaregistrovat na UP, t.j. odhlasis sa z rodicovskej dovolenky a budes nezamestnana.

pekkka
24. feb 2015

@miriama41 salome123 @miriama41 ono by sa to dalo spravit tak, ze rodicovsky prispevok nahlasis na manzela a ty sa pojdes zaregistrovat na UP, t.j. odhlasis sa z rodicovskej dovolenky a budes nezamestnana.

presne tak som to spravila aj ja, pravda je aj o tom školeny trvalo asi 4 celé dni - maš niekoho, kto sa ti o malu postara? a ak bude chora? .... makam den, noc, vikendy a malu ani nevidim poriadne .. dost to zaboli, ak mi mala povie maminka už nepracuj poď sa somnou hrať,venuj sa mi - a to ma len 2,5 roka.
dobre si to premysli.
čo sa tyká toho príspevku musíš ho použiť na niečo čo priamo súvisí s tvojim podnikaním a musíš vydržať podnikať 3 roky - čo nie je sranda v dnešnej dobe. Pokiaľ dostaneš peniaze ceny sa pomenia a musíš žiadať potom o zmenu kalkulácie .... nie sú to peniaze zadarmo ale pekne ,, vypapierované" - no na zemi ich len tak nenájdeš a rozhodne pomôžu

kazdopadne dobre si to vsetko premysli ! ak je to možne venuj sa radšej malej a kaviareň si otvor o rok, či 2- pouvažuj, aby si neľutovala.

( makám ako vôl, doma nič nestíham, s manželom sa takmer nevidím, samé stresy, termíny, a dieťa mi rastie ani neviem ako, vkuse choré nemať babku - neviem ako. zákazník za dverami a dieťa na prsníku ( kojila som do 2 rokov) .... mala som materskej až po uši, chýbala mi práca a teraz mi chýba materská. Po roku a pol mam chuť sa naklonovať, oddýchnuť, vrátiť čas ....mať moc ho zastaviť ... )

a finančne to ani zďaleka nie je také ako som dúfala- čo zarobím ide na poplatky odvody, faktúry ... nezarobím ani minimálnu mzdu ... no nechcem vracat prispevok a nejako dúfam , že sa to rozbehne. Nebyť na vlastných a hľadať prácu ... no asi by som nič nezohnala- je to bieda s ponukami . Budem sama sebe Pani - to je fajn - ale chripku prepracujes, lebo ak vypadnes na tyzden, nemas na najom . Kolegyna ta nezastupi, lebo 2 osoby podnik neutiahne. študenti a brigádnici - radsej spravis 3x sama ako sa spolahnut na niekoho ....

Porozmýšľaj ,pouvažuj , a rozhodni sa ! Nič nie je zadarmo, niečo budeš musieť obetovať ... držím palce

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blahowoman
24. feb 2015

@pekkka ach jo... toto prave caka mna.... nastastie mne uz skoncila materska, tak som pripravena makat den/noc...ale aspon mi nebude nikto stat za zadkom...som zvedava ako to pojde....drzim Ti palce...

majka2508
25. feb 2015

ja poberam RD a som evidovana naUPSVaR

shelly666
13. okt 2015

Presne to je moja dilema.. Skončila som RD, som na UP a chcem poziadat o nenavratny príspevok na podnikanie.. ale zajtra idem na pohovor.... keď ma vezmú tak na 12h smeny.. sú výhody aj nevýhody... v jednom aj druhom.. keby som tak vedela ci sa mi bude dariť v podnikaní najblizsie 3 roky... ufff...
No RD som si vychutnala do poslednej chvíle..a čas so synom by som nevymenila za nič.. teraz keď je v skôlke mi veľmi chýba, ale čas nezastavíš.