• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Môžem čerpať OČR počas výpovednej lehoty?

6. apríla 2010 
gapa tot som sa pokusala zistit, prevadzka(hotel) je uplne zruseny, zamestnanci prepusteni, nepreberali ich...a firma bola dcerskou spolocnoustou ceskej firmy(tiez siet hotelov), oni tam mali nejaky podiel...nas riaditel(byvaly konatel) s nasou slovenskou uz nic nema, a novym konatelom tejto slovenskej firmy je vlastne jeden z riaditelov ceskych hotelov...
konkurz vyhlaseny nebol
neviem ci to tak staci na upresnenie
mne hlavne ide o to, ci ve vlastne moja vypoved platna alebo nie, ked som ju dostala pocas MD, k tomu sa mi neda akosi prepracovat :unamused:
zatial dakujem
28. sep 2009 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj počas MD (aj RD,PN...) môžeš dostať výpoved podla § 63 ods.1a) ak sa ozaj rušila prevádzka. Pre výpoved podla písmena a) neplatí zákaz výpovede, vid § 64 ods.3 písm. a) Zákonník práce.
28. sep 2009 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takze je to v poriadku ked je len prevadzka zrusena nie cela firma... dakujem, len som nevedela ci sa ta prevadzka povazuje ako cast firmy, mi to nejak nesedelo(kedze rozpravali davnejsie o celkovom zruseni)
este raz velmi pekne dakujem
28. sep 2009 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte nevie mi niekto poradiť?
Rodičovská dovolenka mi skončila k 22.2.2009 ale to už som bola rok zamestnaná. V októbry 2009 som odišla od bývalého zamestnávatela a nastúpila som k novému. Ten ma k 08.01.2010 prepustil v skúšobnej dobe. Teraz neviem, či mám nárok podľa tej novej vyhlášky na podporu v nezamestnanosti, lebo som nebola zamestnaná 3 roky, a pred materskou som tiež nebola zamestnaná. Ráta sa mi RD do podpory??? Vzťahuje sa to teda aj na mňa?
Prosím poradte mi.....
Ďakujem
8. jan 2010 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenkasim,
ak ti v posledných štyroch rokoch trvali prac.pomery len v období 22.2.2008-8.1.2010, tak pri zaevidovaní na UP od 1.2.2010 nesplníš aspon 3x365dní (resp. ak boli všetky PP len na dobu určitú, tak stačí 2x365dní a to by si splnila, ak by si sa na nejaký čas ešte zamesnala, alebo sa dobrovolne poistila v nezam. Ale to platí len v prípade všetkých PP na dobu určitú, tj. žiadny na dobu neurčítú.

Baby, čo tak dávať jasnejšie údaje ???
8. jan 2010 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gaga
Ďakujem Ti z odpoveď, aj som si myslela, že to tak bude. tak sa budem musieť ešte niekde zamestnať.
Dik
8. jan 2010 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte.Neviete mi nahodou poradit?Som stale zamestnana na dobu neurcitu teraz mi konci rodic.dov.28.2.10 a nastupujem na matersku 15.3.2010 s druhym dietatom,medzi tym budem pn.Zamestnavatel sa ma opytal ci po skonceny MD.budem suhlasit s ukoncenim prac.pomeru-dohodou lebo sa bude asi rusit moje miesto.Chcem vediet ci potom budem mat narok na ten vyšši rodicovsky prisp.ak pojdem na UPsVAR.Dakujem
21. feb 2010 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, potrebovala by som poradit. Momentalne som na RD, ked dcera bude mat 3 roky tak nastupim spat do prace, ale predpokladam ze dostanem hned vypoved s mesacnou vypovednou lehotou - nakolko moje miesto sa zrusilo pocas mojej RD.
Zaujimalo by ma
- ci mi vznikne este narok na dovolenku
- z akeho platu sa bude vypocitavat odstupne kedze som isla na MD v 11.2007
- ci budem mat potom narok na podporu v nezamestnanosti

dakujem za radu
9. mar 2010 o 23:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ellin,
mesačná výpovedná doba neexistuje. Bud dvoj alebo trojmesačná a plynie od prvého dna mesiaca nasledujúceho po meisaci doručenia výpovede. Alebo dohodou z uvedením organizač. dôvodu ukončenia PP ku konkrétnemu dátumu.
- záleží od odpracovaných dní a konkrétnych dátumoch.
- pravdepodobnej mzdy
- podla teraz platných zákonov áno, no čo bude platiť potom si musíš aktuálne zistiť.
10. mar 2010 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
prosím vás pomožte mi!V januári mi skončil pracovný pomer podla §63.Pracovala som 7 rokov ale otehotnela som no potom po 1.5 roku som sa vrátila naspať.Odvtedy som pracovala až do vtedy kým nás neprepúšťali a teraz nedostanem dávku nezamestnanosti.Ja sa chcem spýtať,či aspon sociálne mi chodí??
ešťe podopíšem že som rozvedená s malou 4 ročnou a ex dostal v dome ktorá je na hypo a je na mojom mene.Ako mám postupovať?????Dakujem za radu.
11. mar 2010 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vie niekto niečo??? :frowning2:
12. mar 2010 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak poberáš rodič.príspevok, tak nemáš nárok na podporu v nezam.
12. mar 2010 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ani na sociálne??lebo som sama s malou tak z čoho mám byť???nemám na nič právo???
12. mar 2010 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,viete mi poradiť?

