Koľko dní v kuse môžem pracovať?

jasha77
15. aug 2015

Ahojte chcem sa spytat ci je normalne robit 8 dni v kuse.Taham osmicky normalne.Do prace som nastupila minuly piatok ktory som si odrobila a aj sobotu.V nedelu som mala volno.Dalsi tyzden som robila pondelok utorok streda,stvrtok volno a teraz taham vkuse za sebou piatok sobota nedela pondelok utorok streda stvrtok piatok.len preto aby dalsi vikend mam volny.V tyzdni som mala volno len den,kolegina az tri dni volna.Pride mi to strasne nefer. A tolke dni byt v robote?Nieje to moc?

lilimoni
15. aug 2015

Tazko povedat, kolko dni tahala kolegyna. Moj muz taha 12 hodin pon-piatok a na vik ma doma firemne telefony a notebook, cize robi aj vikendy ....

maslenka47
15. aug 2015

Normalne je vsetko, co vyhovuje zamestnancovi aj zamestnavatelovi. Ak sa ti to zda byt moc, treba to povedat tam. Su napriklad zamestnanci, co si naschval zapisuju smeny navyse, aby mali vyssiu vyplatu.

Smutne je, ze pred tyzdnom si podpisala zmluvu a uz teraz nevies, co je tam napisane. Zamestnavatel si moze uplatit pravo nariadit ti pracu nadcas v urcitom rozsahu.

A ci to je fer? Na to ti poviem len tolko, ze staraj sa o seba a nesud ostatnych. Hlavne ked nepoznas okolnosti. Kolegyna tam mozno bere nizsi plat, mozno tam kysla 2 mesiace v kuse kym nezobrali teba. Alebo ma starosti s napriklad chorym clenom rodiny a preto potrebovala viac volna. A keby aj nie, zivot nie je fer ani nikdy nebude.

Ak ti vadi tvoj pracovny cas, vydiskutuj si to so zamestnavatelom. Ale preto, ze ty potrebujes viac volna, nie preto, ze kolegyna robi menej.

kittyjuliette
15. aug 2015

Nepises,ci pracujes na normalnu pracovnu zmluvu,ani co tam mas uvedene,takze tazko je napisat,kolko si povinna odpracovat.Ono na kazdy mesiac pripada iny pocet hodin+neviem,ci mas v zmluve uvedeny pocet hodin nadcas...ale zrejme robis u sukromnika,takze v tom pripade je zmluva bohuzial bezpredmetna😕ja osobne som tak tak tahala za kolegyne pocas dovoleniek aj dva tyzdne vkuse dvanastky-bohuzial,nemal kto iny a nikoho nezaujimalo,co mam na zmluve,alebo ci sa to smie☺ale tak zase utechou mi bola nasledujuca vyplata....inac,dnes sa malokde riadia zmluvou,ci zakonnikom prace,hlavne u sukromnika s tym moc nerataj

placem
15. aug 2015

J a 😖 robim v kuchyni 15 hodín v kuse, niekedy ani pol hodinová prestavka sa nestihne, stále na nohách, a robím 2 dni a 2 dni som doma , ale je to na dohodu za 2,20 za hod