Mzda vodiča autobusu

4. jan 2024

Ahojte chcem sa spytat . Muz si podal ziadost na vodica autobusu. Vodicak si len pojde robit ak ho zoberu. Ako to funguje? Zoberu ho ihned alebo az ked spravi vodicak? Aky je nastupny plat? Dakujem ak vie niektp poradit.

chrobak7
4. jan 2024

A zoberú ho, keď nemá VP na autobus?

Toto sú otázky na zamestnávateľa, nie na fórum. Ako tu my môžeme vedieť, aký bude mať nástupný plat???

ibrunova
4. jan 2024

To sú otázky,na ktoré mu budú odpovedať na pohovore, každé mesto je vlastná firma.

@chrobak7 U nás berú aj bez vodičáku, aj ho zaplatia, lebo majú málo vodičov.

autor
4. jan 2024

@ibrunova
@ibrunova aj tu mu pivedali ze ho zoberu aj ked nema vodicak,ze si ho dorobi len teda ide az v pondelok na pohovor....len som chcela vediet asi ako to je nez si ho spravi ci ho zamestnaju hned alebo az potom

chrobak7
4. jan 2024

Veď na pohovore to môžu prediskutovať. Je možné, že do doby, kým si ten VP dorobí, bude zaradený na inú pozíciu.

Nedáva to logiku, že by ho zobrali až po urobení si VP. Veď taký VP na autobus si neurobí za mesiac ani dva.

Na pohovore sa asi tiež dohodnú, kto to bude platiť. Predpokladám, že mu to zamestnávateľ uhradí v rámci zvyšovania kvalifikácie. Nechaj to na neho, nech si to prerokujú na pohovore.

autor
4. jan 2024

@chrobak7 ja sa pytam ibs informacne kvoli muzovi lebo hladal nieco o tom a nic nenasiel ze ako to funguje...tiez je zvedavy...mne to je vkvazi jedno. Teraz rpbi zivnostnika v jednej firme a neoplati sa mu to velmi tak pretp zistujeme ako to je popredu hlavne co sa financii tyka ....samozrejme na pohovore mu povedia ale chceli sme vediet a trocha sa chxel pripravit ...

viestta
4. jan 2024

Vsetko sa dozvie, ale byva to aj tak, ze kym spravi vodicak bude robit v dielni.

autor
4. jan 2024

@viestta dakujem,to by mu nevadilo ,aj by bol rad ...a platovo nevies ako to je? Kedze pod 800e si nemozeme dovolit ist :/

lienka.7
4. jan 2024

@autorka nepises konkrétne aké mesto. Ja ti viem napísať za BA. Kamarát sa tam síce už je dávnejšie, ale hlásil, tiez nemal vodičak na autobus. Robil si ho v podstate tam, zaplatil mu ho DP, bol tam normalne zamestnaný, ale nie ako vodič. Bol v depe zatiaľ. Ale všetko mužovi povedia osobne.

januska12323
4. jan 2024

Všetko mu povedia, nech si napíše otázky aby nič dôležité nezabudol.

doriiis
4. jan 2024

Vodičák si spraví priamo vo firme a tá mu to aj zaplatí pravdepodobne.Vodicaky na autobus stoja 1000+ €.Ale potom sa musí upisat firme tuším na 3 alebo 5 rokov.A potom ešte lekárska prehliadka,psychotesty,karta vodiča,atď atď.
Teraz im dvíhali platy,lebo je akútny nedostatok autobusarov.Pod 800 nezarábajú určite.Moj otec bol celý život autobusar

autor
4. jan 2024

@lienka.7 ide na pohovor do TT ale praca bude asi v Senici tam hladaju a ma to najblizsie...

zabina27
4. jan 2024

u nas boli inzeraty na mhd, plat 1600 - 2100 brutto + výhody

sense
4. jan 2024

Môže mať prísľub pracovnej zmluvy aj vodičak spraví s tým ze mu vodičak pre platia ak spraví skúšky a zaviaže sa niekoľko rokov pre danú firmu pracovať.

deti95060810
4. jan 2024

zobrať bez vodičáka na autobus? to ako bude vyzerať, však nemá vôbec žiadnu prax, to je troška ťažšie ako jazdiť osob. autom.... 🙄😨

nina37
4. jan 2024

napisete mi SS?

lienka.7
4. jan 2024

@deti95060810 samozrejme, že ho nenechajú hneď šoférovať autobus plný ľudí 🤦‍♀️ bude sa normálne zacvicovat a potom keď bude pripravený, pôjde normalne do premavky. Koľko času to však trva, je veľmi otázne. Zatiaľ bude zaradeny normalne na inej pozícii. Nič neobvyklé. A v dnešnej dobe, keď chýbajú vodiči ako soľ, ho určite len tak prec nepustia.

deti95060810
4. jan 2024

@lienka.7 ešte tak vedieť mzdu - ak by niekto vedel, tak pošlem tam aj toho svojho...
tie nočné ho idú zabiť....

dorota57
4. jan 2024

Kamarat robí sofera asi 20 rokov a zaraba okolo 1100 eur. Ako kedy, podla toho ci robi vikendy sviatky.

daniela2202
4. jan 2024

Mzda vodiča autobusu je podla danej SAD , približne 1000 -1200 v čistom