Mám vysokú školu a pracujem ako robotníčka

mirkakab
6. júl 2012

ahojte, chcem Vás poprosiť o Váš názor. skončila mi materská a zamestnala som sa ako krajčírka u svojej mamy (vlastní firmu). nič by na tom nebolo, len mám ukončenu VŠ a ked sa ma niekto z okolia opýta kde pracujem, tak sa potom udivene čuduje, že či som normálna. Neviem čo mám spraviť, táto práca ma baví a vyhovuje mi, no na druhej strane som si vedomá že ma nijako dalej neposunie. myslíte si aj vy, že som šibnutá?????

dejnas
17. júl 2012

@mirkakab máš recht! máš prácu, ktorá ťa navyše baví, iné nerieš 😉
ja mám ukončenú tiež VŠ, mám prácu, ktoré si VŠ síce vyžaduje, ale ohodnotená tak nie je 😖 ... navyše ma už prestáva aj baviť 😠 ... hneď by som s tebou menila 🙂

lubikan
17. júl 2012

nemozu mat vsetci VS,niekto musi aj robit..lebo keby kazdy jeden po ZS siel rovno na VS (co podla mna znamena rychlo brat tazke prachy a sediet za PC) 😉 ...tak by nemal kto piect chleba....

tot mylna predstava nasich cerstvych absolventov

lubikan
17. júl 2012

@cesalka presne tak,mna by zaujimalo,co by chceli manazovat,ked nikto nechce ist robit 😀

ludka77
17. júl 2012

@mirkakab ja mám tiež VŠ a robila som krupierku -to ma bavilo stale sa tam motali ľudia. Tiež niektorí nad tým že mám VŠ a robím 'takú' robotu no mňa to bavilo. Potom som robila na exekútorskom úrade a to bolo hrozne -ubíjajuce stalo o tom istom. Hrozne. Ked som si dala u nás v zapadakove ziadost na mestský úrad odpísali mi že som PREKVALIFIKOVANA! Skoro som odpadla. Tu je smola jedno že ti čo ťa majú príjmat do roboty VŠ nemajú teda sa boja že by si im šľapala po krku. Ja radšej budem robiť robotu čo ma baví ako sedieť niekde na zadku len preto že mám VŠ. Teda rob to čo ťa baví! Nieje nič horšie ako chodiť do roboty a z nej znechutena

mirkakab
autor
18. júl 2012

dievčence ďakujem za povzbudenie, zrovna aj dnes som stretla "jednu milú pani" čo riešila moju pracovnú pozíciu. Och, bývať na dedine má aj svoje výhody aj nevýhody.

marcelatje
18. júl 2012

Ja som akože niečo ako znalkyňa anglo-amerického ako aj celosvetového literárneho kontextu a podobné blbosti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 volajú ma učiť na VŠ ale ja by som najradšej robila v starobinci , mňa tí starí ľudia proste bavia, teda úchylka to ešte snáď nebude 😕 normálne rozmýšľam nad nejakou zdravotníckou školou 😅 určite by ma to napĺňalo viac ako učenie, preklady, tlmočenie, alebo bádanie v starých knihách a hľadanie rôznych znakov, symbolov a významov. Zaujímavé to je, ale nie ako pracovná náplň nasledujúcich 30 rokov 😒

inkinka
18. júl 2012

@mirkakab trochu to odlahcim 😉 poznam sefkonstruktera, ktory mi raz povedal, ze si sijaval sam gate, aj strih si robil sam, pretoze ho to bavilo a teraz niekedy robi strihy na "gate" z plechu -- prieniky zrezanych kuzelov, ale to je uz ina uroven, vsakano, to robi v Autocade 😅
Krajcirina moze byt vysoko sofistikovana cinnost, urobit dobre padnuci strih s maximalne efektivnym vyuzitim vlastnosti materialov vyzaduje vela znalosti, zrucnosti a umenia. Ludia vacsinou nerozlisuju medzi krajcirkou a sickou, co ani nie je div, ked vidim, ako mnohi chodia poobliekani bez vkusu a citu pre mieru, navleceni do elastickych triciek od Cinana, ktore zufalo podciarkuju to, co na sa nich rokmi nalepilo. Myslim, ze mnohe tie "mile panie" ani netusia, aku cenu ma spickovy krajcir vo vychytenych salonoch a ze ich predstava o krajcirovi siaha len po skracovanie nohavic a sitie simple neforemnych vrecovitych haleniek, ake nosia oni same. Krajcirina je nadherny svet, myslim ten, kde je moznost pracovat aj s uslachtilymi prirodnymi materialmi a experimentovat so strihmi a farbami, je to umenie.
A "milej panej" by som ponukla, ze by som jej vedela poradit pri obnove jej satnika, ktory uz urcite planuje :D

mirkakab
autor
18. júl 2012

@inkinka Normálne si ma pobavila, tak to by ma nenapadlo. A veru by sa tej pani niečo zišlo, lebo si to presne vystihla 🙂 Tak na budúce dostane ponuku, nech sa len stará do mňa 🙂

metisa
9. júl 2015

vidím, že starší príspevok, ale nedá mi nereagovať - pracovať u svojej mamy je super, ani by som to nebrala, že si "robotníčka"... že ostatní sa čudujú? Nech. Keď to tebe vyhovuje, netreba riešiť.
Čudujú sa najmä tí, ktorí si neprešli "1500" výberovými kolami, z ktorých je s prepáčením shit. Takže aj vysokoškolák sa ocitá v situácii, keď musí prijať prácu, na ktorú by mu stačila aj maturita, aby sa uživil a nesedel doma na riti.