5.7.2010 mi končí rodičovská dovolenka s tým,že syn nastúpi do škôlky až od septembra.v práci mám prac.pomer na dobu neurčitú s tým,že počas mojej materskej,rodičovskej sa zrušila moja pracovná pozícia a tu je môj problém.navrhli mi nevyhovujúce nižšie prac pozície,s tým,že nič iné nemajú voľné.v prípade ukončenia PP mám nárok na odstupné?a druhá otázka:je výhodnejšie ísť na tie dva mesiace august,polovica septembra na neplatenú rodičovskú dovolenku alebo sa evidovať na ÚP?

ďakujem.
28. mar 2010 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenka,
oni ti inú prácu musia ponúknuť, ale ak nezodpovedá tvojej prac.zmluve, tak ju prijať nemusíš, no tým nestrácaš nárok na odstupné. Ak takúto prácu domietneš, tak ti oni môžu dať výpoved z nadbytočnosti.
Len ak by ti dali prácu zodpovedajúcu prac.zmluve, tak musíš nastupiť alebo ty žiadať o ukončenie PP.

Ak sa zaeviduješ na UP, tak budeš dostávať podporu, ale samozrejme musíš aj chodiť na UP a dokazovať, že si hladaš prácu.

Nie som si celkom istá, či aj počas evidovania na UP a starania sa o deti môžeš byť dôchodkovo poistná štátom. Ale mamičky tu také prípady spomínajú. SP nemá celkom jasno v tom, kedy je podmienka riadnej starostlivosti splnená aj pri práci na dohodu, t.j. aj pri hladaní zamestnania by to bolo zaujímavé zistiť. Ale myslím, že je možnosť byť dôch.poistný aj počas evidovania na UP, no to už je na tebe.
29. mar 2010 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosim vas radu29.6 mi konči rodičovska dovolenkaa v septenbri mam nastupiť na druhu matersku.Kedže mam pracovny pomer na dobu neurčitu neviem či mam isť na PN alebo mam sa isť prihlasiť na urad prace a v praci dať vypoved ked viem že by ma určite naspať nezobraly do pracovneho pomeru.Neviem či by som mala narok na tej druhej materskej na ten 100eurovy prispevok kedže pred prvou materskou .som mala odrobene 8 rokov.DAKUJEM
30. mar 2010 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj ja by som prosila o radu- maju matky, ktore sa same staraju o male deti podla zakona nejake vyhody u zamestnavatela?30.6.2010 mi konci rodicovska dovolenka a mala by som sa vratit do zamestania,kde mam sice zmluvu na dobu neurcitu / ale s pohyblivym pracovnym casom/.Som rozvedena a sama sa staram o dve deti- dcerka bude mat prave 3 rocky a syn 6,5 ...Mozem zamestnavatela poziadat o upravu pracovneho casu na pevny / je jeho zakonnou povinnostou mi vyhoviet, alebo je to iba na jeho ustretovosti/? Co ak mi nevyhoveju? Moze sa stat, ze budem nutena sama si podat vypoved a v tom pripade pridem aj o odstupne?Alebo si mam rovno zacat hladat novu pracu? Ako by ste mi poradili postupovat? Zatial vdaka.
4. apr 2010 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj gapa casto som si cítala vase príspevky a v mnohom mi pomohli a teraz by som potrebovala tiez poradit.od 6.8.2001-31.3.2008 som bola zamestnana v jednej firme,potom som sa od 15.4.2008 znova zamestnala,a 23.2.2010 som nastupovala na matersku dovolenku ( 8 tyzdnov pred porodom ).zamestnana som na dobu neurcitu a vybrala som si aj dovolenku.no den po nastupe na MD som mala problemy a museli ma zobrat do nemocnice a v 32 tt som porodila mrtve dieta..teraz mam narok na 14 tyzdnovu MD,po ktorej mam narok sa vratit do zamestnania na svoje miesto,no moj zamestnavatel si za mna uz nasiel nahradu,moze ma aj prepustit?mam potom narok na odstupne,a na podporu z uradu?a este by som sa chcela dozvediet,ze ked budem chciet znova otehotniet musim mat znova zaplatenych tych 270 dni do soc.poistovne aby som mala vyssiu matersku,alebo v takomto pripade sa to berie inak,kedze som doma len 14 tyzdnov?pretoze pri najblizsom tehotenstve budem musiet byt hned od zaciatku pod dohladom a na rizikovom.a co v pripade ze si priplacas do soc.poistovne a stane sa ti nieco taketo,co potom s tymi peniazmi?dakujem mata
6. apr 2010 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok