Koľko zarábajú pracovníčky pošty?

nerrynka
13. apr 2018

Ahojte. Chcela by som sa len opýtať či náhodou neviete koľko cca v súčastnosti zarábajú pracovníčky na pošte. Buď ako priehradkovy pracovník alebo ako operativny zamestnanec. Viem ze niekedy boli strasne financne podhodnotený. Mám možnosť tam pracovať a neviem sa rozhodnúť. Vopred ďakujem. 😊

manika77
13. apr 2018

@nerrynka myslim ze stalr podhodnotene

kikuskkka
13. apr 2018

Ahoj. Situácia s platmi sa nezmenila 😉 dokonca našu poštu na sídlisku museli pre nedostatok pracovníkov zatvoriť, nikto tam už nechce ísť robiť. Tiež som tam dala v marci výpoveď. Mizerný plat, hmotná zodpovednosť, kopa nervóznych ľudí, nie vždy najpríjemnejší zákazníci, robíš úplne všetko... Od prijímania zásielok po vydávanie, reklamacie, platby, predaj tovaru (musíš ponúkať aviváže, a podobne prkotiny), natlačiť na človeka žreb,, tlačia na teba s poštovou bankou aby si robila produkty (úvery, účty, poistenia...), ak všetko nesplnis, s prémiami sa rozlúč, navyše služby 4ky... Za mňa nikdy viac. Aby som jeden mesiac dostala za 140 odpracovaných hodín v čistom 399€, v lepšom prípade okolo 450€... Na zaplakanie

polovnicka92
13. apr 2018

No platovo to nie je bohvieco a je to makacka a buzeracie ako vsade..

deti95060810
13. apr 2018

@kikuskkka a že priemerný plat na SK je 800 e.... to asi aj s tými na ministerstvách že...😉

kikuskkka
13. apr 2018

@deti95060810 no poslala by som im tú inkriminovanú výplatnú pásku až mi teda ten rozdiel doplatia 😂😂😂

11mirka22
13. apr 2018

Výška platu závisí aj od regiónu, sú na to tabuľky od-do, normálne sa opýtaj na nástupný plat, nie je to žiadna hanba opýtať sa.

nerrynka
autor
13. apr 2018

Dakujem. Jasne ze som sa pýtala, bolo mi povedane vraj 650 ale podla vyjadrenia kikuskkky yo asi velmi pravda nebude...

fokuska
13. apr 2018

@deti95060810
@kikuskkka
Priemerny plat je taky, lebo je to priemer. Keby uvadzali median (najcastejsiu hodnotu) to by uz bolo ine.

deti95060810
13. apr 2018

@fokuska ja viem čo je priemer...je to na odr.... ľudí....😉
mali by skôr povedať toľko percent ľudí má plat od do, a toľko percent zas nad.... to by bolo spravodlivejšie...
v rozhlase som počula - priemerný plat je 800 e ale 2/3 slovákov ho nemá...😨 tak a to je ten priemer....😲

11mirka22
13. apr 2018

@nerrynka tak to mám aj ja taký základ, pokiaľ nebudeš mať prémie tak V čistom rátaj okolo 500 - 550 eur.

fokuska
13. apr 2018

@deti95060810 Ved preto pisem ze median by uz povedal viac ;)

kikuskkka
13. apr 2018

Priehradkovy pracovník spadá do platovej triedy 2 😉 základ je 525€, čiže to máš v hrubom 🙂 mám tam odrobene 4 roky a neposunula som sa nikam 😂😂😂

kikuskkka
13. apr 2018

Čo sa týka prémií, maximum je 12% a to ti poviem že dá málokto...ak nám dali 2% sme boli radi a to nemôžem povedať že som na to kaslala lebo faktom je, že sme si chceli prilepšiť aspoň na tých prémiách 😉

eve99
13. apr 2018

operatívny pracovník 650 v čistom ale z toho 130 len cestovné náklady a stravné (nedostávala som stravné lístky)

hettinka
14. apr 2018

@nerrynka plat ti vždy povedia v hrubom. Daj si to do platovej kalkulačky a uvidis realitu.

