Koľko zarobia začínajúce učiteľky?

an0nymm
14. sep 2021

Ahojte, nastúpila som do súkromnej MŠ ako učiteľka s platom 920€ (v hrubom) mesačne. Máme 2x viac práce ako v štátnej, umývanie podlahy, vysávanie, umývanie tanierov... Vie mi niekto povedať, koľko v čistom zarobíte ako začínajúce učiteľky (Stredná pedagogická) v štátnej, kde toto robit nemusíte?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalienka12
15. sep 2021

To ako keby lekarovi v nemocnici dali umyvat posrateho pacienta.

ofzuza
15. sep 2021

@natalienka12 na hrane? No neviem. Prisla som v satach, vyfasovala som rebrik, naradie a podme 😂 riaditelia su rozni

natalienka12
15. sep 2021

@ofzuza ty si kvalifikovana pedagogicka? A to bolo akoze v statnej skolke?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ofzuza
15. sep 2021

@natalienka12 to bola sukromna stredna skola

ofzuza
15. sep 2021

@elizabet173 vsak som sa rychlo odtial zdekovala

luccija
15. sep 2021

@natalienka12 tiež som robila v súkromnej zaradenej pod ministerstvo a išla podľa plánov MS a boli sme s.r.o.Bola som na PZ zaradená ako učiteľka, ale ešte som si pedadogiku iba robila to je bežná prax aj v štátnej škôlke, ze môžu zobrať ženu, ktorá do 2r musí absolvovať pedadogiku. prác zmluva všetko vedená ako súkromná škôlka
..
@an0nymm v štátnej budeš mať vyšší plat po x rokoch, viac detí, viac prázdnin.Ty si zvaz či Ti to zato stojí.Ak nemáš v zmluve, že udržiavas poriadok čistotu, pomocné práce v kuchyni, tak sa ozvi My sme mali, že si triedy upratujeme samé nie dlážky, umývame a zdobíme okná.
Tak isto po poobednej bolo treba naplniť umývačku, či pred rannou vybrať umývačku vyniesť smeti ..dôležité bolo pre mňa koľko reálne odrobim, takže 6,5 hod z toho hodina na prípravu, alebo prípravu robiť doma a mohla som odísť skor..
.S deťmi by si mala byť podľa zákona čistého času 5,5 či 6,5 hodiny teraz neviem.Ako často musíš umývať denne?tak šetria na pomocnej sile a dali to na krk Vám...možno to máš zohľadnené v plate...koľko to je v čistom 730?Ale záleží ako ste sa dohodlli na začiatku či si vedela, že budeš upratovať ...my sme si pomáhali niekedy tá čo bola platená za upratovanie pomáhala robiť výzdobu či bola s nami s deťmi a my zase jej povysavali...nás bolo veľa hlavne cez obed, tak sme si to rozdelili ako sedieť a čakať, kým pôjdem domov.

natalienka12
15. sep 2021

@ofzuza A bola si na tej strednej skole zaradena ako ucitelka?

natalienka12
15. sep 2021

@an0nymm Isto nepracujes v materskej skole zaradenej do siete MSSR. To som si na milion % ista. Lebo keby ano nemala by si problem napisat mi do IP nazov skolky alebo ICO. A takto, aj ucitelka moze upratovat a umyvat hrnce, ak ma napriklad dojednanu este druhu pracovnu zmluvu alebo dohodu o pracovnej cinnosti, kde predmetom pracovnej naplne je aj pomocna sila v kuchyni alebo upratovanie. Ale tu uz by islo o inu pracu a subezny pracovny pomer. Ak si ale kvalikovana pedagogicka zamestnankyna, tak NEEXISTUJE aby si mala len 20 dni dovolenky. Pozri si Zakonnik prace, aka je zakladna vymera dovolenky ucitelov. To su fakty. Mozes si napisat aj ze robis na ambasade velvyslankynu, ale nas, ktore pozname zakony neoklames.

