Nastupujem do novej práce a mám strach

14. mar 2022

Ahojte v stredu nastupujem po dlhšej dobe do novej práce...keď som sa to dozvedela bola som šťastná ale čím viac sa to blíži tým viac mám strach. Mám ísť pre zmluvu ale premýšľam či z toho nevycúvam... Vždy som bola hrozný stresak ale teraz je to ešte horšie... pohovor som mala len v agentúre a tú firmu som ani nevidela a čo budem robiť viem len z počutia áno viem že teraz agentúry prijímajú ľudí takto že vlastne vidia svoju prácu prvý krát v deň nástupu čo je to pre mňa veľká neistota nevedieť do čoho vlastne idem. Ale čo mám robiť aby som tak nestresovala a nezdrhla hneď po prvom dni lebo si budem myslieť že som na nič v tom?? Túto prácu som ešte nikdy nerobila ide o prácu v závode ako operátor. Poraďte mi niečo čo ma ešte motivuje okrem peňazí...ďakujem

natalienka12
14. mar 2022

A co stresujes? Preco? Nastupis, ked sa ti nebude pacit, odides v skusobnej dobe. Aky problem? Ci sa bojis, ze ti konci tvoje pohodlie a denne vyvalovanie na gauci? Tak nenastup, ak ta ma kto zivit.

autor
14. mar 2022

@natalienka12 tak za 1. To že som teraz dlhšie nepracovala neznamená že som sa vyvaľovala na gauči mala som oveľa vážnejšie problémy ako riešiť prácu ale to vám tu písať nebudem
2. Áno stresujem z toho že je to niečo nové a to je podľa mňa normálne preto hľadám niekoho normálneho kto mi poradí ako zvládnuť ťažké prvé dni v práci ktorú som nikdy nerobila a nie niekoho ako VY kto sa snaží ma tu zhadzovať a jeho jediná rada je dať výpoveď v skúšobnej dobe 😉

natalienka12
14. mar 2022

V ten den vas bude nastupovat vela, operatorov vyroby beru stale. Nebudes tam jedina nova. Coho sa bojis? Ze nezvladnes tu pracu? Ze ako ta prijmu kolegovia? Alebo coho? Keby napises presne, z coho mas stres, tak sa da poradit. Inak tazko.

autor
14. mar 2022

@natalienka12 však je to tam napísané to že som to tam nevidela neviem do čoho idem vôbec čo bude robiť no a ešte to že som to nikdy nerobila že ako to zvládnem a tak...

natalienka12
14. mar 2022

Zvladnes to uplne hravo. Zaucia ta. Neboj sa!

eva233
14. mar 2022

Podľa mňa je úplne normálne ze sa bojíš neznámeho. Skús sa sústrediť na to pozitívne. Stretneš nových ludi, možno nájdeš novú kamarátku pripadne frajera (neviem akú máš situáciu 😉), neviem ako si bola doteraz na tom platovo, ale možno budeš mat lepší plat atď.... A jednoducho mysli na to pozitívne, áno je to normálne že máš rešpekt pred niečím novým, ale musíš si sama pre seba povedať (toto neurobí nikto za teba) že ideš do toho a basta. Ak sa budeš len báť a stres ti prerastie cez hlavu, zbytočne budeš panikarit a to ti v novej robote vôbec nepomôže..... A co sa týka toho ze si bola v agentúre na pohovore a nevieš o co ide... Tak predsa v agentúre ti museli povedať co bude náplňou tvojej prace, co je to za firmu ci budeš rozdeľovať súčiastky do aut alebo kontrolovať stoličky alebo šiť autosedacky.... Takže prídeš tam zaucis sa a bude dobre. Ked sa ti bude páčiť ostaneš keď nie, do 3m sa môžeš hocikedy zbaliť a odísť 🤷‍♀️😉

3petka
14. mar 2022

Nemáš sa čoho báť. Proste ta niekomu priradia a on ti všetko povysvetluje. Podľa mna by bolo omnoho ťažšie ísť do prace s ľudmi s ktorou si sa nikdy nestretla. Takto budeš v kontakte len s nejakým vedúcim a kde tu sa pri tebe mihnu aj ty čo s nimi budeš na smene..

katkamatka7
14. mar 2022

Každá nová práca prináša niečo nové, z čoho človek pociťuje neistotu. Neistota môže pôsobiť ako záťaž, stres, najmä po období, v ktorom si vedela predvídať od rána do večera celý deň. Môže Ti pomôcť niečo ako naplánovať si deň, určiť si čas, odkedy dokedy sa venuješ príprave raňajok, obeda, večere, kedy máš čas na stravovanie. Určiť si, že sa pripravíš na prechádzku, výlet, cvičenie, spoznanie niečoho nového.
Pri prvých dňoch a týždňoch si môžeš prejsť neistotou, či danú prácu zvládneš, či je to naozaj vhodné.
Keďže sa vopred pýtaš, ako zotrvať, trénuj trpezlivosť, napríklad prechádzkou a určením cieľa, ktorý krok po kroku dosiahneš. Odmenou je samotné dosiahnutie cieľa a vrátenie sa nazad v poriadku domov. Môžeš trénovať jemnú motoriku rúk, sústredenie na jednu činnosť.

mamkalentedkova
14. mar 2022

Ahoj,je to úplne normálne ,že má strach ..ale.ako.radia vyššie,myslí na pozitívne veci..budeš medzi ľuďmi ,naučíš sa niečo nové ,čo si ešte nerobila ,získaš nové priateľstvá ,nové zručnosti ..a ak sa ti nebude páčiť ,nasilu ťa jik.nebude držať ..Môžeš naozaj v skúšobnej dobe odísť kedykoľvek .Ale teraz sa skús naozaj sústrediť na to pozitívne .Všetko ,čo treba tá naučia a iste nebudeš jediná nová zamestnankyňa .Ale obavy sú úplne normálne .Pri každej práci,kam som matsupovala.,som.mala stres ,strach z.noveho a nepoznaného a vždy behom chvíľky opadol a všetko bolo fajn Tak sa teš na novú výzvu a neboj sa☺️😉