lenockaaaaaa
2. jan 2017

ja mám VŠ, pracujem tri dni v týždni, síce na obecnom úrade, ale tiež by som chcela mať plný úväzok a pracovať ako účtovníčka, lenže ked to tak vidím výberové kolá žiadna sláva :( jedine známosti inak to nevidím, a veľakrát už rozmýšľam že by som išla robiť aj bárs čo len aby to bolo na plný úväzok.

loldi2
2. jan 2017

@lenockaaaaaa mnohí si to neuvedomujú zrejme ešte stále že už ani tak nejde o vysokú školu, ale skôr o to aký človek je, či má snahu, či je šikovný, či má záujem sa učiť nové veci a podobne, lebo čo z toho keď niekto má vysokú školu ale všeobecný prehľad alebo nejaká snaha o udržanie sa na danom mieste nie je. Nehovorím že každý človek taký je ale mnohí hej :(

lenockaaaaaa
25. jan 2017

@loldi2 no ja ked to takto človek vezme by som si najradšej ten titul na životopis ani nenapísala, pomaly to vnímam ako záťaž, kamarátka nastúpila s vysokou školou a spája kábliky :D. povedala že ju tá práca baví.

andra77
25. jan 2017

@mirkakab kamarátka robila 20rokov u svojich rodičov....oni skončili s podnikanim, išli do dôchodku, teraz sa zamestnala v súkromnej firme taaaak len zíra, aké sú vzťahy medzi zamestnancami, aké sú platy, ako sa chovajú manažéri k zamestnancom....nooo tak vitaj v realite..🙂jej hovorím...)))) bud rada, že robíš na svojom a nie na pánskom....)

princeznasofi
25. jan 2017

@mirkakab MOja kamoska ma skoncenu Ekonomicku uni, robila vo velkej nadnarodnej firme na mzdovom. Teraz po materskej si rozbehla biznis s pecenim kolacov, tort, obcerstvenia na vecierky. Vôbec sa jej necudujem a nepovazujem ju za divnu, JE SAMA PANOU SVOJHO CASU a moze sa venovat rodine. Navyse ako bonus, nestoji nad nou nabruseny sef a nemusi znasat menstruacne nalady zakomplexovanej starodievockej sefky.

dorottka
25. jan 2017

Nepozastavuj sa nad tym vobec. Dnes ma titul skoro kazdy, je to az smiesne, mam pocit, ze na tom baziruju skor jednoduchsi ludia (bud ti titulovani, ktori by na to v inej dobe nemali, no dnes to uz ide, pripadne maju vystudovany totalny nezmysel na urovni ZS) alebo ludia, ktori vyrastali za sociku, kedy byt vysokoskolak bolo nieco omnoho menej zvycajne (teda casto rodicia alebo stari ludia) a nedoslo im, ze dnes zvladne vysku kazdy (a to myslim vazne, staci si len vybrat vhodnu) a neni to uz ziadna prestiz.
Si pani vlastneho casu a robis, co ta bavi, plus v pohode vykryjes financne - nic nie je v pracovnom zivote dolezitejsie. Ubehana vystresovana, ale straaaasne dolezita zena s vysokou poziciou, titulom, s kavou v kelimku a botami Loubotin, to je akoze ten ... sen? Ved je to smutne a ubohe a zaroven smiesne, ako sa z toho robi nieco ako ideal dnesnej doby.
Ty to mas maximalne super, mam par kamosiek, ktore z IT odisli cesat spolocenske ucesy, sit oblecenie, fotit ci piect na oslavy - vsetko inteligentne baby, ktore si inteligentne vybrali robit to, co z nich nevysava dusu, ale co ich naplna a bavi a predstav si, velmi pekne si aj zarobia. Asi prave preto. Neviem preco sa vsetko mimo kancelarskej prace povazuje za podradnu a nehodnu inteligentnych ludi - teraz za to, ze je niekto sikovny a ma na 'viac', musi nutne vladnut vesmiru, aj ked radsej by piekol svadobne torty? Nie. To je hnusny stereotyp a treba ho vykynozit cim skor. Inteligentny clovek sa nenecha znicit a ubit tym, co vravia ostatni a robi si, co uzna za vhodne - obsahovo, casovo i financne. Nie naopak.

ceresnovci
25. jan 2017

Aku mas VS?? Mas VS ktora ta uzivi lepsie ako krajcirku? Za pracu sa netreba hanbit. Reci ludi ti nezaplatia zivobitie.

princeznasofi
25. jan 2017

@dorottka Plne suhlasim, ale napríklad ja byvam v Bratislave a tuto to vnimam rovnako ako ty (mam viac takých kamosiek), ale na dedine su ako pise zakladatelka "zakomplexovanci", ktori ju psychicky deptaju - to je de facto pricinou jej problemu, co je skoda.... Napadaju ma modne navrharky Pistejova, tak to je ina trieda, kde sa na nu "hrabu" vysokoskolacky zatvorene v kancloch.