kikina84
14. apr 2018

Ja som robila doručovaťelku a rátala som s nízkym platom keď som tam nastupovala..ale že budem musieť zastupovať ďalších neprítomných kolegov a robiť od rána do večera na rajone za tú istú mzdu bez príplatkov, to som nerátala..a to som mala rajon s 300 firmami v Ba..čiže veľa.ja som vydržala pol roka..😋

kikina84
14. apr 2018

@11mirka22 500_550..fuu to sa to nejak nepohlo za 10 rokov čo som odišla z pošty 😀

nerrynka
autor
14. apr 2018

Eve99 pri operativnom pracovnikovi mi vraveli ze cestovne naklady preplacaju, a ak budem poizivat svoje auto tak mi aj havarijnu poistku zaplatia a benzin budu preplacat....tak neviem .... Teraz uz mam velmi zmiesane pociti

eve99
14. apr 2018

@nerrynka no ano ako operatívny pracovník máš nárok na cestovné a diety ale mne preplatili cestu len kde som mala lístok na autobus, ked som chodila autom nič ...
ale @kikuskkka má pravdu o čom a aká práca to je .. ja by som už do toho nešla

kikuskkka
14. apr 2018

@eve99

@nerrynka

takisto by som sa nevrátila...
len jedno, určite sme ťa nechceli odradiť, sama musíš cítiť kdesi vo vnútri či do toho ideš alebo nie, nakoľko si môžeš vyberať či to vezmeš alebo nie, no my sme to vzali z tej strany že už máme za sebou skúsenosť na pošte a je dosť možné že spokojná nebudeš... na druhej strane, za vyskúšanie nič nedáš, máš skúšobnú dobu, tak ju poprípade využi a uvidíš.... držíme ti palce 😘

eve99
14. apr 2018

@nerrynka jasné, neodrádzam 😅 vyskúšaj uvidíš sama ... čo nie je pre jedného môže byť pre druhého 😉

nerrynka
autor
14. apr 2018

Ako dievcata ja pracu mam preto sa neviem rozhodnut ci mi stoji zato dat vypoved alebo nie

polovnicka92
14. apr 2018

@nerrynka a kde pracujes ak mozem vediet? 🙂 ja mam zname postarky aj kolegyna robila pred tym na poste a co dalej je tam horise .. ale to asi vsade ide o to aby si nesla z blata do kaluze

marsmykkok
14. apr 2018

@nerrynka no musíš sa rozhodnúť sama, ked si prečítaš ale tu diskusie v téme zamestnanie tak všetko je zlé, to aby sa človek išiel pásť, lebo dobrá robota nie je, Neviem kde pôjdeš robiť, ak na menšiu poštu, plus určite voľné víkendy, sviatky, ani ľudí tam tak veľa nebýva, čo sa týka ponúk produktov-všade je to tak a nevidím zlé ponúknuť niekomu žreb (veľa ľudí si ich berie aj bez vypýtania) , tá poštová karta môže byť tiež fajn pre niekoho, takisto poštová banka nie je horšia ako iné, ponúkneš čo sa ti bude zdať vhodné a koľko budú prémie toľko budú. Musíš zvážiť a ak ti to bude stáť za skúsenie skús, asi nemáš extra robotu ked zvažuješ odchod a keby bolo aj veľmi zle na tej pošte, teraz je našťastie veľa pracovných ponúk, nájdeš niečo iné a možno to bude super, teraz je dobrá doba na zmenu zamestnania.

nerrynka
autor
15. apr 2018

No pracujem na zelezniciach a ak to mam porovnat podla vsetkeho co som tu citala aj inde sa pytala ludi asi zatial menit nebude... Ale dakujem za vsetky reakci, velmi si to cenim...

lucia375
17. apr 2018

Ja som dnes začala pracovať na pošte. Dali mi mesiac na zaučenie, ale ako som videla, tak ho budem potrebovať. Som na pozícii Operatívny zamestnanec pošty, plat + diéty + preplatené lístky na autobus sa mi zdali celkom fajn, ale je to zodpovedná práca a je toho veľmi veľa. Viac budem môcť povedať neskôr.

11mirka22
17. apr 2018

@lucia375 držím palce...

lucia375
18. apr 2018

@11mirka22 ďakujem 🙂

kathy93
18. apr 2018

Tak ja som robila na pošte 2 roky v Galante. Záleží asi aj od mesta kde by si pracovala. Zarábala som okolo 420€ ako priehradkovy zamestnanec. A to sme dosť veľa robili pretože nám chýbali ľudia takže koľko krát bolo aj také že sme robili aj na dvoch miestach súčasne. Napríklad ja som chodila zastupovať rozvoz pošty pre firmy s autom. Tringelty žiadne. Neviem ako je to vo väčších mestách či za predaj žrebov dostávajú väčšiu výplatu. Pošta je práca ktorú buď miluješ a ostaneš aj keď nezarobis alebo proste nevydrzis ani mesiac a odídeš. Ja som tú prácu milovala zatiaľ najlepšia skúsenost v mojom živote mali sme skvelý kolektív i keď sme to mali ťažké. Musela som ale v októbri odísť lebo som sa odsťahovala.

kathy93
18. apr 2018

Ešte jedna vec pracovala som na hlavnej pošte takže okolité mestá a dediny išli cez nás takže ľudí bolo vždy veľmi veľa hlavne v zimnom období.