0silvia0
14. mar 2022

Aj ja by som mala stres, pocitam, ze vacsina z nas by stresovala. Pri zaucani budes musiet davat pozor, neboj, ked uz budes tam, nebudes mat cas stresovat. Musis si hovorit, ze idem to vyskusat, nic sa nedeje.

arianna25
14. mar 2022

Nevyskúšaš, nevieš 😊

arianna25
14. mar 2022

Nedávno som tiež nastúpila do novej práce po MD a nevedela som sa ani poriadne vykoktat a len samé zdrobneninky 😀

simonkaa27
14. mar 2022

tak myslim si ze stres je v takomto pripade prirodzeny a jednoducho len treba z hlboka dychat 🙂 to zvladnes 🙂 otukas sa, trosku sa zoznamis s novymi kolegami a uvidis ze to pojde 🙂

alexi2211
14. mar 2022

Uvedom si, že to že tam nastúpiš neznamená že tam hneď aj musíš ostať, to vôbec nie a treba to tak aj brať. Nestresuj sa skrz to. Ak ti bude dobre, bude sa ti páčiť, ostaneš, aj nie tak nie.

liljana
14. mar 2022

Je to ako s kupanim v studenom jazera. Zavries oci a skocis. Prve minuty, brr zima, ked si zvyknes, bude to prijemne. Ked to nebudes zvladat, nebude ti to sediet, povies to a odides. Velka firma s vela zamestnancami toto riesi pri kazdom novom zamestnancovi, maju na to procesy. Maju HR, ludi, co sa venuju iba tomu. Co robit, ked sa zamestnanec osvedci. Co robit, ked to nesedi jednej, ci druhej strane.

keyla38
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
7lenka11
14. mar 2022

je to úplne normálne.. ideš do neznámeho prostredia a do iného kolektívu, máš pred sebou úplne novú skúsenosť.. vždy keď som menila robotu (a nebolo to teda veľakrát), s blížiacim sa nástupom som mala strašne veľký stres... hlavne z toho, či mi robota sadne a ako ma príjme kolektív... vyskúšaj, daj tomu pár týždňov a potom uvidíš, ako sa budeš cítiť 🙂 ja som vo svojej súčasnej robote 5 rokov, rada by som už zmenila a vyskúšala niečo iné, ale tiež mám trochu obavy, či si nájdem niečo podobné, či mi dajú rovnaké finančné ohodnotenie, do akého kolektívu prídem, či mi robota sadne... proste zmena znamená aj určitú neistotu alebo strach

brembo
14. mar 2022

ked nezvládneš tak nnezvládneš. Ked sa budeš stresovat,tak budeš vyhukaná a budeš robit chybz. Operátor výroby je jednoduchá pásová výroba,budeš robit len pár pomerne jednoduchých činností. Je to jednoduchá práca. I v autovýrobe robíííímnožstvo žien a to o autách toho vela nevedia. Všetko ti ukážu vysvetlia.

arianna25
14. mar 2022

Na začiatku sa ti bude niekto z kolektívu venovať a zaúčať ťa, však nikto určený z neba nespadol a stále sa budeš môcť pýtať čo nebudeš vedieť. Práve pýtanim sa ukážeš záujem.
Ak sa ti nebude práca páčiť, skúsia ďalšiu.

marca12
14. mar 2022

Uz aka ina motivacia okrem penazi moze byt? Co je to za moralka uvazovat o zdrhnuti po jednom dni. Treba sa zatat a vydrzat,min.3 mesiace trva,kym sa clovek ako tak zoznami s pracoviskom,prac.naplnou a podobne. Ked sa chce,vsetko sa zvladne.

sarah2304
14. mar 2022

Ahoj,chapem ze mas strach a obavy,Tvoje pocity su uplne v poriadku a este o to viac ako si pisala ze si mala aj zdravotne problemy:(Mrzi ma,ze si mala taketo tazke obdobie v zivote:( To pochopi iba ten,kto si tymto presiel...kto nema "takuto" skusenost NIKDY nepochopi.Ja Ti prajem vsetko iba to dobre,nech sa mas v praci,aj v zivote dobre.Posielam Ti velke objatie♥️

mogaa
14. mar 2022

nikdy nevieš do čoho ideš.....aj rovnaká práca môže byť diametrálne odlišná v rôznych firmách....ak nastupuješ do výroby a cez agentúru, bude tam hromadný nástup nových zamestnancov, tak nestresuj, všetci budete na jednej lodi...prácu vás musia jednoducho naučiť....a ano, treba to brať prakticky - nebudeš zvládať, odídeš....ale vyskúšať treba, možno ti práca "sadne"

gabika20
15. mar 2022

Ja som sa praveze tesila do prace..pre mna bolo silnou motivaciou ze budem mat konecne viac penazi a budem si moct dovolit detom, sebe kupit nieco pre radost..ze budu peniaze na vylety, novu spalnu..toto ma hnalo vpred🙂

luccija
15. mar 2022

Prečo si o sebe myslíš, že si nanič?
Stres je normálny, ale vezmi to tak, že ak bude zle tak si v skúšobnej dobe.Oni potrebuju teba🙂ideš, vyskúšas ja by som si tiež predstavila, že pôjdem na dovolenku, niečo si pekne kúpim...hlavne si o sebe nemysli, že si o ničom a nič nevieš

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lusssy007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz