Nástupný plat učiteľa hneď po skončení výšky bez praxe

siska765
5. nov 2013

ahojte, zaujímalo by ma či viete niekto aký je nástupný plat v čistom ,učiteľa 2.stupňa na ZŠ hneď po skončení VŠ bez praxe.Ďakujem neviem to nikde poriadne presne nájsť

mirip
5. nov 2013

@siska765 ja som v r.2000 začínala na 3970SK

zuzkaanicka
5. nov 2013

@siska765 neviem nakolko sa tomu da verit, ale mrkni toto:
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/porovna...
@mirip vies isto, ze si sa nepomylila v nejakej cifre? ... toto sa mi nechce verit 😉

sorciera24
5. nov 2013

@siska765 http://www.ozpsav.sk/sk/Aktuality/Oznamy/Platov... tu ams aktualne tabulky....cize ucitel s VS bez praxe je v 9tke triede.....cize 534E v hrubom....po roku praxe ide do 10tky....+zaratava sa prax podla tabulky......

mirip
5. nov 2013

@zuzkaanicka jaj hej namiesto 3 je 8870SK ešte mám prvú výplatnú pásku 😀 😀 😀

zuzkaanicka
5. nov 2013

@mirip no, bolo mi to divne 😀

pea87
5. nov 2013

boze baby - ako ja niesom ucitelka ale - sledovala som tu kauzu ked ucitelia strajkovali za vyssie platy a vzdy som si hovorila ze pchaaa ucitelia urcite prehanaju ved to nemozu mat take nizke platy... a teraz ked toto tu citam tak vidim ze ozaj to tak je.. ☹ mate moj obdiv lebo - 5 rokov studovat, nervovat sa s drzymi deckami (ok toto je moj pohlad niekto to mozno tak nevidi) po veceroch este robit pripravy,a vypisovat vselijake papiere, a dostavat za to 534 e v hrubom... to je smutne ☹ drzte sa, zapojte odbory a vyjdite opat do ulic nech ficko pusti nejake tie eurace aj vam co si to skutocne zasluzite 😉

hemetre
5. nov 2013

@pea87 ano je to ubohe, stacilo mi ked mi zahlasila znama p. ucitelka kolko zaraba po skoro vyse 20 rocnej praxi, a teda ucit dnesnu mladez, za take platy, tak asi nieeee, priprava doma, musis sa dalej vzdelavat...atd, hroza cista 😒

laura851
5. nov 2013

Je to cisty vysmech... ☹

siska765
autor
5. nov 2013

@sorciera24 cize v cistom nejakych cca 433 eur? tak to sa mi ale nezda

jamabe
5. nov 2013

@siska765 Aj ja som toľko mala... 😒

piacere
5. nov 2013

ja som mala v r. 2006 nástupný plat 13.330Sk v hrubom...

adeala
5. nov 2013

@siska765 neviem koľko je nástupný, ale plat známej - učiteľky s 30r. praxou je 680eur v hrubom 😒 takže to žiadna sláva nebude

zuzana76
5. nov 2013

@zuzkaanicka no, ja som nastupovala rok pred nou a mala som 4900 korun, takze asi sa nepomylila, ja som nastupovala na strednu skolu

zuzkaanicka
5. nov 2013

@zuzana76 ona to uz upravila, naozaj sa preklepla 😉

zuzana76
5. nov 2013

@zuzkaanicka ale ja som sa nepreklepla, ale potom to islo do roka hore asi aj o 2000 sk

zuzkaanicka
5. nov 2013

@zuzana76 ja som zacinala v 1995, sice na gymnaziu, a mala som zhruba 4700SK, takze viem aspon priblizne ako to bolo, ale tych 3970SK sa mi nepozdavalo 🙂

sorciera24
5. nov 2013

@siska765 ja som pred 7 rokmi, ked som nastupila...mala cca. tolko... co sa ti nezda?....to je tabulkovo dane...

lenkasimakova
5. nov 2013

Ahoj, ja som presne tento prípad. Nastupila som teraz v septembri, hned po vyske 🙂 kedze nemame ukoncene adaptacne vzdelávanie, ktoré sa robí hned v prvý rok ucenia sme zaradené do 9. platovej triedy, co je 543 eur v hrubom, lenze k tomuto platu dostávas peniaze za adaptacne vzdelávanie co je 30 eur. V konecnom dosledku mam cistý plat okolo 450 eur . Tolko dostanes isto, potom sa dostávaju priplatky za nadcasy, triednictvo a pod.

zuzana76
5. nov 2013

@zuzkaanicka aj ja na gymnaziu

zuzkaanicka
5. nov 2013

@zuzana76 mne sa proste nezdalo, ze by o 5 rokov neskor mohla mat nizsi nastupny plat ako ja, preto som hned pisala, ci sa nepreklepla ... rozdiel medzi ZS a gymnaziom bude, ale toto sa mi fakt nezdalo 😉

sorciera24
5. nov 2013

@zuzkaanicka rozdiel medzi ZS A gymnaziom nie je....resp. mam pocit , ze na nejakej dedinskej ZS maju viac ako ja na gympli 😀 je viac dotovana a je dotovana obcou, kym gymka VUCckami....ale tabulkovo platia palty pre ZS aj gymnazia rovnako!

siska765
autor
5. nov 2013

@sorciera24 nie ze nezda tak som ostala prekvapena ze 433 v cistom nastupny som myslela ze menej

siska765
autor
5. nov 2013

@lenkasimakova to si na 2. stupni?

lenkasimakova
5. nov 2013

@siska765 Ja som nastupila a tabulkovy je tolko ako píses v cistom, plus su priplatky za triednictvo, adaptacne, nadcasy a osobne, aspon ja tak mam 🙂

sorciera24
5. nov 2013

@siska765 je to tabulkovo....po roku mas trosku viac a potom dost dlho stagnujes 😖 .....ale da sa....ked ta praca bavi.... 🙂

zuzkaanicka
5. nov 2013

@sorciera24 toto ja uz neovladam, ucila som na gymnaziu chvilu, ucim na VS, navyse v CR, takze priznavam, ze nie som uz v obraze ... v kazdom pripade, tie platy nie su adekvatne, len dufam, ze teraz sa sem nenahrnu odbornicky na vyuku a odmenovanie ucitelov ... lebo kazdy kto chodil do skoly, tak presne vie, ako sa co ma ucit a kazdy, kto bol raz u doktora, tak uz vie, ako ma lekar liecit 😉

sorciera24
5. nov 2013

@zuzkaanicka jaaj, tak ty uz rubes vyssie 😉 a si spokojna? asi ano, ze? 🙂

zuzkaanicka
5. nov 2013

@sorciera24 ja ani neviem, ci to mozem napisat-mna moja praca velmi bavi, fakt nelutujem, co som si kedysi vybrala ... bavilo ma to aj na gymnaziu (hoci tam som bola naozaj velmi kratko), ucila som pred prvou materskou na Slovensku na VS, potom v CR a nemienim to menit 😉

sorciera24
5. nov 2013

@zuzkaanicka tak to je super, aj mna bavi ta moja.....ja zas mam rada pracu s maldymi....nielen ucit, ale robim s nimi rozne projekty, programy, akademie...no rposte oni su este taki akcni do vsetkeho...u dospelakov si to celkom neviem predstavit..... takze ja by som najradsej ostala tu 🙂

zuzkaanicka
5. nov 2013

@sorciera24 aj na VS je to nielen o vyuke 😉 ... myslim, ze keby som bola o trochu dlhsie ostala na gympli, tak by som uz odtial neodisla, ale vyskusala som to na VS a som spokojna 🙂