Je epidurálka je nebezpečná?

anicka246
22. júl 2013

Ahojte baby, chcem sa vás spýtať či je epiduralka nebezpečná, lebo žše vraj hej, kedže sa pichá vraj do miechy... je to tak??

freyjanr
22. júl 2013

@anicka246 tiež som ju chcela ale každý ma odhovoril ze môžem ochrnut...

cenculinka
22. júl 2013

@anicka246 nie je,ale to ti najlepsie vysvetli anesteziolog 🙂 ja som mala epiduralku, nic mi nebolo, nebolela ma hlava ani nic podobne. niekedy hlava zvykne boliet,zalezi ako ti je lekar napichne🙂

cenculinka
22. júl 2013

@freyjanr ☹ a kto kazdy, nejaky anesteziolog? alebo "len" kamosky, ktore poculi ze ich kamosky poculi ze niekto ochrnul ☹

natali.83
22. júl 2013
xlucia
22. júl 2013

@anicka246
@freyjanr do miechy sa NIC nepicha.

freyjanr
22. júl 2013

@cenculinka kamarátky ale nepočuli o nikom ale logicky je tam to riziko keďže ti to pichaju do miechy a este aj jedna žena mi tu na mk písala ze dva roky po pôrode ma stale v mieste vpichu strasne bolesti pri zmene počasia

freyjanr
22. júl 2013

@xlucia a kam teda?

xlucia
22. júl 2013

@freyjanr napis @artistka, ona je proficka, vyvestli ti to.

katren
22. júl 2013

@freyjanr @anicka246 NIC sa NEPICHA do miechy.....treba si to trosku nastudovat a potom sa pytat.....sa ani necudujem, ze treba chodit na anesteziologiu predtym na poucenie, ked tu blbosti pisete typu: pocula som, ta povedala.....

katren
22. júl 2013

@freyjanr http://primar.sme.sk/c/4116751/epiduralna-porod...
citujem: "Výkon PEDA spočíva v zavedení tenučkej cievky - katétera k nervom v bedrovej oblasti (do chrbta), zodpovedajúcim za prenos bolestivých podnetov (nie do miechy!

Čítajte viac: http://primar.sme.sk/c/4116751/epiduralna-porod...

googlinqa
22. júl 2013

nie je, len zanedbatelne minimalne riziko, lenze ked ti ju pichnu prilis neskoro, nema zmysel

zuzana581
22. júl 2013

@anicka246 je nebezpečná asi ako paralen.. A môj názor na ňu je, že lutujem, že som si ju nedala aj pri prvom pôrode.. Užasná vec.. 🙂

nicuska
22. júl 2013

@zuzana581 moja reč, keby bola ta moznost, tak nevaham a dam si ju pichnut aj pri prvom porode. Urcite odporucam 🙂 na druhy porod mam len vynikajuce spomienky 🙂

nelka341
23. júl 2013

@anicka246 epiduralka je super vec,aspon ja som nemala problem,ziadna bolest pri pichani ani potom bolest hlavy. nebudem zbytocne trpiet ked nemusim 🙂

maca1207
23. júl 2013

no ja pri prvom som si chcela uzit tie porodne bolesti...aby som vedela,co je to ten pravy porod,nie sa dat omamit napichat a cakat co dalej...ale beriem,ze ked sa nemusi trpiet,preco by sa nemohla vyuzit epiduralka.. 😉 ak pri druhom,co ma caka v septembri nastanu uz tie stavy,co som si prezila pri dcerke,tazky porod,doslova mi ju vyberali rukami z brucha,tak urcite by som vyuzila..ale zas aby aj vcas zaucinkovala,kamaratke zaucinkovala akurat na sitie pri rpvom porode,pri druhom uz si ju radsej nedala 😉 a ano, do miechy sa nic nepicha 😉 ..

lencika
23. júl 2013

no ja by som bez toho ani nerodila, preco si nepomoct aj takymto sposobom ked sa da, jasne aj ja som sa bala, ale to by som sa musela bat a neverit vobec nicomu co doba ponuka,

anicka246
autor
23. júl 2013

Ďakujem vám za odpovede, čítala som aj tú stránku tam to tiež píšu že sa to do miechy nepichá, takže som už spokojnejšia 🙂

uhnakova
23. júl 2013

ja som mala epiduralku a po druhej davke sa malemu v brusku spomalil tep na 90 uderov za minutu. Spomalenie mu vydrzalo asi 5 minut, potom chvalabohu postupne nabehol tep na predchadzajucu uroven. Takze myslim, ze nejake nebezpecenstvo pri epi je, a to pre babatko.

rita51
23. júl 2013

bolesti hlavy sú pri spinalnej anestéziii,nie pri epidurálnej anestézii .....a aj tej sa dá predísť,hlavne správnou polohou a dostatkom tekutín.Ak je dobrá spolupráca pôrodníka s anesteziológom,teda nepichá sa priskoro,alebo naopak neskoro je to veľká pomoc pre rodičku a aj bábätko.

cenculinka
24. júl 2013

@freyjanr picha sa do priestoru medzi stavcami a miechou tusim. miechu chrani viacero obalov, ak sa aj jeden poskodi, je tam este dalsi. preto niekedy po epi bolieva hlava. aj ja som si pri pade na schody na plavarni narazila kostrc tak teraz nech sa radsejh nik nekupe v bazene? ak nastanu nejake komplikacie pri porode a lekar odporuci sekciu, zvyknu prioritne pichat spinal, alemamina ma kontrakcie a potom je to napichnutie podstatne komplikovanejsie ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre