Išli by ste do fyzicky náročnejšej práce za viac peňazí?

2. jan 2023

Baby ako by ste sa rozhodli
Zostať v práci v ktorej som dlhšie a mám 680/720€
Alebo ísť do inej ktorá je fyzicky náročnejšia ale mala by som 900€
Som mladá mám 24

syslik81
2. jan 2023

zalezi ci potrebujes peniaze alebo ci mas moznost postupit a budovat si karieru

autor
2. jan 2023

@syslik81 obe práce sú skôr ako operatori výroby..takže sa nie je veľmi kde posúvať čo sa týka pozície

syslik81
2. jan 2023

a nemas lepsiu moznost ako sa zahrabat vo vyrobe? napr vziat lepsie platenu pracu odlozit co najviac a cestovat alebo podnikat alebo studovat aby si mohla mat daco lepsie

kamagma
2. jan 2023

Neviem ,zas ani ta druha suma nie je bohvieco. Zalezi ake mas vydavky a o kolko narocnejsie to je,ci ti tych cca 200€za to stoji.

bambieblue
2. jan 2023

ja mam 34 a isla by som do tej narocnejsej hlavne koli peniazom a stale stupajucim cenam vsade

thoughtfulweirdo
2. jan 2023

Áno, ja by som išla do fyzicky náročnejšej pre peniaze, mám 25. Ale poznám svoje telo, jeho stav, kondíciu, silu a trúfala by som si.

autor
2. jan 2023

@syslik81 čo ja viem..ani nie

autor
2. jan 2023

@bambieblue hej to ja tiež..akože vychádza mi to aj z menšieho platu ale aj tak..treba mi aj šetriť atď

deti95060810
2. jan 2023

rozdiel len 200 e?
to je málo, keby tak min. o 70 perc. viac... tak OK

autor
2. jan 2023

@deti95060810 tak niekomu je to málo..mne to príde dosť , možno aj 300€ keby robím nejaký nadčas

joe33
2. jan 2023

Pracujem ako operátor už siedmy rok. A operátori sú veľmi slabo hodnotený ale nájdu sa aj také firmy ktoré si skúsených operátorov priplatia. Na živnosť operátor výroby môže brať aj 12€. Ako zamestnanec tam je cena od 1200 brutto a vyššie.

bambieblue
2. jan 2023

hmm ved toto , v dnesnej dobe setrit je skoro nemozne ja som rada ak mi do buducej vyplaty este cosi ostane, clovek ked vsetko poplati ostane mu nic moc

gemerka17
2. jan 2023

Aj keď si teraz mladá a myslíš, že staroba je ďaleko, tak treba myslieť na budúcnosť. Snaž sa, aby si si doplnila vzdelanie a našla niečo lepšie. Vo výrobe sa pracuje väčšinou na smeny a s deťmi to nebudeš môcť robiť. Neprejde týždeň, aby toto nejaká žena s deťmi neriešila, lebo zrazu chce mať jednu smenu a stíhať aj školku, školu a domácnosť. O 20 - 30 rokov môžeš mať veľký problém sa zamestnať, len predsa prídu mladší a výkonnejší na tvoje miesto a ty vôbec nebudeš mať čo ponúknuť zamestnávateľovi.
Namiesto teba, by som sa snažila vymyslieť spôsob ako sa z výroby dostať preč.

autor
2. jan 2023

@gemerka17 som neplodna takže deti a smeny neriesim

joe33
2. jan 2023

Fuuha. A presne čo ako operátor robíš

autor
2. jan 2023

@joe33 momentálne montujem plastové komponenty

joe33
2. jan 2023

Nieje operátor výroby ako operátor výroby. V tomto prípade sú naše pracovné pozície rozdielne. Ja vyrábam priamo z ocele, nereze, hliníku, plastu a podobne výrobky. Takto je práca dobre platená aj hodnotená a to aj hlavne z dôvodu nedostatku pracovnej sily.

autor
2. jan 2023

@joe33 ale ty si chlap..ten môj robí pneumatiky a má tiež o dosť viac ako ja..neviem myslím že na ženu je aj tých 900_1000€ lepšie ako 650

joe33
2. jan 2023

Áno som chlap. Ale môžeš prekvapiť. Pracovať na stroji nieje zložité väčšina firiem to má tak že iba sa vymieňajú kusy a kontrolujú a zoberú ku tým strojom aj ženy. Nevyrábas stále jedno a to isté ale strieda sa to. Zobral by som aj toto na zváženie.

oli18
2. jan 2023

@joe33 ved si pisal, ze podnikas.

autor
2. jan 2023

@joe33 ak sa mi naskytne taká možnosť tak skúsim..len tu g okolí som nič také nenašla

joe33
2. jan 2023

@oli18 nie písal som že začínam podnikať. To je rozdiel. A kým rozbehnem vlastný biznis potrebujem aj príjem. Môj biznis je netradičný preto potrebujem aj kapitál dáky na začiatok.

joe33
2. jan 2023

No ak nemáš žiadne záväzky, priateľa či manžela môžeš skúsiť aj ďalej od domu.

autor
2. jan 2023

@joe33 práveže mám..keby som sama som v zahranici už dávno

minarova22
2. jan 2023

Záleží čo robiť.... Aby si si neznicila zdravie kvôli peniazom...

joe33
2. jan 2023

No a práca v obore ktorom si vyštudovala?

autor
2. jan 2023

@joe33 mám strednú zdravotnícku ale do zdravotníctva nechcem ísť , hnusi sa mi to

autor
2. jan 2023

@minarova22 jedná sa o vyberanie gumových tesnení z formy ( malé kusy ) práca taká že v teple , a musia byť rýchla ale to mám aj v tejto práci len tu montujem plastové a hentam by som robila s gumou

dkethe
2. jan 2023

Si mlada, ale robit fyzicky narocnu pracu je fakt narocne. Vravim to preto, ze viem porovnat.

Volila by som ale to, kde je lepsia moznost karierneho posunu, to by mal byt v tvojom veku hlavny ciel. Kde mozes rast? Ktora praca vyzera lepsie v CV?

joe33
2. jan 2023

A nerozmýšľala si urobiť si dáky kurz? Cez úrad práce. Možno by ťa to niekde ešte viacej posunulo. A otvorilo viacero dverí