fiffinkaa
15. sep 2021

@marfikchov nič v zlom, ale bežný človek má dovolenku 20 až 25 dní, učiteľky v ms bez vs majú koľko? 40? Ani rodičia školopovinných deti nechodia na lacnejšie dovolenky v júni či septembri, a?.. tak nás učiteľky v ms už nenamotavajte na to že vy prázdniny nemáte. Ja súhlasím s vyšším platom aj pre ucky v ms, ale dala by som podmienku, vš 2 stupeň, 8 hodín v práci, 6 priamo s deťmi, 2 robiť papiere alebo pripravy priamo fyzicky v zariadení. A uvidelo by sa pre koho je to poslanie a možno by sa uvoľnili niekde prac.miesta...zdravotnik musí robiť 12 a mať vs aby mal plat a bol považovany za diplomovaneho..to isté záchranár...

marfikchov
15. sep 2021

@fiffinkaa rodičia školopovinných deti CHODIA na dovolenky, v pondelok sa mi napr vrátil žiak, najprv dovolenka, potom karantena a 40 dní nemajú len pedagógovia, nechcem hovoriť koľko má môj muž, OSSR a k tomu ďalšie voľno, rekreácie a pod. Ja sa na plat nesťažujem ani trochu, robím na viac pracovných zmlúv, ale znamená to pre mňa byť v práci od 7.00 do 16.30, samozrejme priama činnosť.

ofzuza
15. sep 2021

@natalienka12 ano, bola

xena0
15. sep 2021

@derdia učitelia nemajú školské prázdniny ale dovolenku, keď je tak dobre učiteľom mala si ísť do školstva nie do zdravotníctva🙂

derdia
16. sep 2021

@xena0 nie je im tak dobre...ja viem ze toho maju nesmierne vela.. A navyse este aj doma.

xena0
17. sep 2021

@derdia myslela som to ironicky 🙂 ale práve ľudia čo do toho vôbec nevidia myslia si opak

xena0
17. sep 2021

@derdia každá práca má svoje pre a proti

an0nymm
autor
17. sep 2021

@natalienka12 pokial si si nevšimla moj profil je anonymný. Nebudem nikomu zasielať ani moje, ani firemné údaje. Chcem zostať v anonymite. Moja otázka znela jasne. Očividne nepoznáš zákony, pretože ako som už písala, mš je zaradená v sieti a podpísala som zmluvu s výkonom prace učiteľky v mš.
Takéto mudrlantky sú na koni hádam naklonované, pýtam sa A a niekto mi píše C 🤭
Do budúcna odpovedaj na otázky, netrep, keď nevies.

natalienka12
17. sep 2021

@an0nymm Ja zakony poznam, tvoju pracovnu zmluvu nie. Tak potom robis v super zariadeni, zaradenom do siete skol a skolskych zariadeni, ked mas v pracovnej naplni behat s kyblom a handrou 😂😂😂 to ti gratulujem!

luccija
17. sep 2021

@natalienka12 ale veď to je bežné len záleží či to má v zmluve v náplni práce upratať triedu, vyložiť riad...ale s tou dovolenkou súhlasím učiteľky majú viac dní, ale čerpajú cez voľno, ked je škôlka zatvorená.V každom prípade nevymenila by som menej detí v súkromnej za 22 v štátnej skolke

natalienka12
17. sep 2021

@luccija Bezne? Kvalifikovany pedagog nebeha s kyblom a handrou. Ani lekar neprezlieka pocuranych pacientov. Nie je to bezne. Dovolenka ucitelov je upravena zakonom, je 8 tyzdnov, ale tato pani je spokojna s 20 dnami.

lenusik26
19. aug 2023

@natalienka12 prosim vies mi poradit? som v ms ktora je v sieti skol ,dovolenka na zmluve 20 dni, musi aj sukromna ms dat 40 dni dovolenky?dakujem

natalienka12
19. aug 2023

@lenusik26 Ano. Ale bez toho aby som poznala presny nazov MS a jej Ičo poradit neviem

lenusik26
19. aug 2023

@natalienka12 je v sieti urcite

lenusik26
19. aug 2023

@natalienka12 ak som podpisala zmluvu kde je 20 dni dovolenky teda 25 lebo mam deti viem sa nejak este ohradit ?netusila som totiz ze mam narok na 40